Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Čtvrtek • 04.03.2021 - 13:03:00   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Z domova | Články
 

Novou šéfredaktorkou časopisu Prima ZOOM se stává Lenka Klicperová

  Autor: TV Prima , e-mail: info@iprima.cz Přidané: 30.05.2019


Magazín Prima ZOOM, který zaostřuje na poznání v oblastech příroda, historie, věda, cestování a civilizace, povede od aktuálního čísla uznávaná novinářka, reportérka a fotografka Lenka Klicperová. Časopis zároveň prošel redesignem s moderní a svěží grafikou pod taktovkou Jany Vahalíkové. Nově je členěn do tří základních sekcí – Zoom in, Civilizace a Planeta. Další číslo vychází 30. května a přináší kromě množství zajímavých článků také exkluzivní rozhovor s hercem Jiřím Langmajerem.


Nové číslo časopisu Prima ZOOM nabízí velké tematické články k 50. výročí přistání na Měsíci, k 75. výročí vylodění v Normandii tzv. operaci Overlord a o historii tajemného řádu templářů. Hluboký ponor do duše Jiřího Langmajera, který se na českém hereckém výsluní pohybuje přes třicet let, odhalí netradiční a ojedinělý rozhovor. Za svůj životní milník považuje padesátku, a nebere věk vůbec jako negativní faktor. Až na to, že se musí snažit, aby netloustl, protože podle svých slov tak třetinu filmů odehraje nahý nebo polonahý. Filmový svůdník je ale ve skutečnosti nadšeným milovníkem temných hlubin, který si nejvíc užívá ponory se žraloky. Seznamte se s potápěčem Jiřím Langmajerem! Dále vás čeká šokující reportáž o útocích kyselinou, setkání se žraločím mužem, zákulisí dokumentu Go za Gorilou!, pohled na Himálaj a další zajímavosti nejen z televizního kanálu Prima ZOOM.

Lenka Klicperová se zapsala do povědomí jako dlouholetá šéfredaktorka časopisu Lidé a Země a jako válečná reportérka specializující se zejména na problematiku války s Islámským státem v Iráku a Sýrii. Je nositelkou devíti cen a nominací v soutěži Czech Press Photo – jak za fotografie, tak za videoreportáže. Lenka se mimo jiné věnuje také přednáškové činnosti na Univerzitě Hradec Králové, je spoluautorkou několika dokumentů a v neposlední řadě vydává i knihy. Momentálně jde do tisku její nová kniha o životě jednoho z nejlepších světových fotografů, Antonína Kratochvíla. V roce 2016 byla Lenka Klicperová vedle Jana Pirka a Miroslava Bobka jednou z tváří image kampaně na kanál Prima ZOOM. V roce 2018 ji zase zařadila česká verze časopisu Forbes na seznam inspirativních osobností za tento rok.

„Jsem velice rád, že Lenka přijala naši nabídku. Už na prvním čísle je vidět, že Lenka dokázala své bohaté zkušenosti promítnout do zkvalitnění obsahu i vizuální podoby časopisu. S její přítomností poroste i prestiž magazínu Prima ZOOM. Její další nespornou výhodou jsou také znalost televizního prostředí a zkušenosti s vlastní dokumentární tvorbou, což jistě dokáže zúročit v propojování magazínu s televizním obsahem,“ říká ke spolupráci Aleš Pýcha, marketingový ředitel FTV Prima, který je zároveň zodpovědný za agenturu Solootions, která stojí za vydáváním časopisu.

Lenka Klicperová se na novou pracovní zkušenost také těší: „Beru to jako novou výzvu, šéfovat časopis Prima ZOOM. Mám ráda dokumenty – nejradši ty historické nebo o dalekých a exotických zemích, takže mi televizní kanál Prima ZOOM prostě sedne. A časopis, který trochu provzdušníme a osvěžíme, bude všechno to, co je na světě zajímavé, odrážet jako zrcadlo. Najdete tam reportáže ze světa, zajímavosti o tom, jak funguje člověk, historii a úchvatnou přírodu, rozhovory s inspirativními lidmi. Prostě fascinující svět, který nás obklopuje. Těším se na to!“

Grafický design magazínu má na starosti Jana Vahalíková, která absolvovala Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze v ateliéru Jana Solpery. Od roku 1997 spolupracuje se Studiem Marvil, kde se zaměřuje na typografii, korporátní styl, knižní úpravu a výstavní grafiku. Je držitelkou ceny Arna Sáňky, několika ocenění v soutěži Nejkrásnější české knihy a držitelkou Red Dot Design Award 2010.

Magazín Prima ZOOM vydává FTV Prima pod hlavičkou agentury Solootions za cenu 68 Kč. Mezi její další tituly patří čtvrtletní kulinární magazín Prima FRESH, další stálicí je kutilský hobby měsíčník Prima vychytávky a speciál Prima Vychytané křížovky, které vycházejí z pořadu Vychytávky Ládi Hrušky. Tyto časopisy vznikají ve spolupráci s vydavatelstvím MAFRA PRINT. Z postavičky Primáčka těží komiksový čtvrtletník Primáček, který Prima vydává ve spolupráci s nakladatelstvím DONAU MEDIA.


Mgr. Filip Budák, Externí konzultant odd. Marketingu a PR pro FTV Prima, 28. 5. 2019


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
29.05.2019 • Řekni Popocatépetl - Ostrava vybírala děti pro Déčko
24.05.2019 • Déčko zazáří na festivalu ve Zlíně, šanci má i v mezinárodní soutěži
23.05.2019 • Tlačová informácia zo zasadnutí RVR dňa 22. 5. 2019
22.05.2019 • Hokejový šampionát si dosud pustilo více než 5,5 milionu diváků
19.05.2019 • Jak Češi sledují hokej? Největší emoce stále budí ruský soupeř
17.05.2019 • Tisková zpráva z 9. zasedání RRTV, konaného dne 14. 5. 2019

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist