Zpravodajství TV info Škola Frekvence TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 20.01.2019 - 04:34:52     satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Program | Články
 

Velikonoce v České televizi: premiérový Klus, tradiční papež i jubilejní kuře

  Autor: Česká televize , e-mail: info@ceskatelevize.cz Přidané: 29.03.2018


Zlatým Globem ověnčený dokument o králi Rock 'n' Rollu, záznam z turné Tomáše Kluse či valašský rodinný film Děda. Nejen tyto premiérové pořady uvidí o Velikonocích televizní diváci. Na obrazovkách ČT se objeví také pohádky, lidové tradice a chybět nebude ani každoroční poselství papeže Františka z Vatikánu, vysílané v přímém přenosu. Své pevné místo v programu má také benefiční pořad Pomozte dětem.


Projekt Pomozte dětem letos slaví dvacet let. Za dobu spolupráce České televize s Nadací rozvoje občanské společnosti se podařilo vybrat přes 222 milionů korun a podpořit tak téměř 200 tisíc znevýhodněných dětí. Přímý přenos benefičního večera, kterým diváky provede Jolana Voldánová, odvysílá ČT1 v pondělí 2. dubna od 21:35 hodin. V pořadu vystoupí například Marie Doležalová, Miro Žbirka, Pavel Callta, Xindl X nebo kapela O5 a Radeček.

Velikonoční program ale odstartuje již na Velký pátek, kdy bude mít na Jedničce premiéru rodinný film Děda v hlavních rolích s Františkem Segradem a Annou Čtvrtníčkovou. Filmová bude ČT1 i v neděli od osmi, kdy odvysílá divácky oblíbený snímek Teorie tygra, za který si herci Jiří Bartoška a Eliška Balzerová odnesli sošky Českého lva.

Program ČT2 na Velikonoce tradičně připomene křesťanské a lidové tradice nejen z Česka, ale i ze zahraničí. V přímém přenosu odvysílá každoroční poselství a požehnání papeže Františka - Urbi et Orbi. Rovněž živě nabídne Dvojka o Velikonocích i další dvě bohoslužby - Velkopáteční bohoslužbu z Těšína a v neděli slavnostní mši z katedrály svatého Václava v Olomouci. Setkání evangelického faráře Pavla Klineckého s římskokatolickým knězem Tomášem Halíkem uvidí diváci v pořadu Uchem jehly v premiéře v sobotu odpoledne.

Diváci ČT art se mohou těšit na svátky na hudební vlně. V pátek 30. března nabídne kulturní stanice v premiéře koncertní záznam vystoupení Tomáše Kluse, o dvě hodiny později zmapuje pořad Kombo brněnskou kapelu Midi Lidi, a v sobotu na české muzikanty naváže světový hudební dokument Elvis Presley: On Tour, oceněný Zlatým Globem.

Své pevné místo mají ve velikonočním programu také pohádky, od hraných až po animované. Déčko uvede v sobotu dopoledne premiérovou pohádku Heidi, děvčátko z hor a v neděli se malí diváci mohou těšit třeba na Velikonoční příběh pana Myšky. Jednička nabídne oblíbené příběhy - S tebou mě baví svět, Ať žijí duchové, Korunního prince nebo Chobotnice z II. patra. Pro nejmenší je již od neděle 25. března připraven tradiční webový velikonoční kalendář s množstvím her, soutěží i pohádek.


Karolína Blinková, tisková mluvčí České televize


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
29.03.2018 • Lackovi zo SuperStar sa vďaka vyzbieraným peniazom zmení život!
29.03.2018 • RTVS uvedie počas Veľkej noci premiéru oceňovaného filmu Baba z ľadu
28.03.2018 • Cesta studentů ze školy v Jedličkově ústavu do běžného života
28.03.2018 • Oteckovia prevalcovali konkurenciu s absolútne rekordným trhovým podielom!
27.03.2018 • Pro slepičí kvoč a Jarní úklid - hry, které vysvětlí velikonoční zvyky na webu Déčka
27.03.2018 • Víťaza šou Zem spieva čaká celosvetové turné

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & KOUC, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist