Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 16.05.2021 - 14:38:40   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Stanice a vysílače | Články
 

V Česku začalo vysílat ÓČKO BLACK - první hudební stanice se zaměřením na Hip-hop a RnB

  Autor: Stanice O , e-mail: info@ocko.tv Přidané: 07.02.2019


Začátkem roku 2019 spustila Stanice O první český hudební kanál zaměřený na žánr „black music“ s názvem ÓČKO BLACK. Nová stanice je stejně jako ÓČKO EXPRES dostupná pouze v placeném vysílání. Do své základní nabídky ji v těchto dnech zařazuje společnost UPC, další operátoři budou následovat.


Značka ÓČKO BLACK je zaměřená zejména na hiphopovou a rapovou scénu a celou kulturu a průmysl s ní spojenou. Programová skladba je tvořena s důrazem na nejnovější hity a rozmanitost „black music“. Prvním krokem je playlistová televize, poté budou následovat vlastní pořady typu ÓČKO Chart.

Stanice O rozšiřuje své vysílání o novou hudební televizi. Vedle stávajících kanálů ÓČKO, ÓČKO STAR a ÓČKO EXPRES začal od ledna 2019 vysílat také žánrový kanál ÓČKO BLACK. Placený kanál je zaměřený na celou škálu „black music“ a cílí na městského diváka ve věku od 18 do 35 let. Spuštění nového kanálu je reakcí na růst popularity Hip-hopu v Česku podporovaný vznikem nových vydavatelství a působením nových interpretů tohoto žánru.

„Nová stanice vzniká jako reakce na aktuální trend, který ukazuje black music jako jednoho z hlavních hybatelů, který ovlivňuje celou hudební tvorbu jak ve světě tak na české a slovenské scéně. Skladby z žánrů jako je Hip-hop nebo RnB se umísťují na předních příčkách hitparád a oslovují posluchače i na sociálních sítích a streamovacích službách. Divákům tak nabídneme spoustu oblíbené a často žádané žánrové muziky z posledních let, na kterou nezbylo na klasickém ÓČKU kvůli jeho zaměření tolik prostoru,“ představuje myšlenku nového hudebního kanálu jeho dramaturg Petr Klasna.

Stanice je ze začátku tvořena playlistovými pořady, diváci se mohou těšit například na: WORKIN' - vybrané aktuální hity i osvědčené klasiky, JUMPIN' – víkendový party playlist, ROOTS - klasickou black music, soul, reggae a funk nebo na RNB JAMMIN'. Na rozdíl od středního proudu se „black music“ vyznačuje hlubším spojením s interpretem nejen poslechem hudby ale také skrz sociální média, životní styl a módu. Charakteristické je například pořizování si oblečení od značky interpreta, proto se v souvislosti s „black music“ nehovoří pouze o hudbě ale celé kultuře nebo průmyslu.

ÓČKO BLACK vysílá jako placená televize, Petr Klasna k tomu dodává: „Otestovali jsme si potenciál trhu mezi fanoušky na letních festivalech a výsledek nás utvrdil, že poptávka je značná – více jak 90% dotazovaných by přivítalo tematickou stanici s tímto zaměřením a dokonce 70% by bylo ochotno za ni platit.“

Hudební stanice ÓČKO, ÓČKO STAR, ÓČKO EXPRES a ÓČKO BLACK jsou součástí multimediální skupiny MAFRA.


Milana Bazanac Kadlčíková, Marketingová manažerka ÓČKO, Anděl Media Centrum


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
14.12.2018 • Pred 90 rokmi sa z Košíc ozvalo po prvý raz rozhlasové vysielanie v maďarskom jazyku
05.12.2018 • Vánoční dárek pro milovníky vaření: TV Paprika se zařazuje zařazuje do základní nabídky T-Mobile a do balíčku Optimal u Orange TV
20.11.2018 • 21. listopad - Světový den televize
15.11.2018 • Twoje Radio Kraków, Twoje Radio Cmolas: šum na kmitočtech 1602 kHz a 1062 kHz
25.10.2018 • Rádio Dálnice pomáhá zvyšovat bezpečnost a plynulost dopravy
25.08.2018 • Medzinárodná konferencia krátkovlnového vysielania HFCC 2018 po druhýkrát v Bratislave

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist