Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Čtvrtek • 23.05.2024 - 07:34:17   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Ze světa | Články
 

Radioamatéři vysílají na středovlnném kmitočtu 828 kHz na Festivalu DIY v Hannoveru

  Autor: Petr Miklík , e-mail: Petr.Miklik@seznam.cz Přidané: 01.08.2019Radioamatéři místního sdružení německého radioamatérského klubu DARC - H13, nově oživují středovlnnou frekvenci 828 kHz a prezentují rozhlasový program extra pro Maker Faire Hannover. Tím bude poprvé existovat příležitostné rozhlasové vysílání na Festivalu DIY (DIY-Festival) dne 17. 8. a 18. 8. 2019.


Na půdě hannoverského kongresového centra HCC (Hannover Congress Centrums) může každý, kdo má rádio nebo autorádio se středovlnným pásmem, přijímat příležitostné rozhlasové vysílání, např. novinky z Maker Faire. Na kmitočtu 828 kHz vysílal až do roku 2015 program NDR Info Spezial, dokud stanice v Hemmingenu - jako všechny německé veřejnoprávní programy - neukončila středovlnné vysílání.

„Těší nás, že německá spolková agentura pro sítě Bundesnetzagentur a spolkový mediální úřad povolili příležitostné rozhlasové vysílání i a finančně podpořili Maker Media. S naším malým vysílačem vlastní konstrukce, řízeným počítačem Arduino, budeme vysílat během otevírací doby od 10 do 18 hodin pestrý informační program týkající se Maker Faire“, řekl Matthias Wendt z místního sdružení DARC.

„Kdo chce přijímat program, přinese si sebou starší středovlnný přístroj nebo si může půjčit na místě omezené množství přenosných rádií.“ Plánované je živé interview s návštěvníky a vystavovateli a tipy na největší zajímavosti a doprovodné akce. Také budou vysílány pozdravy hannoverských politiků.

Radioamatéři již sedm let angažují na Maker Faire Hannover. Všichni návštěvníci jsou srdečně zváni, aby se na stánku DARC v městském parku HCC informovali o tvorbě rozhlasového vysílání a k tomu potřebné technice nebo jednoduše jen poslali pozdravy z Maker Faire. Na stánku rozhlasových nadšenců se také mohou naučit Morseovu abecedu, nebo letovat na kosočtverci DARC nebo vyzkoušet své dovednosti se simulátorem kluzáku.

I o tématu DVB-T na počítači mohou návštěvnici hovořit s radioamatéry. Souběžně s příležitostním rozhlasovým vysíláním vyzývá pracovní tým Maker Faire k fotografické soutěži na sociálních sítích. Pod heslem "Ukažte nám svůj starší středovlnný rozhlasový přijímač“ se hledají fotografie retro rádií.

Internet (informace a lístky na Maker Faire): https://maker-faire.de/hannover/.


S využitím zdroje: Infosat.de, 31. 7. 2019, volně upraveno a zkráceno

  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
28.06.2019 • Berlínské televizní věži bude 50 - oslava jubilea plánovaná na 3. 10. 2019
15.05.2019 • Martha Issová byla nominována na cenu pro nejlepší herečku na Mezinárodním televizním festivalu v Monte Carlu!
09.05.2019 • Nevšední divácké zážitky ve třech různých jazycích
17.01.2019 • RTVS bude mať zastúpenie na najprestížnejšom európskom festivale Eurosonic
01.12.2018 • Svetový úspech dokumentárneho filmu RTVS Čierna Madona
19.11.2018 • Díky speciálu ke Dni neslyšících získaly Zprávičky evropskou cenu

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist