Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pátek • 05.06.2020 - 15:34:31   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Program | Články
 

Osobní prohry i boj s organizovaným zločinem - Rapl Kuneš se vrací

  Autor: Česká televize , e-mail: info@ceskatelevize.cz Přidané: 04.01.2019


Major Kuneš se jako soukromé očko, taxikář, oběť exekuce i schopný vyšetřovatel stěhuje z Krušných hor do Ústí nad Labem, aby s celou původní partou odhalili síť organizovaného zločinu. První řada Rapla byla nominována na Českého lva, i cenu evropského filmového festivalu Prix Europa.


Tým vyšetřovatelů v čele s „morousem s něžnou duší“ se na obrazovky Jedničky České televize vrátí v pondělí 7. ledna ve 20.05 hodin.

Kuneš je opět v nesnázích. Dočasně mimo službu bojuje s financemi, přivydělává si jako soukromé očko a zdánlivě banální sledovačka nevěrného manžela končí sérií vražd. Jáchymovské detašované pracoviště, které bylo dlouhou dobu trnem v oku byrokratického aparátu, je v rámci restrukturalizace zrušeno a podplukovníka Rohana pověří vedením kriminálky v Ústí nad Labem. Slepičková, Mácha, Lupínek i Kuneš tak spolu budou čelit zločinu nejen v Severních Čechách.

„Děj jsme přestěhovali z Krušných hor do Ústí nad Labem, řeka bude mít v sérii jednu z hlavních rolí. Točit se bude také na Mostecku a podíváme se do Děčína, kde jsme točili Cirkus Bukowsky. Dostaneme se i do Prahy, jeden díl se odehrává na Sázavě a dva dokonce v exotické Černé Hoře,“ vypočítává režisér a scenárista Jan Pachl a dodává: „Leitmotivem druhé série je velmi činorodý zločinec Željko Čubrič, který naší kriminalistickou partu vrhá do přesčasů. V případě Rohana je tu navíc nedořešený motiv osobní pomsty.“

Třináct nových dílů seriálu má být podle tvůrců „kosmopolitnějších“, bude se více soustředit na charaktery obětí kriminálních činů a na prostředí, z něhož vzešly. „Kuneš je ještě svéráznější než dříve, ale zároveň je i humornější. Také výrazně zchudl, nemá už drahé auto, je na něj vypsaná exekuce. Má alergii na plíseň. Nemá žádný poměr a vztah s dcerou se mu příliš nedaří. Dalo by se říct, že je to takový běžný český otec,“ prozrazuje Hynek Čermák.

Natáčelo se 129 dní v Ústí nad Labem, v Karlovarském kraji, na Jičínsku, Příbramsku i v Černé Hoře. „Když pracujete s Honzou Pachlem, tak si můžete být na sto procent jistí, že to náročné bude. Já osobně to ale zbožňuju. Čím vetší extrém, tím líp. A při natáčení druhé řady jsme si extrémních teplot, extrémního vstávání a extrémních situací užili do sytosti,“ popisuje natáčení Lukáš Příkazký. „Úměrně tomu, jak v seriálu zločinci, politici a právníci bohatnou, postavy detektivů z druhé řady Rapla naopak chudnou. V podstatě mají už jen jeden druhého, smysl pro spravedlnost a černý humor,“ říká s nadsázkou spoluautor námětu a kreativní producent Josef Viewegh.

První řada Rapla si vysloužila nominaci na Českého lva i cenu evropského televizního festivalu Prix Europa. V premiéře ji v průměru sledovalo 1,25 milionů diváků s podílem na publiku přesahujícím 30 %. O nákupu práv k vysílání jedná Česká televize s Polskem, Slovenskem a Bulharskem a o natočení vlastní verze seriálu projevili zájem vysílatelé z USA.


Rapl II

námět: Jan Pachl, Josef Viewegh
režie a scénář: Jan Pachl
kamera: Marek Janda
výkonný producent: Jakub Bílý
kreativní producent: Josef Viewegh
hrají: Hynek Čermák, Lukáš Příkazký, Alexej Pyško, Lucie Žáčková, Tomáš Jeřábek, Aneta Krejčíková, Ivo Trajkov a další


Karolína Blinková, tisková mluvčí, Česká televize, Komunikace a PR


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
05.01.2019 • Programová nabídka České televize loni oslovila nejvíce diváků
04.01.2019 • Celosvetový seriálový hit Príbeh služobníčky už od soboty 5. januára na Dvojke
04.01.2019 • Počasie a komédia Dovolenka za trest na čele rebríčka sledovanosti
03.01.2019 • Skupina Markíza bola v roku 2018 suverénnym trhovým lídrom, medziročne si výrazne polepšila
02.01.2019 • Zvukový obsah ČT24 zamíří do regionů. Startuje i na Spotify
02.01.2019 • Show Jana Krause – 2. 1. 2019

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist