Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Úterý • 05.03.2024 - 11:47:40   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Technika | Články
 

Dlouhé cesty přejí filmovým fanouškům. Díky palubním portálům i chytré televizi

  Autor: Lesensky.cz , e-mail: info@lesensky.cz Přidané: 03.05.2019


Období dovolených se blíží. Ať už je cílovou destinací chalupa na vesnici, kemp u jezera, nebo přímořské sídlo, jedno prožívají všichni dovolenkáři společně – zdánlivě nekonečnou cestu. Ani ta ale nemusí znamenat nudu. Díky moderním technologiím a oblíbeným filmům může být cesta plnohodnotnou součástí dovolené.


Průkopníkem, který v České republice neodmyslitelně spojil cestování s filmovou zábavou, byla společnost Student Agency. Filmy vysílané na několika obrazovkách a zvuková stopa, kterou poslouchali cestující ve sluchátkách, byly od roztřesené zrnité televize v zájezdových autobusech pořádný skok. Cestující dokonce často vybírali spoj mezi Brnem a Prahou právě podle vysílaného filmu, který našli v rozpisu na stránkách přepravce.


Obrazovky v sedadlech i filmové portály

V současné době mají cestující jak ve žlutých autobusech, tak ve vozech Astra žlutých vlaků RegioJet všichni vlastní obrazovku, kde si každý vedle hudby, her nebo e-knih může vybrat některý z přibližně padesátky nabízených filmů a kratších pořadů. „V ostatních vozech se mohou cestující přes svůj telefon, tablet nebo notebook připojit k palubnímu portálu, který nabízí stejné možnosti jako obrazovky v Astře, a například tak sledovat filmy na vlastním zařízení. Filmy obměňujeme zhruba jednou za čtvrt roku,“ popisuje tiskový mluvčí společnosti Student Agency Aleš Ondrůj. Seriály podle něj takovou obměnou neprocházejí. „Od cestujících máme zpětnou vazbu, že dlouhodobě nejoblíbenější jsou zábavné sitcomy, jako jsou Přátelé nebo Teorie velkého třesku. Na ně se lidé rádi dívají opakovaně,“ dodává Ondrůj.

Palubní portál nejen s filmy zabaví cestující také ve vlacích Českých drah. „Palubní portál je k dispozici v Railjetech, spojích SuperCity Pendolino a v InterPanterech na trase Praha–Brno. Na palubním portálu máme zhruba 50 českých i zahraničních filmů, žánrově dramata, komedie, romantické, thrillery, akční a nově i dokumenty,“ vypočítává Radek Joklík z tiskového oddělení Českých drah. Obměna filmů podle něj probíhá třikrát do roka, vždy po deseti filmech.


Pojízdné kino, nebo televize?

Alternativou k palubním portálům je využití internetové televize, ke které se zákazníci jednoduše připojí přes palubní wi-fi. Výhodou je jednoznačně větší výběr pořadů. Například internetová televize Kuki obsahuje téměř 34 tisíc titulů všech žánrů, tedy okolo 26 tisíc hodin televizní zábavy. „Odpadá také zklamání, když vystupujete z vlaku či autobusu před koncem rozkoukaného filmu. Pořad v Kuki jednoduše dokoukáte například večer na hotelovém pokoji na vlastním zařízení,“ říká vedoucí prodeje Kuki Vladimír Tovarňák.

Internetová televize je podle něj dobrou alternativou též při cestování autem, a to především pro děti, které dlouhé sezení nudí. „S Kuki odpadají i hádky o to, na co se bude dívat. Z jednoho účtu může každý člen rodiny sledovat jiný pořad na svém vlastním zařízení,“ dodává Tovarňák s tím, že od dubna je služba Kuki pro cestovatele díky novým aplikacím pro Android i iOS ještě přátelštější. Sledování z chytrých zařízení je dostupnější i díky nabídkám mobilních operátorů, kteří vycházejí filmovým a seriálovým fanouškům vstříc speciálními balíčky, jež umožňují neomezený přístup ke streamovacím aplikacím. Například T-Mobile takto nabízí balíček StreamOn, Vodafone zase balíček Video Pass. „Chytrá televize Kuki je součástí obou zmiňovaných balíčků. V praxi tak divák může sledovat své oblíbené pořady online, aniž by sledováním streamu spotřebovával předplacená mobilní data,“ doplňuje Tovarňák.


Anna Fajkusová, PR & Media Manager, LESENSKY.CZ, 2. 5. 2019


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
20.11.2018 • Eutelsat si objednává dva náhradní satelity pro orbitální pozici 13° východně
18.07.2018 • Full HD televizor Philips s 12V napájení je vhodný na cesty
18.06.2018 • M7 Group inovuje vysílací technologii
16.02.2018 • Sluneční interference a výpadky satelitního signálu (únor 2018)
30.11.2017 • Rok 2021: satelitní technologie odstartuje novou éru celosvětového připojení
09.08.2017 • Interaktivní TV – jednoduché řešení pro poskytovatele internetu

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist