Zpravodajství TV info Škola Frekvence TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Čtvrtek • 21.03.2019 - 06:46:31     satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

Další porci zábavného poznávání najdete na Prima ZOOM ve 26. týdnu

  Autor: TV Prima , e-mail: info@iprima.cz Přidané: 24.06.2018


Pojďte hledat nový domov v dalekém vesmíru, poznejte odvážné génie, pohleďte na magickou přírodu a odhalujte další zajímavosti s pomocí Prima ZOOM. Dokumentární skvosty pro vás: nabídneme vám Nový domov ve vesmíru; uvidíte zajímavý střet – Géniové proti Hitlerovi; vydáme se do vodního světa Alpských jezer a prozkoumáme Živoucí pláže; poznáte Neklidné šelmy a ještě více unikátních snímků na Prima ZOOM.


Prima ZOOM – svět ještě více zblízka!

25. 6., 22.00 – Nový domov ve vesmíru (Hledání nové Země)

Dochází nám čas. Hrozba zásahu Země asteroidem, smrtící epidemie a katastrofické změny klimatu se rychle blíží k prahu našeho překrásného modrého domova. Stephen Hawking prohlásil, že na kolonizaci Země 2.0 nám zbývá pouhých sto let. K nebesům jsme vždy vzhlíželi s úžasem. A teď se největší mozky ve sluneční soustavě, od NASA až po Evropskou vesmírnou agenturu, snaží najít způsob, kterým by bylo možné překročit naši realitu. Nový domov ve vesmíru je průlomový seriál o tom, jak se nepředstavitelná fikce mění ve skutečná vědecká fakta. Budoucnost lidstva je ve hvězdách.


25. 6., 23.00 – Tajný život chaosu

Teorie chaosu má špatné jméno. Při jeho vyslovení si představíme nepředvídatelné počasí, hospodářský krach a vědu, která se dočista zbláznila. Ale chaos má fascinující skrytou stránku. Takovou, jíž vědci teprve teď začínají rozumět. Zdá se, že teorie chaosu zná odpověď na odvěkou otázku lidstva: jak jsme se tady ocitli? Profesor Jim Al-Khalili odhaluje vědu na pozadí půvabu přirozeného světa. Zjišťuje, že to, co se může zdát být kouzly a magií nebo božím dílem, je ve skutečnosti zajímavou stránkou fyzikálních zákonů. Vychází najevo něco úžasného: matematika chaosu vysvětluje, jak a proč vesmír vytváří řád. A víte, co je nejlepší? Nemusíte být vědec, abyste tomu rozuměli. Až odhalíte Tajný život chaosu, už nikdy neuvidíte svět stejně jako dřív.


26. 6., 20.00 – Géniové proti Hitlerovi (Útěk z Evropy)

Museli uprchnout z Evropy. Všech šest, jeden za druhým. Jejich cíl: Spojené státy americké. Všech šest se později proslavilo po celém světě. Díky svým přelomovým pracím a vynálezům změnili 20. století. Ani jeden z nich se nechtěl vzdát Evropy bez boje. To, že zůstali široce rozkročeni mezi dvěma různými světy, je neustále hnalo kupředu. Přírodovědné obory a tehdy nová vizuální umění filmu a fotografie by bez nich nebyly tím, čím jsou dnes. Tito géniové nesouhlasili s nacistickým Německem a vystoupili proti Hitlerovi: Michael Curtiz, producent filmu Casablanca; světoznámý fotograf Robert Capa; matematický génius John von Neumann; fyzik a molekulární biolog Léo Szilárd; nositel Nobelovy ceny Eugen Wigner; a otec vodíkové bomby Edward Teller. Na začátku dvacátých let 20. století museli opustit Budapešť, když se v zemi rozšířily nenávistné antisemitské myšlenky. Všichni se navzájem znali. Spojili síly a přísahali, že nebudou nečinně sledovat, jak Hitler zadupává do země jejich mladické ideály.


26. 6., 21.00 a 21.30 – Stavitelé kanálů (Dědictví; Nádeníci)

Moderátorka Liz McIvorová nás provází na cestě po nejpůvabnějších vodních kanálech Velké Británie. Seriál Stavitelé kanálů je plný záběrů překrásné krajiny, fantastických leteckých pohledů a úchvatných vnitrozemských vodních cest. Liz prozrazuje, jak díky bohatému dědictví vodních kanálů vznikl moderní svět. A tvrdí, že právě teď zažíváme zlatý věk stavitelů kanálů.


27. 6., 21.00 – Magický Bavorský les

Když se v 90. letech výrazně přemnožili kůrovci, zničili tisíce hektarů starého smrkového Bavorského lesa. Na uvolněném místě začaly rychle růst zdravé stromy – vznikl nový prales. Ochuzená monokultura byla během pouhých několika let nahrazena rozmanitými hvozdy plnými nejen smrků, ale i jasanů, jedlí a buků. Ty přilákaly nové zvířecí a rostlinné druhy. Do Bavorska se dokonce znovu vrátili rys a vydra. Film Magický Bavorský les zachycuje krásu tohoto místa v průběhu všech čtyř ročních období. Uvidíte, jak nádherně německý národní park zdivočel. Příroda si dokázala poradit i bez pomoci člověka, tak jak to dělala po tisíce let.


29. 6., 20.00 – Alpská jezera

Tento přírodovědný film nás zavede do fascinujícího světa hlubokých horských jezer. Dobudeme ledové paláce nečekané krásy. Ponoříme se do říše, ve které kdysi řádili skřítci, víly a horští trolové. Díky speciálním dýchacím přístrojům a upraveným kamerám vyrazíme na lov zvláštních nočních stvoření s ještě podivnějšíma očima. To si nesmíte nechat ujít!


29. 6., 21.00 – Živoucí pláže (Florida)

Odkud se berou vlny a proč jsou vždy paralelní k pobřeží, ať už jsou na jakékoli straně? Tento seriál představuje nejzajímavější a nejkrásnější pláže světa. Zároveň odhaluje, jak fyzikální zákony, příroda a naše vlastní skutky přispívají k rozvoji těchto pobřežních oblastí.


30. 6., 20.00 – Neklidné šelmy

V krajině, kde málo prší, deště jsou prudké a rychle přejdou, žijí velké africké kočky předvídatelným způsobem. Mistrně se přizpůsobily suchému terénu. Jenže jednou za čas přijde osmitýdenní období nepřetržitých dešťů, které naruší jejich každodenní rutinu. Smrt číhá na každém rohu tak jako vždycky. Riziko je vysoké. Ale příležitosti se nedá odolat. Rostliny jsou dobře zavlažované a jen vzkvétají. A v dosahu šelem se najednou ocitají celá migrující stáda. Pokud se jim podaří využít déšť ve svůj prospěch, znamená to hodně masa. Dokument Neklidné šelmy zachycuje životy dvou generací velkých kočkovitých šelem během pomíjivého období dešťů v Botswaně. Vychutnejte si intimní portrét lvích a gepardích rodinných klanů v souboji s ryzí sílou přírody. Jenom ti, co se dokážou znovu přizpůsobit změněným podmínkám, přežijí.


1. 7., 22.00 – Vědecky prověřeno III (1. a 2. díl)

Moderátor Richard Hammond, který se proslavil jako hvězda pořadu Top Gear, se znovu vrací ve vlastním humorném seriálu. Představuje nejpodivnější divácká videa s nejšílenějšími, nejpotupnějšími a nejbolestivějšími kousky, jaké se dají najít na internetu. Neuvěříte, co všechno se může přihodit. Ale pochopíte, proč a jak se to stalo. Mezi podezřelými jsou fyzika, chemie, biologie, hmotnost, objem, hybnost, energie, ale i procesy v mozku. To vše hraje roli. Seriál Vědecky prověřeno s Richardem Hammondem pomocí prověřených faktů vysvětlí, že k většině z natočených nehod došlo z jediného důvodu: protože se někdo snažil světu dokázat svou statečnost. A místo toho předvedl jenom nerozvážnost a hloupost. Díky zpomaleným záběrům a digitálním animacím vychází rychle najevo, proč to nevyšlo.


1. 7., 23.00 – Digitální revoluce (Spojení s budoucností)

Během 36 let od svého vzniku nám internet úplně změnil život. Používáme ho neustále a dokonce jsme na něm v mnoha ohledech závislí. Ale jenom hrstka z nás tomu skutečně rozumí. Mini série Digitální revoluce se zabývá historií a dopadem internetu: jak funguje, jak se postupně vyvíjel, jaké díky němu vznikly nové technologie a kam až nás může zavést v příští dekádě. Zaměříme se na vznik nových internetových komunit. Posvítíme si na nástup internetu věcí, krásný nový svět propojených zařízení a chytrých technologií. Dozvíme se, že na internetu číhají bezpečnostní hrozby a že v ohrožení může být dokonce celý internet. Průkopníci se ohlédnou za vznikem této klíčové infrastruktury a přiznají, že úplně podcenili, jak velký vliv bude mít na naši společnost. S pomocí futuristů a spisovatelů sci-fi nahlédneme do budoucnosti internetu.

Poznávejte svět s Prima ZOOM!


www.prima-zoom.cz – unikátní on-line magazín: základní info, program, aktuality, fotografie, zajímavé články a ještě něco navíc.


nové premiérové bloky 20.00–22.00 22.00–24.00

Pondělí Cestovatelé a dobrodruzi Tajemství Země a vesmíru
Úterý Po stopách historie Zvířata a my
Středa Fascinující příroda Drsný svět
Čtvrtek Zaostřeno na války Volání divočiny
Pátek Úžasné oceány Záhady a konspirace
Sobota Úchvatná říše zvířat Příběhy civilizací
Neděle Život naostro Zázraky vědy a technikyMgr. Filip Budák, Externí konzultant odd. Marketingu a PR pro FTV Prima


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
26.06.2018 • Derby Portland Timbers vs Seattle Sounders
18.06.2018 • Vydejte se na cesty s Prima ZOOM ve 25. týdnu
18.06.2018 • Drsní hoši se vrací
15.06.2018 • Fotbalový komisař se vrací: Cantona je zpět, neunikne mu nic z fotbalového mistrovství světa
11.06.2018 • Eurosport připravuje nejrozsáhlejší vysílání 24 hodin Le Mans
10.06.2018 • Další dávka dokumentů na Prima ZOOM ve 24. týdnu

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist