Zpravodajství TV info Škola Frekvence TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Středa • 20.03.2019 - 08:27:59     satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

V pondělí začíná Žraločí týden!

  Autor: Media:List CZ , e-mail: info@media-list.cz Přidané: 22.07.2018


Žraločí týden (Shark Week) letos oslaví 30. narozeniny! Tato již tradiční světová událost s obrovskou sledovaností se na obrazovky vrací už od roku 1988. Tváří jubilejního ročníku se stala basketbalová legenda Shaquille O’Neal. Z dalších hvězdných hostů se dále můžeme těšit například na Beara Gryllse, Rondu Rousey či investory z oblíbeného pořadu Shark Tank.


Českým a slovenským divákům nabídne Discovery Channel celkem šest pořadů o těchto obávaných, a přitom fascinujících predátorech, a to v týdnu od 23. července 2018.

Na největším světovém žraločím eventu se už v minulosti podílela řada celebrit, počínaje Peterem Benchleym, známým právě z Čelistí, až po olympijského plavce Michaela Phelpse. Ten v loňském roce poměřil síly se žralokem bílým v disciplíně sobě vlastní. Herečka Julie Bowen, zpěvák Mark McGrath, bořiči mýtů Adam Savage a Jamie Hyneman, komik Adam Samberg, režisér Eli Roth, zpěvák Seal – ti všichni vstoupili do historie této populární show.

Letos se můžeme těšit na Shaq Week, tedy týden provázený fenomenálním Shaquillem O’Nealem. Legendární hráč nejprestižnější americké basketbalové ligy NBA během své dlouhé kariéry pokořil mnohé vrcholy, což potvrdil ziskem řady ocenění. Vévodí jim zlatá medaile z Letních olympijských her 1996. Jeden z nejtěžších účastníků NBA, přezdívaný Shaq, si vyzkoušel i kariéru rappera a žraloci jsou jen další v řadě výzev, se kterými se O’Neal rozhodl popasovat.

A začneme zostra. Hned v pondělí 23. července otestuje Bear Grylls svou schopnost přežít mezi žraloky, v jejich domácím prostředí v pořadu „Bear proti Žralokovi“ (Bear vs. Shark).

Na své si milovníci extrémních situací přijdou i v úterý, protože budou mít příležitost sledovat zápasnici MMA Rondu Rousey ponořenou v kleci plné žraloků bílých v pořadu „Bez klece“ (Uncaged).

30. ročník ve středu nabídne ohlédnutí za historií tohoto jedinečného eventu – v „30 letech pořadu o žralocích“ (30 Years of Shark and Awe) vystoupí známé osobnosti spojené s Žraločím týdnem i jejich fanoušci.

Čtvrteční „Rok žraloka“ (Year of the Shark) přinese mírné zpomalení – tato dokumentární sonda si totiž klade ambici představit jednoho z nejnebezpečnějších predátorů světa a podat podrobnou zprávu o jeho životě v současné environmentální krizi.

Páteční večer bude zaměřen retrospektivně – v pořadu „SharkCam: největší hity“ (Shark Cams Strikes Back) se podíváme na uplynulých šest let z pohledu neodmyslitelného SharkCam týmu a připomeneme si lidské i žraločí tragédie, kterých byli při své činnosti svědky.

Zakončení letošní žraločí přehlídky se ponese ve znamení odlišných „žraloků“ – investorů z pořadu Shark Tank v čele s Markem Cubanem. „Pořad Nádrž se žraloky proti pořadu Žraločí týden“ (Shark Tank Meets Shark Week) jim umožní odborný vhled do každodenní reality života v oceánech optikou neziskových organizací, bojujících za záchranu mořských ekosystémů. Každý z nich tak dostane příležitost stát se obhájcem jedné z neziskovek a usilovat o získání dodatečných finančních prostředků směřujících na podporu jejich poslání a činnosti. Vždy ve 22:00 na Discovery Channel.

Discovery Channel prostřednictvím Žraločího týdne přináší už tři desetiletí důležité poselství – žraloky jakožto základní stavební kámen ekosystémů oceánu musíme respektovat a především chránit. Člověk znamená pro žraloka daleko větší hrozbu než naopak. Obchod se žraločím masem, tukem či ploutvemi si často omlouváme tím, že žralok je člověku nebezpečný zabiják, přitom atmosféru strachu v nás dlouhodobě umocňuje zejména popkultura už od dob Spielbergových Čelistí. Žraločí týden se ve spolupráci s neziskovou organizací Oceana snaží s tímto nebezpečným mýtem bojovat a ukázat úchvatný svět a život těchto inteligentních tvorů v pravdivějším světle, poučným, a přitom zábavným způsobem.

Diváci mohou očekávat záplavy žraloků v šesti pořadech v týdnu od 23. do 28. července na Discovery Channel


Promo: https://www.facebook.com/DiscoveryUK/videos/vl.336377216816431/10154718645946711/?type=1

Promo – Shaquille O’Neal: https://www.facebook.com/sharkweek/videos/2120846277929531/

Sneak Peek – Bear vs. Shark: https://www.facebook.com/DiscoveryUK/videos/10155530788266711/

Pro více informací navštivte facebook.com/DiscoveryChannelCS/ nebo discovery.com.


O Discovery Channel

Discovery Channel je věnovaný vytváření nefiktivního obsahu nejvyšší kvality, který baví své diváky a informuje je o světě v celé jeho kráse, rozmanitosti a zázračnosti. Síť, která je distribuována do 100,8 milionů amerických domácností, je možné vidět ve 224 zemích a teritoriích. Nabízí mix vážných témat, produkce vysoké hodnoty a živé kinematografie napříč žánry včetně vědy a techniky, výzkumu, dobrodružství, historie a zákulisní pohledy na lidi, místa a organizace, které formují a sdílejí náš svět.


Matěj Senft, Media:List CZ


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
23.07.2018 • Léto vrcholí a vy zažíváte vzrušující podívanou na Prima ZOOM
22.07.2018 • MS v motokrosu dnes pokračuje v Lokti
20.07.2018 • Liga národů a portugalská Liga NOS exkluzivně na Sport1 a Sport2
19.07.2018 • HBO Nordic začíná natáčet původní norskou sérii Beforeigners
19.07.2018 • Příběh a záchrana thajského fotbalového týmu v dokumentu Discovery Channel
18.07.2018 • Top 10 filmov, ktoré si môžete vychutnať počas leta s freeSAT-om

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist