Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 09.08.2020 - 11:11:47   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

Děti na prodej: třídílný dokument o muži, který prodal stovky dětí, na TLC

  Autor: Media:List CZ , e-mail: info@media-list.cz Přidané: 16.10.2019


Šokující případ doktora Thomase Hickse, který na své americké klinice po celá desetiletí prodával stovky dětí, si jako námět zvolili tvůrci speciálního třídílného dokumentu s názvem Ukradeni po porodu. Dojemný, emocemi nabitý seriál přináší neznáme příběhy tzv. Hicksových dětí, které zahrnují přes 200 novorozenců, nelegálně prodaných či darovaných na klinice na malém městě v Georgii v padesátých a šedesátých letech.


Pořad můžete sledovat na kanálu TLC, první díl byl uvedený v neděli 13. října v 21 hodin. Proč se doktor Hicks rozhodl děti prodávat? Kdo byly matky, kterým bylo řečeno, že se jejich děti narodily mrtvé?

Pořad, jež odhaluje tajemství Hicksových zločinů, provází Jane Blasiová, nejmladší ze známých Hicksových dětí. Dr. Hicks působil jako lékař na malém městě McCaysville v horách, ale jeho služby vyhledávaly i ženy z několik mil vzdálených lokalit. Doktor jim totiž nabízel provedení potratů, které byly v té době nelegální, za cenu 100 dolarů. V roce 1964 se poté, co byl obviněn z provedení nezákonného potratu, vzdal lékařské licence. Potraty však nebyly jediným zločinem, kterého se během let svého působení na klinice dopouštěl. Doktor Hicks totiž tajně umísťoval děti do rodin adoptivních rodičů. Zemřel v roce 1972 ve věku 83 let, tedy pětadvacet let předtím, než se v médiích objevil první šokující příběh. Jeho motiv je nejasný.

Na počátku padesátých let údajně inzeroval své nelegální služby na telefonních budkách, autobusových stanicích a mostech. Některé ženy, které k němu přišly na potrat, doktor přesvědčil, aby dítě porodily a odevzdaly mu ho. Některým pacientkám doktor lhal, že jejich děti zemřely při porodu. Takové děti následně prodával bezdětným párům za cenu 800 až 1 000 dolarů. Adoptivním rodinám vystavil falešný rodný list a vymazal veškeré záznamy o ženách, které děti porodily.

Šokující pravda byla odhalená až v roce 1997 poté, co několik Hicksových dětí začalo odkrývat temné tajemství svých příběhů. „Dr. Hicks nabízel servis,“ říká Ken Rush, ředitel malého místního muzea. „Kdyby tu nebyla poptávka, Hicks by to nedělal.“

Každý díl seriálu přibližuje emocemi nabitá setkání. Po objetích, smíchu i slzách se mnozí z původních Hicksových dětí cítí rozpolceni mezi nesmírnou radostí z opětovného shledání se svou skutečnou rodinou a skutečností, že jim tyto vztahy byly na tak dlouho odepřeny. Někteří v tom naleznou potřebnou útěchu, u jiných to vyvolá další nezodpovězené otázky. „Tohle je dojemný příběh. Dr. Hicks prodával děti, lhal jejich matkám… Ale je to také příběh o uzdravení – Hicksovy děti našly pravdu. Není to vždycky dokonalé, není to úžasné, ale takový proces uzdravení někdy je,“ dodává Jane Blasiová.


Michaela Celárková a Sabina Prokopcová, Media:list, 15. 10. 2019


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
18.10.2019 • Amsterdamský maraton na Eurosportu
17.10.2019 • Regionalnitelevize.cz zařadí nový Magazín ze světa byznysu
14.10.2019 • Dva týdny plné dokumentární zábavy s Prima ZOOM
11.10.2019 • Il Lombardia – pátý a poslední Monument roku
08.10.2019 • Nevěstky III: Emancipace, intriky a napětí na televizní stanici Epic Drama
06.10.2019 • Vyberte si zážitek na Prima ZOOM ve 41. týdnu

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist