Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Úterý • 07.04.2020 - 20:55:32   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Program | Články
 

Česká televize uvede Kvarteto - černou komedii o hledání štěstí

  Autor: Česká televize , e-mail: info@ceskatelevize.cz Přidané: 07.12.2018


Štěstí je často citovaný, ale těžko uchopitelný jev. Může být štěstí samo o sobě? Nebo vzniká až ve vztahu? Ptají se hrdinové druhého celovečerního filmu režiséra Miroslava Krobota Kvarteto, jehož koproducentem je také Česká televize – Tvůrčí producentská skupina Kateřiny Ondřejkové. Do hlavních rolí filmu o čtyřech muzikantech, třicátnících, obsadil režisér Barboru Polákovou, Jaroslava Plesla, Lukáše Melníka a Zdeňka Julinu. Televizní premiéru bude mít snímek v neděli 9. prosince ve 20:25 hod. na ČT1.


Solidně vyhlížející, avšak lehce nudný Robert (Lukáš Melník), jeho partnerka femme fatale Simona (Barbora Poláková), extrovertní Tomáš (Jaroslav Plesl) a znalec historie s přezdívkou Funés (Zdeněk Julina) – poněkud nesourodá čtveřice, která se snaží v životě najít pocit štěstí, spolu zažívá řadu humorných situací, ale i nedorozumění. Čas tráví v legendární hospodě Ponorka, kam chodí také odvázaná „Batrflaj“ (Pavlína Štorková) a „dvorní“ psychoterapeutka kvarteta Sylva (Lenka Krobotová). Mezi hlavními hrdiny dochází k neustálým zádrhelům a lehce bizarním situacím, až konečně jeden neplánovaný večírek přinese jistou katarzi i radost.

Jedná se o druhý film, ve kterém se spojil Miroslav Krobot s producentem Ondřejem Zimou z Evolution Films. Podle Ondřeje Zimy má režisér Krobot specifické a zcela jedinečné vidění světa, které dokáže přenést jak na jeviště, tak i na plátna kin nebo televizní obrazovky, a k tomu je zcela pozoruhodnou osobností. Na originálnost Krobotovy tvorby upozorňuje i kreativní producentka Kateřina Ondřejková: „Miroslav Krobot je zcela originálním solitérem, a to jak hereckým, tak i autorským a režijním. Ve svých filmech, a Kvarteto to naprosto potvrzuje, se zcela záměrně vyhýbá klasické dramatické skladbě. Jeho filmové postavy nejsou apatičtí hrdinové v seriálovém světě plném hlášek, ale inteligentní lidé, jejichž humor je založen na mystifikaci, hravosti a smyslu pro absurditu. Toto je Krobotův rukopis, zcela ojedinělý, ale divácky srozumitelný.“

Scénář napsal Miroslav Krobot stejně jako Díru u Hanušovic společně se spolužákem z gymnázia, psychologem Lubomírem Smékalem. „Podle našeho data narození by se dalo čekat, že se budeme zabývat bilančními tématy. Nakonec to dopadlo tak, že jsme napsali scénář o vztazích třicátníků. Naši drzost omlouvá snaha zaznamenat ducha doby, kterou žijeme a která je stejná pro třicátníky i šedesátníky. Takže Kvarteto by mohlo být pro všechny divácké adresy,“ říká Miroslav Krobot, který si už podruhé jako filmovou destinaci vybral Olomoucký kraj. Zatímco svůj první snímek Díra u Hanušovic umístil do odlehlé obce Vikantice na Šumpersku, děj Kvarteta se odehrává v prostředí historického města Olomouce.

Jeho představitelé museli kvůli svým filmovým rolím poctivě cvičit na smyčcové hudební nástroje. Každému herci byl přidělen vlastní učitel hudby. Lukáš Melník absolvoval půlroční trénink s violistou ostravské filharmonie, Zdeněk Julina docházel tři čtvrtě roku dvakrát týdně do lidové školy a Jaroslav Plesl s Barborou Polákovou cvičili celý rok. „Film Kvarteto je filmem, na který jsem se připravoval nejdéle ze všech. Do houslí jsem docházel bezmála rok. Střídali se na mě dva pedagogové se svatou trpělivostí. Dva měsíce před natáčením jsem musel cvičit každý den dvě hodiny, abychom dosáhli alespoň částečné iluze, že jsem houslový profesionál. Tisíckrát jsem zatoužil rozšvihat housličky o zeď, ale ustáli jsme to,“ prozrazuje Jaroslav Plesl.

Osudy čtyř muzikantů, neukotvených třicátníků z města, kde se zastavil čas, mohli vidět filmoví nadšenci například v USA, v Jižní Americe a ve Španělsku, kde se snímek promítal v rámci prestižních festivalů (Chicago International Film Festival, Denver Film Festival, festival MUCES, Palm Springs International Film Festival nebo na festivalu v brazilském Sao Paulu). Do českých kin pak vstoupil 30. listopadu 2017. Teď se na něj mohou těšit diváci České televize, a to v neděli 9. prosince ve 20:25 na ČT1.


Kvarteto

scénář: Miroslav Krobot, Lubomír Smékal
režie: Miroslav Krobot
kamera: Juraj Chlpík
dramaturgie: Kateřina Ondřejková
výkonná producentka ČT: Jarmila Hoznauerová
kreativní producentka ČT: Kateřina Ondřejková
producent: Ondřej Zima a Silvie Michajlová, Evolution Films
koproducenti: Česká televize, innogy a Soundsquar
distributor: Falcon

Hrají: Barbora Poláková, Jaroslav Plesl, Lukáš Melník, Zdeněk Julina, Lenka Krobotová, Jiří Schmitzer, Jana Štěpánková, Pavlína Štorková a další


PR Česká televize


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
09.12.2018 • Vyšetřování s kočárkem a sunarem: Tři poldové a nemluvně
09.12.2018 • Ano, šéfová! – restaurace Rekovice v Beskydech
08.12.2018 • Show Jana Krause – 12. 12. 2018
06.12.2018 • RTVS ponúkne bohatý sviatočný program
06.12.2018 • Největší kapry chytíte na Prima ZOOM
06.12.2018 • RTVS si pripomenie životné jubileum Pavla Hammela

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist