Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 19.05.2024 - 04:49:37   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Softwarové novinky | Články
 

TRADE and TECHNOLOGY odpovídá na otázky čtenářů satCentrum

  Autor: J.Glisník - TaT/redakce , e-mail: redakce@satCentrum.com Přidané: 03.12.2007


Na pracovním setkání redakce serveru satCentrum s tradičním distributorem přístupových karet pro příjem digitálního paketu českých a slovenských stanic, společnosti TRADE and TECHNOLOGY, jsme se domluvili na pravidelném uveřejňování odpovědí na dotazy čtenářů. Zejména po otištění příspěvku o prosincových novinkách - balíčku MULTI, se pod článkem, ale v mailové schránce redakce objevila řada otázek, které jsme předali do ostravské centrály.

Dnes jsme na tyto otázky obdrželi odpovědi od výkonného ředitele společnosti, pana Jaromíra Glisníka, kterému tímto předáváme slovo:Děkuji čtenářům SatCentra za jejich dotazy i názory, v drtivé většině věcné, konstruktivní, inspirující a zejména slušné. Pokusil jsem se vysvětlit důvody pro změny v naší obchodní politice a nastínit naše plány do budoucna.


Balíček MULTI a jednotlivé programy

Až do listopadu 2007 nabízela firma TaT možnost jednotlivého předplatného placených programů (tzv. systém „a la carte“ = dle jídelníčku). Tento systém je v kabelovém a satelitním světě velmi neobvyklý. Není náhodou, že takto koncipovanou nabídku programů jinde stěží najdete.

Počet předplatitelů placené televize TaT dlouhodobě stagnoval, a to při současném dynamickém růstu počtu aktivních TT Karet. Jedině Galaxii sport mělo něco přes 5 % uživatelů TT Karet, ostatní placené programy si předplácely pouze jednotky procent uživatelů TT Karet. Marže TaT na placených programech se pohybovala od jednoho do deseti procent, což stěží pokrylo provozní náklady spojené s provozem placené televize. Takováto obchodní politika byla dlouhodobě neudržitelná.

Pokusím se vysvětlit, proč běžně provozovatelé placené televize poskytují jakousi „basic“ = základní nabídku a až teprve k ní další (např. tématické) balíčky programů nebo i jednotlivé prémiové kanály.

Vede je k tomu hned několik důvodů:

1. Poplatky dodavatelům programů
Pokud se nakupuje program do základního balíčku (MULTI), je možno dosáhnout u dodavatele programu výrazně nižších cen než při nákupu pro jednotlivé předplatné. Podmínkou pro výhodnou cenu ovšem je, že daný program bude zařazen do nejnižší úrovně placené televize. To znamená, že žádný jiný program nebude možno koupit bez předplacení základního balíčku. Tímto způsobem si dodavatelé programů jistí, že jejich program nezůstane „na vedlejší koleji“, respektive že při nízkém poplatku jim výnosy zajistí vysoký počet předplatitelů balíčku.

2. Dostupnost programů
Mnoho velmi atraktivních programů nelze získat nijak jinak, než právě do základního balíčku.

3. Financování provozu
Samotná skutečnost, že uživatel karty předplácí placenou televizi, je spojená s určitými technickými i administrativními náklady (předplatitelská agenda, licence za účtovací systém, převody plateb, dohledávání nespárovaných plateb, vyřizování reklamací apod.). Tyto náklady jsou v podstatě nezávislé na počtu předplácených programů a hrubým odhadem mohou u různých operátorů činit 15 až 30 Kč měsíčně bez DPH. Pokud se prodávají programy jednotlivě, je nutno do každého předplatného tuto nákladovou položku zahrnout. Pokud se prodává balíček, je tam tento náklad zahrnut pouze jednou.

4. Širší žánrový záběr+ příznivá cena = větší počet předplatitelů
Všude ve světě platí tato jednoduchá rovnice. Věřím, že bude platit i u nás. Měsíční předplatné balíčku MULTI 222,- Kč vč. DPH je na nejnižší cenové úrovni na českém trhu. Naopak předplatné jednotlivých programů bylo příliš vysoké a bylo proto využíváno jen velmi malým procentem uživatelů TT Karet. Změna obchodní politiky nemusí být výhodná pro každého uživatele TT Karty. Jsem však hluboce přesvědčen o tom, že je výhodná pro jejich drtivou většinu.


Proč nejde objednat CS Film bez MULTI

Ještě poměrně nedávno byl CS Film jediným placeným programem v naší nabídce, který přinášel českou a slovenskou filmovou tvorbu. Tato je nyní v základním balíčku MULTI do určité míry zastoupena na programu FILM BOX.

Program CS Film je určen pro vyhraněné příznivce tohoto žánru, a proto je v naší nabídce, podobně jako HBO nebo XXX Xtreme, zařazen mezi prémiové programy. Až dosud si CS Film předplácelo jen velmi málo uživatelů TT Karet. Věříme, že větší část z nich uvítá zařazení balíčku MULTI, část si navíc předplatí CS Film a jen velmi málo z nich bude zklamáno.

K otázce: „Proč není CS Film v balíčku MULTI“ sděluji, že bude-li ze strany CS Filmu zájem o zařazení do balíčku MULTI, ani tomuto řešení se nebráníme.


TV Nova HD – jak dlouho?

Nova HD je na satelitní pozici Astra 23,5 v testovacím režimu. Není známo, jak dlouho tento testovací režim bude trvat. Záleží to zejména na samotné TV Nova.


Špatná kvalita CS Linku

V posledních dnech se setkáváme s řadou stížností na zhoršení technické kvality programů CS Linku.

K tomu bych rád uvedl, že ke zhoršení kvality došlo výhradně na programech distribuovaných firmou Media Vision – tj. TV Nova, HBO, Spektrum a CS Link TV.

Jsme si vědomi toho, že zhoršení kvality zejména nejsledovanější stanice TV Nova naši zákazníci vnímají velmi nepříznivě. Proto jsme tuto záležitost neprodleně reklamovali u Media Vision. Nehodláme se smířit s tím, že program Spektrum, který v nabídce nemáme, bude financován z našich plateb za distribuci TV Nova na úkor její bitové rychlosti a tedy i kvality.

Pokud se týká ostatních programů (ČT, Prima TV, ale i nově zařazených Viasat Explorer, Viasat History, Spice a Jim Jam), jejich technická kvalita je velmi dobrá. O tom se mohou přesvědčit tento týden bezplatně všichni uživatelé TT Karet.


Markíza a JOJka na TT Kartách

Stanice JOJ je v současné době nekódovaná. S jejím provozovatelem jednáme o zařazení do nabídky TaT po jejím zakódování a až dosud jsou tato jednání slibná.

Pokud se týká Markízy, je situace poněkud složitější a nelze očekávat, že budeme schopni tuto stanici do nabídky zařadit v nejbližších týdnech.


STV3 Sport

Distribuční práva na sportovní přenosy jsou velmi často striktně vázána na konkrétní stát. Proto je jejich šíření v jiném státě jen velmi obtížně řešitelné. Prozatím považuji zařazení plánovaného programu STV3 Sport na TT Karty pro Českou republiku po jeho spuštění za málo pravděpodobné.


Manipulační poplatky za Novu Cinema a STV

Uživatelé TT Karet, kteří si je koupili v minulosti, je mají aktivovány na programovou nabídku, která v té době byla k dispozici. Nejsou nuceni na tom nic měnit a žádné doplatky nemusejí platit.

Pokud zařazujeme do naší nabídky nové programy je to vždy spojeno s určitými náklady. U programů STV bylo velmi složité vyřešit možnost jejich zařazení na staré karty. Toto se nám nakonec povedlo, byť za cenu zvýšených nákladů. V případě Nova Cinema přistupují navíc poplatky dodavateli tohoto programu. Tyto jsme nuceni hradit za každou kartu s aktivací Nova Cinema.

Zvažovali jsme zavedení manipulačních poplatků za aktivaci programů STV ve výši 199,- Kč, Novy Cinema ve výši 199,- Kč nebo STV + Novy Cinema ve výši 199,- Kč. Takto bychom se vyhnuli argumentaci některých zákazníků, že platí za něco, co nechtějí (Chci STV, nechci Nova Cinema nebo chci Nova Cinema, nechci STV). Nakonec převládl názor, že to nedává valný smysl a že by si stejně všichni vybrali aktivaci STV i Nova Cinema.


Zařazení dalších programů

V roce 2007 se nám podařilo radikálně rozšířit programovou nabídku. Rozhodně budeme usilovat o další rozšíření i v příštím roce. Podnikáme v silně konkurenčním prostředí, proto nic konkrétnějšího v tuto chvíli nemohu prozradit.


Další dotazy:

Kde berou páni z TaT jistotu, že při ceně 222 Kč jim všichni budoucí zákazníci nepřeběhnou k DigiTV, kde za 260 Kč dostanou 36 programů a ještě k tomu parabolu a stb zdarma? Sám bych viděl cenu balíčku tak max. na 150 Kč. Tato cena by už vytvářela určité konkurenční prostředí.

V konkurenčním prostředí žádná taková jistota neexistuje. Pokud bychom MULTI nabízeli za 150 Kč, taky bychom nezabránili tomu, aby se někdo z našich zákazníků rozhodl pro konkurenční nabídku. Zcela jistě bychom však byli ve ztrátě. A to si nemůžeme dovolit.


Pokud si předplatím balíček Multi a po nějaké době předplatné neprodloužím, přijdu tím i o STV1, STV2 a Nova Cinema?

Ano, pokud neuhradíte manipulační poplatek za jejich aktivaci.


A co CS Film dětem?

Dodavatel tohoto programu nás s nabídkou dosud neoslovil. Pokud bychom dostali zajímavé cenové podmínky, mohli bychom program zařadit do balíčku MULTI.


Mam dotaz pouze na pana glisnika.kdyz jste zacinaly platil jsem kartu 3500kc,dekoder 3000kc.vymena karet po urcite dobe zdarma,ale nutnost zakoupeni novejsiho dekoderu ,ktery vase firma nabizela a prodavala-dalsich 2000kc. aktivace tv novy 399kc.aktivace tv nova cinema a st1+st2 199kc.dockaly jsme se snizeni datoveho toku diky kompresi.nova cenova nabidka tat balicku .proc si zakaznik musi programy kombinovat s balickem,kdyz dodavatele programu jsou ruzne subjekty.muj osobni nazor je ze dochazi z vasi strany k zneuzivani starych i novych zakazniku.programy ve vasi nabidce se vyznacovaly velkou kvalitou.chci se zeptat jestli bude casem obnovena kvalita a proc dochazi k tiskovym zmenam v clancich o tat viz clanek z 27.11.07 jehoz zneni bylo zmeneno 28.11.07.na strankach sat.centrum v rannich hodinach nazev clanku-balicek multi,tt karta ct a cz nebo cs digitv.dekuji za odpoved.jirka jablonec

Zdravím Jirku z Jablonce. K první části otázky o nákladech a poplatcích se pokusím uvést analogii, kterou jsem někde v diskusním fóru viděl. Před delší dobou jste si koupil kartu, která byla aktivována na tehdy platnou programovou nabídkou (jako kdybyste si koupil tehdy např. PC-čko s určitými parametry). Během doby docházelo k rozšiřování programové nabídky (zlepšování parametrů PC-ček) a současně se snižovaly ceny karet (ceny PC-ček). Stejně jako uživatele PC-čka nikdo nenutí k tomu, aby si počítač upgradoval, ani my nenutíme uživatele karet, aby si aktivovali nové programy. Toto jim pouze nabízíme za jednorázový manipulační poplatek, který odráží náklady spojené s jejich aktivací. Chápal bych rozhořčení uživatelů starých karet, pokud bychom je nutili ke koupi nové karty a upgrade jim neumožnili. Stálo nás hodně peněz, abychom takovýto upgrade mohli nabídnout. Považuji za logické, že se to promítne do dobrovolných manipulačních poplatků a nevidím v tom žádné zneužívání. Poznámku ke zhoršení datového toku a obchodní politice vysvětluji výše. Nevím, proč dochází k tiskovým změnám v článcích satcentra. To je spíše otázka na redakci.(*)


Se srdečným pozdravem všem čtenářům SatCentra

Jaromír Glisník, výkonný ředitel TRADE and TECHNOLOGY, a.s.


Tolik k odpovědím na vaše dotazy, děkujeme řediteli Glisníkovi za jeho podrobné vysvětlení. Pokud budete mít další dotazy, napište je v diskusi anebo pošlete na adresu redakce satCentrum.

Pokud se jedná o dotaz (*) čtenáře z Jablonce, opravdu došlo k úpravě - vypuštění jednoho odstavečku k názvu platformy, protože jsme chtěli k tomuto tématu připravit samostatný článek, který bychom ještě doplnili o anketu čtenářů. Ovšem podle posledních informací není již hledání nového názvu nyní aktuální, proto se k tématu opět vrátíme až někdy v příštím roce.


Jaromír Glisník - TRADE and TECHNOLOGY a redakce satCentrum, 3. 12. 2007


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 57   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
10.12.2007 • TT Karta ČT – cenově nejdostupnější karta pro příjem programů České televize [ 15 ]
04.12.2007 • Zvýšení hodnoty TT Karet [ 11 ]
01.12.2007 • Tisková zpráva: Nova Cinema na kartách GITAL [ 22 ]
27.11.2007 • Prosincové novinky TRADE and TECHNOLOGY – balíček MULTI a TT Karta ČT [ 66 ]
27.11.2007 • ORF ukončí kódování v systému Betacrypt
23.11.2007 • Novinky v programové nabídce TRADE and TECHNOLOGY [ 93 ]

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.


za obsah níže uvedených komentářů satCentrum nezodpovídá!
[ nejnovější komentáře jsou nahoře ]
2 / 3

  DOTAZ 

02.01.2008 12:55 • neregistrovaný
JSEM VLASTNIKEM KARTY S č.2 8524 6658 6 A PO TESTU MI BYLO SDELENO ZE KARTA NENI AKTIVNI. MAM SI PORIDIT NOVOU KARTU NEBO JAK MAM POKRACOVAT?
 
 
  balicek multi 

24.12.2007 15:50 • neregistrovaný
Nevim, jestli je spravne srovnavat mesicni platbu multi s rocni platbou cs filmu. Cs film stoji 199 Kc mesicne, multi 222 Kc mesicne. Ovsem multi obsahuje hned dva filmove kanaly a ty davaji taky ceskoslovenskou tvorbu a navic velmi kvalitni dokumentarni kanaly, sport, detsky program i erotiku. Nedivim se ze TT nemelo s jednotlivymi kanaly uspech. Proste kupovat to jednotlive je drahe a jdou do toho jen opravdu skalni priznivci toho zanru. Balicek muze byt masova zalezitost, tedy slusny zisk. Na skalnich priznivcich se to stavet neda. Tech je mozna par stovek a to ani nestoji za administrativu se tim zabyvat. Pokud se tim zabyva dosud konkurence, vsechna cest. Jen s kupovanim jejich karty bych pockal. Nikdo nebude ztratove podnikat donekonecna a nedivil bych se kdyby taky zavedli balicky.
 
 
  Balicek Multi 

23.12.2007 15:46 • neregistrovaný
tak jsem z nabidky placenych poradu mel vybran CS FILM,prave proto,ze se nejedna o nic,co je cizi.Ale....pojednou se preslo u TT na balicky.Balicky mi pripominaji minulost,kdy k jedne zadane veci bylo nabaleno plno nebotrebnych odrezku.Predstavovat zakaznikum balikovani za kvalitni TV porady je velmi relativni,vymluvy na spojenou administraci a p.take.Mit "pribaleno"navic mesicne 222 Kc misto 990 Kc/rok je rozdil,takze zbyva jedno a to zapomenout na tyto sluzby ktere zadnou sluzbou nejsou.Take zajit do DVD pujcovny prijde vyhodneji.Budete v tomto balikovani pokracovat?Pak je lepe si poridit kartu konkurecni.
 
 
  Už funguje 

23.12.2007 10:22 • neregistrovaný
Mám kartu č. 0343664493.... a zaplatila jsem si na vánoce 1 měsíc HBO a CS film. Nejprve mi TRADE and TECHNOLOGY, a.s. tyto TV stanice ani po týdnu po zaplacení neaktivovala, takže jsem si myslela, že jsem ji zaplatila zbytečně. Pak jsem byla překvapena, když nám pan Kopřiva sám v sobotu a z domova zavolal a stanice nám aktivoval. Chybička se stane a je třeba ji tolerovat. Takže budou hezké dny vánočního volna s televizí - díky !!
 
 
  Proč se vůbec kóduje? 

22.12.2007 16:06 • neregistrovaný
Myslím, že to by měla být zásadní otázka.
Nařizuje to snad nějaký autorský zákon, nebo tak něco. Ale už se nikde neuvádí, proč by se to mělo měnit apod. Takže nějaké výměny karet, změny kódů a podobné věci, jsou jen výmysly těch, co se tím zabývají, aby měli co dělat a hlavně aby měli velké zisky.
Přeci jednou program zakóduji, tím jsem splnil zákon a spadla klec, už se s tím dále nemusím zabývat.
Já už jsem důchodce a jak je jistě všem známo, platy důchodců nic moc. Proč mám za všechno platit stejně, jako když jsem pracovně činný. Zvláště nyní, když se všechno silně zdražuje. Za chvíli budu moci koukat tak na vypnutou televizi, protože nebudu mít ani na zaplacení té elektřiny. Ani na zapnutí PC, z kterého to píši.
Zdar velkým ziskům, my to nějak zaplatíme.
Ještě k té výměně karet, která proběhla loni. To, že mi kartu vymění zdarma, to bylo hezké, ale horší bylo to, že prý musím vyměnit i modul, ve starém prý tato nová karta chodit nebude, ale zaplať si ho zákazníku. Cena téměř zadarmo - 1500,-Kč. Zajímalo by mě, jak to udělali ve starších přijímačích, ve kterých byl tento modul nainstalován. To se musel vyměnit přijímač?
Karel.
Takže abych přijímal zákonné stanice, volně vysílající, tak musím platit, to je dobrá politika.
 
 
  Nefunguje 

22.12.2007 10:43 • neregistrovaný
mám kartu č. 03436644932074 a zaplatila jsem si na vánoce 1 měsíc HBO a CS film. Bohužel mi TRADE and TECHNOLOGY, a.s. tyto TV stanice ani po týdnu po zaplacení neaktivovala, takže jsem zaplatila zbytečně. Snažila jsem se získat důvod, nebo radu e-mailem - také zbytečně. Vždy si mou zprávu přečetlo množství lidí v TT, ale nikdo neodpověděl. Take jsem se pokoušela zavolat technickou podporu na tel 595694310 - také marně!
Proč to tak je?
 
 
  Špatná komunikace 

18.12.2007 20:38 • neregistrovaný
Dnes jsem měl možnost komunikovat přes váší telefoní linku s p.Kopřivou.Bohužel takové jednání se zákazníkem jsem ještě nezažil.
To co jsem potřeboval vědět mi nezodpověděl a jeho přístup byl neadekvátní.
p.Boček
 
 
  Kvalita obrazu. 

18.12.2007 10:06 • neregistrovaný
Dobrý den,
již před přidáním Nova cinema a spol. byla kvalita stanic a hlavně Novy dost špatná, ale teď je to opravdu hrůza ( a není to příjmačem apod., jak rádi vysvětlujete)- hrůza připomínající hodně špatné kopie videa z 90 let, na které jsme z donucení té doby byli nuceni koukat! Chce nám divákům Vaše společnost touto současně nabízenou kvalitou něco naznačit...třeba až návrat doby kamenné?!!!:-( Jarda
 
 
  Copak ten balíček musíte mít nonstop napořád? Lze 

17.12.2007 14:12 • neregistrovaný
Copak ten balíček musíte mít nonstop napořád? Lze předplati stejně jako jdnotlivé programy u Gitalu
 
 
  Balíček MULTI 

17.12.2007 11:05 • neregistrovaný
Je nás asi 11,co jsme si koupili sat.příjmač a rozhodovali jsme se mezi kartou vaši nebo Gitálkou,ale po zavedení vašeho balíčku to přece jen vyhrává Gitalka protože tam si můžeme aktivovat jen to,co momentálně chceme.Myslím si,že vaše rozhodnutí odradí i další zájemce.Vladimír
 
 
  EPG - Nova, Nova Cinema, HBO 

11.12.2007 23:16 • neregistrovaný
Chtěl bych se zeptat, jestli bude někdy v CS Linku zavedeno EPG u programů Nova, Nova Cinema a HBO. Je to super věc, a u těchto programů mi citelně schází. Díky za odpověď David
 
 
  Neplatím za kartu, ale za právo příjmu 

09.12.2007 12:12 • neregistrovaný
No když už to srovnáváte s Windows. Pokud si legálně koupíte jakýkoliv softaware a ztratíte nebo poškodíte médium, tak po doložení účetního dokladu ve většině případů dostanete médiu nové - u solidních prodejců. A výrobní náklady takovehó média (stejně jako dekodovací karty jou par korun). Já si nekoupil dekodovací kartu, ale právo pro příjem vysílaní s touto kartou. To je myslím diametrální rozdíl. Petr R.
 
 
  Nevím, pokud nezjistíme cenu karty (což asi 

09.12.2007 09:06 • neregistrovaný
Nevím, pokud nezjistíme cenu karty (což asi nezjistíme), tak tady mlátíme jen prázdnou slámu.
Jen tak na okraj, Microsoft s jeho Windows bych jako vzor chování firmy moc neuváděl.
 
 
  Karta za pár korun? 

08.12.2007 17:17 • neregistrovaný
Bohužel dekódovací kartu nelze pořídit jen tak na krámě. Dodává ji provozovatel podmíněného přístupu a v ceně karty si automaticky účtuje celé vývojové a provozní náklady tohoto přístupového systému (např. cryptoworks). Jako když software prodává jeho výrobce za cenu řádově vyšší, než je cena prázdného CDčka. Dodavetel systému podmíněného přístupu prodává karty za ceny, do kterých musí započíst všechny své náklady (a přiměřený zisk). Z čeho jiného by žil? Domnívám se, že T-T karty nakupuje za cenu kolem tisícovky. Nepřipadá mi vůbec nesolidní, pokud firma na vlastní náklady vymění starou kartu a nehodlá vydat další za režijní poplatek. Jak by se asi tvářil prodejce, kdybys po něm chtěl nové Windows, že se ti ty staré ztratily? A CDčko stojí přece pár korun... Mirek
 
 
  Přístup k zákazníkům 

08.12.2007 12:50 • neregistrovaný
Ještě asi bohužel bude chvíli trvat než si některé České firmy uvědomí, že jsou tu oni pro zákazníka ne on pro ně. Pokud zákazník nebude spokojen tak nejen že odejde jinam, ale ještě se o své negativní zkušenosti podělí s ostatními a firma tak přijde o další zákazníky. Petr R.
 
 
  Kde jsi proboha přišel na to, že je karta za pár 

08.12.2007 04:43 • neregistrovaný
Kde jsi proboha přišel na to, že je karta za pár korun?
Třeba proboha tady : http://shop.client.tmo.cz/prepay_sims.do
Pokud mobilní operátor bez jakéhokoliv závazku prodává obdobnou kartu za 49,- Kč, tak výrobní náklady 500,- Kč asi nebudou, že ?
Proč by měli posílat další za nějakou sníženou cenu?
Protože pokud je Petr ochoten zaplatit poplatek 500,- Kč, tak TaT by na tom neprodělalo (pravděpodobně spíše naopak) a Petr jako zákazník by byl spokojený.
A třetí a čtvrtou?
Pokud vím, tak o žádné třetí ani čtvré nebyla řeč, ale i to by neměl být problém, pokud si firma zvolí vhodně manipulační poplatky.
To přece nemyslíš vážně.
Nevím, jak to Petr myslel, ale já na jeho úvaze nevidím nic nenormálního (spíše je nenormální, že se někomu zdá divné, pokud má firma spokojené zákazníky).
 
 
  Karta za pár korun? 

07.12.2007 23:53 • neregistrovaný
Kde jsi proboha přišel na to, že je karta za pár korun? Novou kartu poslali zadarmo (nechtěli za to nic)! Proč by měli posílat další za nějakou sníženou cenu? A třetí a čtvrtou? To přece nemyslíš vážně.
 
 
  Kontaktní e-mail je michal.kopriva@t-t.cz 

07.12.2007 19:08 • ® CS-
Kontaktní e-mail je michal.kopriva@t-t.cz
 
 
  Pro zajímavost otiskuju co mi odepsali z T-T na 

07.12.2007 19:07 • ® CS-
Pro zajímavost otiskuju co mi odepsali z T-T na dotaz ohledně špatné kvality ČT a Primy(zejména rozpadání obrazu při změně záběru atd.) a nízkému průměrnému datovému toku u VBR oproti minulosti v Czech linku.
Jenom to okecávájí jak je všechno super a nechcou si přiznat že kvalita všech programů šla dolů včetně ČT a Primy.
Dobrý den,
děkuji za Váš názor.
Reagovat na něj již nebudu, protože předpokládám, že bychom skončili podobně
jako na diskuzích na Parabole či SatCentru a na to skutečně nemám čas.
Jen malou poznámečku k velikosti či době záznamu videa v minulosti a nyní.
Ten rozdíl není způsoben jen datovým tokem, ale i kompresní technologií,
která se samozřejmě za dobu digitálního vysílání ČT a Primy vyměnila
a nyní je používána nová, daleko dokonalejší (umí větší kompresi při
stejném výsledku).
S pozdravem
_____________________________
Michal Kopřiva
Zakaznický servis
TRADE and TECHNOLOGY, a.s.
 
 
  Nesolidní jednání TRADE and TECHNOLOGY 

07.12.2007 17:41 • neregistrovaný
Dobrý den,
Musím se zde podělit se svoji neblahou zkušeností k přístupu k zákazníkům společnosti TRADE and TECHNOLOGY
Před několik lety jsem registroval na prarodiče kartu T&T. Vše fungovalo v pořádku, ale jen do doby než proběhla výměna karet. Babička je bohužel už starší paní (přes 80 let) a při přebírání zásilky (nové karty) tuto kartu někde ztratila či založila. Tím pádem po několika dnech ji přestala fungovat původní karta.
Říkal jsem, že to přeci nemůže být velký problém – zaplacené to má a karta jako taková má hodnotu pár korun a dá se případně zablokovat. Byl jsem ochoten zaplatit nějakou cenu jako manipulační poplatek za opětovné poslání nové karty i třeba 500 Kč. Jak jsem se ale mýlil. Jal jsem se tedy volat na linku T&T. Operátorce jsem vysvětlil svůj problém a požádal ji o pomoc s tím, že jsem navrhl poslání nové karty za manipulační poplatek. Byl jsem ale upozorněn, že toto není možné a nemají to od vedení společnosti povolené a musím si koupit novou kartu. Po naléhání jsem dostal kontakt na obchodního ředitele. Ten mne docela arogantně oznámil, že na novou kartu nemám nárok a jediná cesta je koupit si novou kartu. O ničem jiném se nehodlá bavit. Připadalo mi to jako bych se vrátil o 20 let zpět. Přístup k zákazníkovi prostě příšerný. Takže doporučuji TRADE and TECHNOLOGY nebrat. Petr Rulíšek (rpeta@centrum.cz]
 
 
Celkový počet komentářů: 57 / zobrazují se: 21 ... 40

zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist