Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Čtvrtek • 25.04.2024 - 12:57:53   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Technika | Články
 

Samsung, Spin Digital a SES představili vysílání 8K obsahu přes satelit

  Autor: SES/Weber Shandwick , e-mail: info@webershandwick.cz Přidané: 15.05.2019


Letošní rok akci SES Industry Days zahájilo oznámení předního satelitního operátora o zkušebním vysílání 8K signálu přímo do televizorů s plochou obrazovkou a vestavěným satelitním přijímačem. V Evropě jde o první ukázku, při které je 8K signál vysílán přímo do televizorů s plochou obrazovkou bez jakéhokoli externího přijímače nebo dekodéru.


Na dvoudenní akci, která se koná v Lucembursku, byla předvedena ukázka 8K vysílání na orbitální pozici ASTRA 28.2 stupně východně. Společnost Spin Digital poskytla své znalosti pro kódování vysoce kvalitního 8K signálu, společnost SES šířku pásma pro vysílání signálu a společnost Samsung 8K televizor s plochou obrazovkou pro přímý příjem a dekódování vysílaného signálu.

8K obsah s rozlišením 7680x4320 pixelů při 50 snímcích za sekundu kódovala společnost Spin Digital za použití jejich HEVC kodéru při přenosové rychlosti 70 Mbps pro dosažení profesionální kvality vysílání. Přenos zajistila společnost SES na jednotném 33 MHz transpondéru s použitím DTH parametrů vysílání. 82 palcový QLED televizor Samsung 8K Q950RB přijímal tento signál přímo a využíval parametrů přenosu DVB-S2 specifických pro toto zkušební vysílání. Tato vlajková loď společnosti Samsung disponuje špičkovým jasem 4 000 nitů, video dekodérem HEVC 50/60 fps kompatibilním s 8K formátem, nejnovějším rozhraním HDMI a také je schopná zobrazit obsah s vysokým dynamickým rozsahem (HDR). Televizor bude v nejbližší době dostupný i v Evropě.

Vysílání obsahu v kvalitě 8K napříč mnoha video formáty vyžaduje jak schopnost efektivního kódování videa, tak spolehlivou technologickou infrastrukturu. Technologie kompresí se bude v příštích letech ještě zdokonalovat, zkušební vysílání však již teď dokázalo, že satelit je schopen spolehlivě poskytnout přenosovou rychlost potřebnou k distribuci 8K signálů napříč kontinenty.

Akce SES Industry Days je nejen ideální platformou pro prezentaci nejnovějších satelitních produktů a služeb, ale stala se také rodištěm inovací i díky tomu, že více než 300 účastníků ze 190 společností z celého světa se zde setkává, aby diskutovali o obchodních konceptech a možnostech, jak vzájemnou spoluprací docílit nižších nákladů a efektivnějších řešení pro zákazníky.

"Opětovná spolupráce se společností SES a ukázka během SES Industry Days ukázala možnosti dalšího vývoje technologií. Spolupráce je pro nás přínosem a jsme plně odhodláni rozvíjet 8K televizní trh. Tato ukázka na satelitní platformě SES je důležitým krokem k tomuto cíli," řekl John Adam, vedoucí oddělení pro rozvoj podnikání a obchodní záležitosti společnosti Samsung Research UK.

"Spolupráce se společností SES pomáhá definovat nastavení komprese a kvality nového formátu 8K a využívá veškerý potenciál kódovací technologie HEVC. Našim dalším krokem je podobnou kvalitu a kompresi umožnit i živému vysílání 8K HEVC," řekl Mauricio Alvarez-Mesa, generální ředitel společnosti Spin Digital.

"Dnešní publikum očekává od videa bohatší zážitky, které lze nejlépe naplnit obsahem ve fascinujícím formátu Ultra HD. Proto také mnoho našich zákazníků v oblasti vysílání a videa přechází na kanály s vysokým rozlišením (HD) a Ultra HD. Díky našemu širokému pokrytí a schopnosti přinášet skutečné zážitky prostřednictvím satelitu jsme jakožto důvěryhodný partner schopni zajistit úspěch u zákazníků," řekl Thomas Wrede, viceprezident pro nové technologie a standardy v SES Video. "Bude to trvat roky, než se velké 8K ploché obrazovky nebo video stěny stanou běžnou součástí našich obývacích prostor. Přesto v budoucnu očekáváme další spolupráci s našimi obchodními partnery, se kterými budeme nadále zlepšovat kvalitu videa a dále definovat standard 8K satelitního vysílání.“


O společnosti SES

SES je předním světovým provozovatelem satelitů s více než 70 družicemi na dvou orbitálních pozicích, geostacionární dráze (GEO – Geostationary Earth Orbit) a na střední oběžné dráze (MEO - Medium Earth Orbit). Poskytuje služby pro širokou škálu zákazníků v oblasti celosvětové distribuce videa a datových spojů prostřednictvím dvou obchodních jednotek: SES Video a SES Networks. SES Video obsluhuje celosvětově více než 351 milionů televizních domácností, prostřednictvím Direct-to-Home (DTH) platforem a zprostředkovaně i kabelových, pozemních a IPTV sítí. Portfolio SES Video zahrnuje MX1, předního poskytovatele mediálních služeb, který nabízí kompletní sadu inovativních služeb pro lineární i digitální distribuci obsahu a satelitní systém ASTRA, který má největší dosah v Evropě v oblasti DTH. SES Networks poskytuje globálně řízené datové služby, které spojují lidi v různých odvětvích, včetně telekomunikací, námořní dopravy, letectví a energetiky, stejně jako vlády a instituce na celém světě. Portfolio SES Networks zahrnuje GovSat, což je napůl společný podnik veřejného a soukromého sektoru mezi SES a lucemburskou vládou. Další značkou je O3b, jediný negeostacionární systém, který dodává širokopásmové datové služby podobné optickým vláknům. Další informace jsou k dispozici na adrese: www.ses.com


Marek Němec, Head of Client Services, Weber Shandwick, 15. 5. 2019


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
03.05.2019 • Dlouhé cesty přejí filmovým fanouškům. Díky palubním portálům i chytré televizi
20.11.2018 • Eutelsat si objednává dva náhradní satelity pro orbitální pozici 13° východně
18.07.2018 • Full HD televizor Philips s 12V napájení je vhodný na cesty
18.06.2018 • M7 Group inovuje vysílací technologii
16.02.2018 • Sluneční interference a výpadky satelitního signálu (únor 2018)
30.11.2017 • Rok 2021: satelitní technologie odstartuje novou éru celosvětového připojení

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist