Zpravodajství TV info Škola Frekvence TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 20.01.2019 - 03:35:23     satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

Ve 4. týdnu se na vás na Prima ZOOM chystá další dokumentární vřava

  Autor: TV Prima/satCentrum , e-mail: info@iprima.cz Přidané: 21.01.2018


Prima ZOOM vám poradí, co s vesmírným odpadem, vezme vás na vesmírnou odyseu, provede sousedskými nočními můrami, poodhalí další Hitlerova tajemství, ukáže africké krásy a pořádně to vědeckotechnicky rozjedeme. Dokumentární skvosty pro vás: čekají nás Potíže s vesmírným odpadem; zažijete Sousedské noční můry III; dáme si dvojitou dávku Hitlera – Síla Hitlerovy propagandy a Hitlerovy zázračné zbraně; prozradíme Tajemství formule 1 a ještě více unikátních snímků na Prima ZOOM.


Prima ZOOM – svět ještě více zblízka!

22. 1., 22.00 hod. – Potíže s vesmírným odpadem

Ve vesmíru začíná být nějak moc těsno. A pokaždé, když vypustíme na oběžnou dráhu další satelit, je to ještě horší. Vesmírného odpadu pořád přibývá. Jenže tohle není žádná obyčejná skládka. Trosky se pohybují rychlostí až 27 tisíc km/h. Vysoké nebezpečí hrozí astronautům, kteří ve vesmíru pracují a pobývají, ale i našemu modernímu životnímu stylu. Protože všechno, co děláme – ať už telefonujeme, létáme letadlem, vybíráme peníze z banky nebo se díváme na televizi, řídí ohrožené satelity obíhající kolem naší planety. Tento film rozebírá nebezpečí vesmírného odpadu a sleduje vědce, kteří se snaží vymyslet, jak se ho zbavit.


22. 1., 23.00 hod. – Vulkanická odysea

Podívejte se, jak záplava žhavé lávy pokryla oblast stejně velkou jako je dnešní Francie, přispěla k vyhynutí dinosaurů, a zároveň napomohla vývoji savců i vzniku úplně nových forem života. Geologické oblasti, kde hrozí podobně osudný výbuch sopky a zpustošení života na Zemi, můžou být kdekoliv. Už byly objeveny poblíž Islandu, ale také ve Spojených státech nebo v Německu. Tam došlo k výbuchu teprve před 10 tisíci lety a důsledkem bylo otrávení atmosféry. Nebezpečně smrtící vulkány jsou stále aktivní. Co nás kvůli nim asi čeká?


24. 1., 22.00 hod. – Válečný odpad II (Itálie)

Víte, co se můžeme dozvědět díky harampádí, které po skončení války zůstalo ležet bez povšimnutí na opuštěných bojištích? Úplně všechno! Dobře sehraný pár, profesor David O‘Keefe a Wayne Abbot, už patnáct let zkoumá bitevní pole po celém světě. Nyní se vrací v pokračování zábavného seriálu Válečný odpad a v každé epizodě odhalují nějaké nové tajemství. Tentokrát vyrazili do západní Evropy, kde se před sto lety spojenečtí vojáci střetli se silnou německou armádou v bahnem zavalených zákopech. Ve Francii a Belgii jsou pozůstatky po první světové válce patrné dokonce i po tak dlouhé době.


24. 1., 23.00 hod. – Sousedské noční můry III (Hodný strýček)

Ve třetí řadě seriálu, který zachycuje skutečné zločiny, se odehrávají další strašlivé příběhy lidí, co se nevědomky nastěhovali hned vedle psychopata nebo zabijáka. Hádka mezi mladými rodiči a veteránem z Vietnamu vede k zabití psa, který pokousal dítě. Jenže pes není jediný, kdo kvůli účtům za doktora zemře. Přátelství dvou rodin přeroste ve smrtící spor. Když přijde policista z Los Angeles kvůli vlastním rasistickým předsudkům o práci, udělá ze života peklo celé rodině i všem v ulici. Obyvateli luxusní kalifornské rezidence otřese spor dvou sousedů o ani ne půl metru široký pruh pozemku. Jeden z nich jde dokonce tak daleko, že si najme zabijáka. Sousedské noční můry nejdříve mrazivé. Pak hrozivé. A nakonec je to úplný horor.


25. 1., 20.00 hod. – Síla Hitlerovy propagandy (1. díl)

Osudného dne 30. ledna 1933 se Adolf Hitler stal kancléřem Německé říše a začal budovat nový národ. Před nacisty stála jedna z posledních překážek: jak donutit běžné Němce, aby podpořili Hitlerovu vizi? Seriál odhaluje, jak se celé Německo nechalo svést na scestí nacismu. Přesvědčila je výjimečně působivá architektura, geniální technické inovace a záludná propaganda. Je neuvěřitelné, že se malé extremistické politické straně pod vedením neúspěšného malíře podařilo pobláznit celý národ. Němci podlehli všeobecnému klamu – o původním Volkswagenu jako lidovém autě pro všechny, nikdy nerealizovanému Hitlerově snu o Germanii, hlavním městě celého světa s obrovskou shromažďovací síní, která pojme 150 tisíc lidí, nebo velkoleposti berlínských olympijských her zachycených na film režisérkou Leni Riefenstahlovou novým typem kamery s možností natáčení ve 3D. Přitom se ale úplně vzdálili vlastní realitě.


25. 1., 21.00 hod. – Hitlerovy zázračné zbraně

Během druhé světové války Spojenci přehlédli důležitý dopis britské tajné služby, který obsahoval cenné informace o síle a možnostech nového nacistického arzenálu. Netrvalo dlouho a Adolf Hitler představil světu své zázračné zbraně a vizi průmyslové války v celé hrůze. Dokument vrhá světlo na novou mocnou strategii zbrojení, kterou se vůdce nacistického Německa snažil dosáhnout jednoznačného vítězství. Nutil inženýry Třetí říše, včetně proslulého Alberta Speera, aby vyvíjeli přelomové technologie a nepřemožitelné stroje. Díky tomu vznikly tak fascinující vynálezy zkázy jako impozantní rakety V2, gigantické dělo Dora a 200tunový tank Mauss. Byl to pokrok? Utopie? Nebo snad naprosté bláznovství? Hitlerovy zázračné zbraně odhalují smrtící hrozbu moderních válek i vynalézavost lidstva v éře vojenské krize. Kromě toho prozrazuje, jak na úspěchy nacistů po válce navázali Spojenci, nebo jak zbraně ovlivnily celé následující generace vědců a tajné strategie z doby studené války.


25. 1., 22.00 hod. – Krásy afrického pobřeží (Příbojové pásmo)

Na nejjižnějším výběžku Afriky se scházejí její protilehlá pobřeží. Díky tomu vzniklo prostředí bohaté na nejrůznější mořské rostlinné i živočišné druhy. V tomto seriálu uvidíte, jak se lachtani jihoafričtí, tučňáci brýloví a mořské želvy dělí o tento oceánský ráj společně s velkými bílými žraloky, delfíny, keporkaky a obrovským množstvím zajímavých ryb.


27. 1., 21.00 hod. – Touha po Africe

Vychutnejte si Afriku očima fotografa divokých zvířat, kterého odjakživa fascinovala jedinečná atmosféra tohoto zvláštního kontinentu. Touha po Africe je příběhem o požitku z dýchání afrického vzduchu, obdivování rozžhavené oblohy nad hlavou a pozorování každodenních činností zvířat, často zachycených v podivuhodných situacích a neobvyklých pózách. Příběhem, který se protentokrát nezaměřil na rodící a umírající zvířata, místo toho zachycuje pestré barvy, světlo, pachy a krajinu, které nikde jinde než na tomto kontinentu nenajdete. Příběhem, který věrně popisuje, proč tento fotograf tak strašlivě touží po Africe.


27. 1., 23.00 hod. – Korzáři císaře Viléma

V listopadu 1916 vyrazila německá nájezdní loď SMS Wolf na patnáctiměsíční zaoceánskou plavbu směrem k Austrálii a Papuji Nové Guineji. Loď dokonale maskovaná jako obchodní plavidlo měla zvláštní misi: škodit spojenecké námořní dopravě. Kapitán Karl-August Nerger a jeho posádka se plavili pod vlajkou německého císařského námořnictva a šlo jim vyloženě dobře ničit a potápět jiné lodě. Tento film odhaluje zapomenutou kapitolu první světové války a vypráví zvláštní příběh německých císařských pirátů.


28. 1., 22.00 hod. – Tajemství formule 1

Závody formule 1 patří k nejsledovanějším sportům na světě. Vozy, které se jich účastní, jsou tím nejlepším na čtyřech kolech, učiněnými zázraky nejmodernější techniky. Každý centimetr mají navržený tak, aby byly ještě rychlejší a bezpečnější. Ale i když se jezdci jako Schumacher nebo Hamilton proslavili po celém světě, tajemství ukrytá pod kapotou formule 1 zůstávají prakticky neznámá. Tento snímek je okořeněný rozhovory s takovými šampióny, jako jsou Alain Prost a Romain Grosjean, i předními experty z továren stáje Renault. Nabízí jedinečný pohled do zákulisí senzačních strojů, na jejich neustálé vylepšování, a odhaluje nekonečný hon za stoprocentní dokonalostí v aerodynamice, lehkosti, výkonu a spolehlivosti.


28. 1., 23.00 hod. – Plnou parou vpřed (1. díl)

Století páry bylo obdobím výjimečných změn, které úplně změnily tehdejší životní styl – od hospodářství a dopravy, přes zdravotní péči až po rekreaci. Tento seriál odhaluje, že svět, v němž dnes žijeme, utvářely železnice. Zachycuje úžasný vývoj železniční přepravy i to, jaké zanechal stopy na naší krajině i celé společnosti. V každé epizodě naskočíme do jedné z klasických lokomotiv a vyrazíme dál po trati. Doprovázet nás budou odborníci, díky kterým se ponoříme do příběhů o tom, jak jsme se díky železnici stali tím, čím dnes jsme. Cestou se zastavíme u konkrétních příkladů dopadu železniční přepravy na společnost a seznámíme se s osobnostmi, které se díky revolučnímu způsobu dopravy zapsaly do dějin. A navíc se dozvíme, jaké to je řídit impozantní historickou mašinu z 19. nebo počátku 20. století.


To nejzajímavější z dokumentární tvorby na Prima ZOOM!


www.prima-zoom.cz – unikátní on-line magazín: základní info, program, aktuality, fotografie, zajímavé články a ještě něco navíc.


premiérové bloky    20.00 – 22.00 hod.       22.00 – 24.00 hod.
pondělí Cestovatelé a dobrodruzi Tajemství Země a vesmíru
úterý Po stopách historie Zvířata a my
středa Fascinující příroda Drsný svět
čtvrtek Zaostřeno na války Volání divočiny
pátek Úžasné oceány Záhady a konspirace
sobota Úchvatná říše zvířat Odkazy dávných civilizací
neděle Život naostro Zázraky vědy a techniky


S využitím zdroje: Mgr. Filip Budák, Externí dodavatel PR oddělení, 21. 1. 2018

  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
22.01.2018 • Cyklistická sezóna 2018 startuje na Eurosportu 28. ledna
19.01.2018 • Boj o semifinále mistrovství Evropy - tažení českých házenkářů pokračuje na Sport1
17.01.2018 • ČT bude vysílat Evropskou ligu až do roku 2021, zápasy české fotbalové reprezentace má zajištěny do roku 2022
17.01.2018 • Nova Sport prodloužil vysílací práva na UEFA Evropskou ligu do roku 2021
17.01.2018 • Fear the Walking Dead se vrací na české a slovenské obrazovky 16. dubna
15.01.2018 • Královský sjezd: Hahnenkamm na Eurosportu

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & KOUC, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist