Zpravodajství TV info Škola Frekvence TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Středa • 24.04.2019 - 02:45:15     satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Z domova | Články
 

Milan Rastislav Štefánik víťazom novinárskeho hlasovania. Kto sa stane Najväčším Slovákom teraz rozhodne celé Slovensko!

  Autor: RTVS , e-mail: info@rtvs.sk Přidané: 29.10.2018


Rozhlas a televízia Slovenska štartuje so svojím ťažiskovým projektom Najväčší Slovák. Celonárodnú anketu, ktorá vyvrcholí 1. mája budúceho roka, predstavila RTVS 23. októbra 2018 počas tlačovej konferencie na Bratislavskom hrade, kde si prítomní novinári mohli ako prví vybrať „svojho" Najväčšieho Slováka. Víťazom hlasovania slovenských novinárov sa stal Milan Rastislav Štefánik.


„Slovenská spoločnosť je už natoľko vyspelá, že dokáže na úrovni debatovať o svojej histórii a veľkých osobnostiach s ňou spojených, o ich pozitívnych, ale aj negatívnych stránkach. Úlohou verejnoprávneho média je takéto diskusie otvárať na širokej platforme," myslí si generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

Už 1. novembra 2018 začne veľká nominačná fáza, v rámci ktorej bude môcť verejnosť až do poslednej decembrovej dekády hlasovať prostredníctvom SMS na číslo 9977 za ľubovoľnú slovenskú osobnosť z histórie či súčasnosti. Na Nový rok 1. januára 2019 spoznajú diváci Jednotky počas slávnostného galavečera s moderátorkou Adelou Vinczeovou prvú stovku a v rámci nej finálnu desiatku osobností, spomedzi ktorej bude môcť verejnosť hlasovať do 1. mája za svojho favorita.

„Som nesmierne rád, že RTVS prinesie na svojich obrazovkách tento licencovaný program BBC, pretože každý národ má vo svojej histórii veľké osobnosti, ktoré v ňom zanechali významnú pečať," poznamenal riaditeľ televíznych programových služieb RTVS Marek Ťapák.

Budúcoročnú hlasovaciu fázu bude sprevádzať desiatka večerov. Diváci Jednotky ich budú môcť sledovať v stredy od 20. februára do 24. apríla 2019. Večery bude venované jednej osobnosti z top desiatky. Každá z nich bude mať svojho obhajcu z radov verejne známych ľudí z rôznych oblastí. Tvrdenia obhajcov budú počas večera dokreslovať dokumentárne zábery, tie potom buď potvrdí alebo vyvráti odborný garant a nasledovať bude odborná diskusia, ktorú bude moderovať Štefan Chrappa.

„Projekt Najväčší Slovák je pre mňa ako človeka, ktorý študoval históriu veľkou výzvou. Teším sa na samotnú výrobu programu a som zvedavý, ktoré osobnosti našej histórie i súčasnosti budú pre verejnosť tie naj. Myslím si, že tento program jednoznačne patrí na obrazovky verejnoprávnej televízie a som rád, že môžem byť pri jeho realizácii," vyjadril sa producent Peter Núňez.

Najväčší Slovák je licencovaným formátom BBC. Vo Veľkej Británii bol program „The Great Britons" vášnivo diskutovaným a populárnym seriálom. Spustila ho začiatkom roka 2002 a jeho víťazom sa stal Winston Churchill. Od chvíle, čo sa tento formát prvýkrát vysielal, ho BBC predala a úspešne zrealizovala po celom svete v 24 krajinách. Nemecká verejnoprávna televízia ZDF bola prvá, ktorá od BBC prevzala práva na šou. V novembri 2003 bol za Najväčšieho Nemca zvolený Konrad Adenauer.


Rozhlas a televízia Slovenska


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
29.10.2018 • Tlačová informácia zo zasadnutí RVR dňa 24. 10. 2018
29.10.2018 • Tisková zpráva ze 17. zasedání 2018 RRTV, konaného dne 23. 10. 2018
26.10.2018 • Vyjádření plk. Ing. Tomáše Lercha k tiskové konferenci Rádia Dálnice, 24. 10. 2018.
21.10.2018 • RTVS prinesie 33 predvolebných diskusií s kandidátmi na primátorov a starostov
21.10.2018 • Členové Divácké rady diskutovali o zpravodajství a publicistice České televize
17.10.2018 • Web Prima ŽENY přichází s novým obsahem i podobou

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist