Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pondělí • 04.07.2022 - 08:04:52   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Z domova | Články
 

Prima ZOOM dnes slaví 5. narozeniny

  Autor: TV Prima , e-mail: info@iprima.cz Přidané: 01.02.2018


Tematický kanál Prima ZOOM přináší již 5 let nejzajímavější dokumentární filmy a seriály ze světa i domova. Ve 14 rozmanitých tematických blocích najdou diváci nejlepší dokumenty od světových produkčních společností v čele s BBC, National Geographic, Discovery a ZDF, ale i oblíbenou českou tvorbu. Celodenní share stanice v roce 2017 byl 1,74 % v CS 15+. Nejúspěšnější měsíce byly leden a listopad (share 1,82 %). Dokumentární kanál sledují převážně mladší muži, share v CS 25–34 let je 2,71 %.


V letošním roce uvede Prima ZOOM nový český dokument Grygar o životě nejznámějšího českého astronoma a cestovatelskou talkshow Hausbót Petra Horkého. A na co se diváci dokumentárního kanálu mohou letos ještě těšit? „Pět let je milník, který je třeba oslavit, a my tak učiníme způsobem sobě vlastním: ohňostrojem premiér. Z nabitého jarního programu vybírám například cyklus Síla Hitlerovy propagandy, na který naváže desetidílný Hitlerův kruh zla – jedná se o zbrusu nové tituly z dílny ZDF. Milovníci přírody se mohou těšit na množství novinek od BBC, jako je Yellowstone: Velké tání, Přírodní krásy Divokého západu, a především dech beroucí Modrá planeta II, kterou uvedeme v exkluzivní české premiéře jen několik měsíců po té světové. Kdo se zajímá o historii či záhady, jistě nemine titul Atlantida na dosah, velkolepý dokument v produkci Jamese Camerona. Oblíbená Martyna Wojcziechowská se vrátí v nové řadě seriálu Žena na konci světa a představí nám také Prokletí afrických albínů ve speciálu, který slaví úspěchy na dokumentárních festivalech. Další tvář, která na Prima ZOOM nesmí chybět, se objeví mj. v čerstvě dokončeném titulu David Attenborough: Slon jménem Jumbo,“ doplňuje k výročí Pavel Němec, dramaturg Prima ZOOM.

Na březen Prima ZOOM nachystal ještě dvě velká narozeninová překvapení: celovečerní dokument Grygar o životě nejznámějšího českého astronoma a cestovatelskou talkshow Hausbót Petra Horkého, kterou připravuje autor úspěšného filmu Století Miroslava Zikmunda. Sám Miroslav Zikmund bude jedním z prvních Petrových hostů. Velké dokumentární věci se budou dít i po zbytek roku, další světové osobnosti a původní český titul představíme na podzim.
Nejoblíbenějšími tematickými bloky v roce 2017 podle share v CS 15+ se staly: Volání divočiny, Tajemství Země a vesmíru a Odkaz dávných civilizací. Nejsledovanějším pořadem za poslední tři roky se stal Svět podle Putina, dále bodovaly především přírodovědné pořady a také repríza seriálu o Miroslavu Zikmundovi.

Rostoucí oblibu si také drží server www.prima-zoom.cz, který plnohodnotně doplňuje dokumentární kanál množstvím zajímavých článků, fotografií, videí, reportáží a soutěží. Rekordním měsícem pro web Prima ZOOM se stal loňský květen, kdy jej navštívilo 859 688 reálných uživatelů (PC + mobil + tablet). Průměrně za loňský rok web navštívilo 633 094 RU měsíčně. Facebookový profil Prima ZOOM sleduje přes 776 000 fanoušků.
Prima ZOOM začala vysílat 1. února 2013 jako čtvrtý kanál skupiny Prima. V tu dobu se jednalo o jedinou bezplatnou dokumentární stanici v České republice. Úvodní sledovanost i návštěvnost webu www.prima-zoom.cz překonala veškerá očekávání. Prima ZOOM je také mediálním partnerem prestižních akcí a organizací, jako jsou např. Nadační fond Neuron na podporu vědy, Czech Press Photo, Zoo Praha či Botanická zahrada hl m. Prahy. V loňském roce začal také vycházet unikátní časopis Prima ZOOM pokrývající široké spektrum témat dokumentárního kanálu, který vydává FTV Prima pod obchodní značkou Solootions a je již pátým titulem z edice časopisů FTV Prima.

Zdroj: ATO – Nielsen Admosphere, živě + TS0-3 TV ke dni 11. 1. 2018 a NetMonitor – SPIR – Gemius

Báječná dokumentární pětiletka s Prima ZOOM. Děkujeme za podporu!


Mgr. Filip Budák, Externí konzultant odd. Marketingu a PR pro FTV Prima, 1. 2. 2018


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
23.01.2018 • Skylink zefektivňuje strukturu balíčků
19.01.2018 • FLIX TV rozšíří programovou nabídku o kanály, které si vyberou sami diváci
02.01.2018 • DIGI TV prodlužuje slevovou akci Zima zadarmo do konce ledna
31.12.2017 • PF 2018
24.12.2017 • Šťastné a veselé Vánoce vám přeje satCentrum! [ 1 ]
22.11.2017 • DIGI Sport vyhlašuje soutěž o dva zájezdy na utkání La Ligy

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist