Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pátek • 03.07.2020 - 16:04:30   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Z domova | Články
 

Realizace nového historického seriálu Krčín pokračuje natáčením výpravných scén a klipu k titulní písni

  Autor: 2media.cz , e-mail: info@2media.cz Přidané: 05.08.2019


Na hráz jihočeského rybníka se po více než čtyřech stoletích vrátili rybníkáři v čele s legendárním Jakubem Krčínem! Stalo se tak koncem července během natáčení desetidílného seriálu Krčín, věnovaného osudům nejslavnějšího stavitele rybníků Jakuba Krčína z Jelčan a Sedlčan od nástupu na rožmberský dvůr až do jeho odchodu ze služeb Rožmberků.


Autorem scénáře je spisovatel, novinář a muzikant Jan Matěj Krnínský. Hlavní roli pod režijním vedením Josefa Pecla hraje Ondřej Veselý. Seriál Krčín je první velkou filmovou produkcí "made in jižní Čechy", realizuje jej Českokrumlovská televize a Jihočeská filmová kancelář, natáčet se bude až do konce roku 2020.

Nedaleko Českého Krumlova se díky maximální vstřícnosti Rybářství Nové Hrady, kterému tamní soustava rybníků patří, a ochotě, zkušenosti a fyzické zdatnosti party dobrovolných hasičů z SDH Prostřední Svince, kteří významně pomohli se stavbou rybníkářské vesnice, podařilo natočit několik náročných výpravných scén. „Natáčeli jsme scény u vody, stavbu hráze rybníka Rožmberk a vybudovali jsme také deset replik rybníkářských chýší včetně vybavení. Rybníkářskou osadu jsme ovšem na závěr částečně nechali shořet,“ prozrazuje režisér Josef Pecl.

Natáčení těchto stěžejních scén předcházela mnohaměsíční pečlivá příprava, jak potvrzuje scenárista Jan Matěj Krnínský: „Z větší části jsem se opíral o odborné zdroje, než o známé a zkreslující beletrie s rožmberskými tématy. Dramaturgie pak byla přizpůsoběna filmové řeči tak, aby ve výsledku převládlo kouzlo samotného příběhu." Natáčelo se ve dne i v noci a na "place" se vedle Ondřeje Veselého coby Jakuba Krčína objevili také Denisa Pfauserová, Radomír Švec, Nikola Ciprová, Filip Jáša, ale i herci z Krumlova a Českých Budějovic. Malou roli rybníkáře si zahrál ředitel novohradského rybářství Lubomír Zvonař, už dříve, během natáčení na věži Jakobínka u hradu Rožmberk, se před kameru postavil ředitel Národního památkového ústavu v Českých Budějovicích Petr Pavelec. Tvůrci tak s úspěchem naplňují svůj záměr, obsadit do menších rolí zajímavé regionální osobnosti.

Jednu z postav historického příběhu ztvární zpěvačka Lenka Lo Hrůzová, vítězka druhé řady pěvecké soutěže Hlas Česko Slovenska, která nazpívala také seriálovou titulní píseň Pro slávu růže. „Hraji jednu z menších rolí, Markétu. Budou mě zaživa zazdívat, což je vtipné. Řešili jsme totiž, co s mým tetováním, protože ve 14. století se nenosilo. Kolegové přišli s návrhem, že mě raději zazdí,“ s úsměvem vzpomíná Lenka Lo Hrůzová. Právě v těchto dnech se k titulní písni k seriálu Krčín natáčí klip.

Autorem textu a hudby k novince Pro slávu růže je scenárista seriálu Krčín Jan Matěj Krnínský: „Píseň vznikla zcela spontánně po litru Frankovky během jedné noci, pak putovala přes mobil z jižních Čech do Kopřivnice a tam už se jí ujal kapelník LoGarytmů Honza Szabó.“ Doprovodná kapela Lenky Lo Hrůzové LoGarytmy píseň inspirovanou jižními Čechami zaranžovala. Houslové party jsou dílem známé jihočeské houslistky Lenky Ambrožové alias Houslenky. Na doprovodných vokálech se podílela část chrámového sboru Velešín. A píseň Pro slávu růže se natolik zalíbila uměleckému vedoucímu Slovak Accordion Orchestra, s nímž Lenka Lo Hrůzová vystupuje jako host, že ji soubor zařadil do playlistu na své turné po Česku a Slovensku v roce 2020.


Mgr. Vojtěch Frajt, mediální servis 2media.cz


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
14.08.2019 • TV Markíza aj tento rok otvára dvere svojim divákom - prídu Oteckovia či Susedia, zaspievajú aj Lucie Bílá a Miro Žbirka
06.08.2019 • Media Club bude zastupovat rádia Czech Media Invest v čele s Evropou 2 a Frekvencí 1
01.08.2019 • Viktor Tauš natáčí seriál o českém drogovém podsvětí
28.07.2019 • RTVS pomôže technikou redakcii slovenského vysielania v Novom Sade
28.07.2019 • Most! a Dukla 61 mezi finalisty na mezinárodním festivalu v Soulu - získat mohou tři ceny
27.07.2019 • Historický úspěch českého filmu: Marhoulovo Nabarvené ptáče dostalo pozvánku do Benátek i do Toronta!

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist