Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Středa • 28.02.2024 - 03:27:41   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Pakety a stanice | Články
 

RTVS pred Vianocami spúšťa nový televízny programový okruh

  Autor: RTVS , e-mail: info@rtvs.sk Přidané: 10.12.2019


Diváci RTVS si pred vianočnými sviatkami môžu zapnúť o jeden televízny okruh naviac. V nedeľu 22. decembra o 6:00 štartuje nový televízny okruh Trojka. Jeho programovým základom bude bohatý televízny archív. Ten za vyše polstoročie obsahuje všetky žánre - od dokumentov, cez dramatické, hudobné a zábavné programy až po publicistiku a vzdelávanie. V budúcnosti sa vysielanie Trojky rozšíri aj o archívnu zahraničnú tvorbu.


Trojka je prioritne zameraná na ľudí nad 60 rokov, ktorí sú významnou časťou diváckeho publika a preferujú domácu a archívnu tvorbu. Táto veková skupina tvorí viac ako štvrtinu divákov v cieľovej skupine 12+. Okrem toho, podľa výsledkov meraní, sledujú televíziu v priemere šesť hodín denne, čo je voči priemeru univerzálneho diváka (12+) o dve hodiny denne viac.

„Spúšťame okruh pre duchom i telom sviežich pamätníkov a boli by sme veľmi radi, keby to vnímali ako vianočný darček, ktorý im bude robiť radosť celý rok. Tešíme sa z toho, že prinesieme o kúsok viac radosti všetkým ľuďom do sviatočných domácností," uviedol generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník. Ako poznamenal, RTVS chce týmto nielen pamätníkom, ale aj mladším divákom ukázať skvelé tvorivé a umelecké výkony, ktoré sa na televíznych obrazovkách objavovali v predchádzajúcich rokoch. „Verím, že to bude divákom prinášať radosť, lebo cez Trojku si môžu zaspomínať na časy nedávno minulé. Želám tretiemu programovému okruhu RTVS, aby nám prinášal radosť, poučenie a aby nás robil cez úctu k práci predchádzajúcim generáciám lepšími ľuďmi."

Trojka bude vysielať denne 24 hodín v dvoch rotáciách. Blok od 6:00 do 12:00 sa bude následne reprízovať od 24:00. Večerný blok od 18:00 do 24:00 uvidia diváci v repríze na druhý deň od 12:00 do 18:00. „Obsah sme vyberali veľmi citlivo tak, aby bol vhodný aj na popoludnie. Celé vysielanie bude odrážať hlavné motto okruhu - S Trojkou nikdy nezostarneš," priblížil televízny programový riaditeľ Marek Ťapák.

Podľa šéfdramaturgičky Trojky Judity Gembickej sa pri kreovaní programovej štruktúry pozeralo predovšetkým na cieľového diváka. Trojka preto bude pohodová, oddychová a bude prezentovať to najlepšie, čo sa vytvorilo v Československej a neskôr v Slovenskej televízii. „Zamerali sme sa hlavne na kvalitný obsah, aby bol komunikatívny k dnešnému človeku a aj k mladšej generácii," dodala Judita Gembická.

Dopoludňajší blok bude od budúceho roku po vianočných sviatkoch pozostávať z varenia, zábavy a hudby. Podvečerný bude tvoriť dramatika a rôzna dokumentárna tvorba. Do pondelkového večerného hlavného vysielacieho času sa vrátia legendárne Bratislavské pondelky, v utorky sa diváci môžu tešiť na detektívky, kriminálne či špionážne seriály. V stredu to bude zábavná publicistika ako Liga pasáž Borisa Filana, Dávne stretnutia na želanie, Chodili sme spolu, Okná vesmíru dokorán či Mojich sedem divov. Štvrtky a nedele večer Trojka prinesie televízne seriály, ktoré vyrobila Československá a neskôr Slovenská televízia, začína sa Stratami a nálezmi. Piatky budú zamerané na hudbu, ako napríklad Kaviareň Slávia a soboty zase na zábavu z televízneho archívu. „Našli sme výborné tituly, ktoré môžeme divákovi ponúknuť, od 70. rokov až po začiatok milénia. Myslím si, že diváci sa na nich radi pozrú," povedala Judita Gembická.

Program však nebude pozostávať len z archívnej tvorby. Každý deň bude Trojka paralelne vysielať hlavné večerné televízne spravodajstvo a Sekcia športu pripraví skrátené športové spravodajstvo.

Novinkou sú hostiteľky večerného programového bloku. „Oslovili sme dve dámy - Alenu Heribanovú a Soňu Müllerovú, ktoré túto ponuku prijali s nadšením. K niektorým večerným ťažiskovým formátom týždňa si do štúdia pozvú hosťa, ktorý si nielen zaspomína na to, ako sa daný program, film či inscenácia vyrábali, ale priblíži aj morálny odkaz diela, ktoré sa bude vysielať," avizovala Judita Gembická.

Televízny okruh Trojka bude distribuovaný rovnakými platformami ako ostatné televízne okruhy RTVS.


Technické informácie o Trojke

- televízny okruh RTVS plánuje sprístupniť v promo forme medzi 16. až 19. decembrom 2019

- RTVS ponúkne SD aj HD verzie rozlíšenia v peeringovom centre SIX všetkým operátorom

- RTVS zabezpečuje distribúciu len formou satelitu Astra3B na pozícii 23,5 stupňa východne

- v terestriálnej distribučnej platforme bude dostupná v rozlíšení SD vo verejnom multiplexe, pokrytie bude teda identické ako pre okruhy Jednotka a Dvojka

- bude disponovať teletextom

- vysielanie bude mať aj skryté titulky (dostupné na teletextovej stránke 777) a hlasové komentovanie pre nevidiacich (ST/AD)


Rozhlas a televízia Slovenska


Doplněno:

Parametry satelitního příjmu: Satelit: Astra 3B, orbitální pozice: 23,5° východně, transponder: č. 234, provider: Towercom, kmitočet: 12,363 GHz, vertikální polarizace, Symbol Rate: 29500 kSymb/s, FEC: 3/4, norma: DVB-S2/8PSK; MPEG-4, standardní rozlišení (SD), kód: plán. Irdeto 2, CryptoWorks (pro ICE karty).

Další podrobnosti o vysílání Trojky přineseme před jejím startem, na webu satCentrum v sekci TV program budeme pravidelně přinášet týdenní programy této stanice včetně podrobných popisů - synopsí. Už dnes si můžete stáhnout program na první vysílací týden - od neděli 22. 12. do neděle 29. 12. 2019.¨

Ještě připojíme odpověď na častý dotaz čtenářů - program Trojka (STV3) bude na satelitu Astra 3B zakódovaný v systému Irdeto 2, CryptoWorks (ICE) a Viaccess a bude dostupný na karty providera Towercom - tedy Plustelka a také Skylink. Dále bude Trojka i v dalších platformách (Digi TV, freeSAT, Antik, ST, O2 aj.), ovšem také zokódovaná. Objeví se ale volně v DVB-T/T2 v MUXu 3 a tak jej pozemně zachytí někteří diváci na Moravě.


Redakce satCentrum, aktualizováno 19. 12. 2019


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 1   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
04.12.2019 • DIGI TV přidala do nabídky dětský program Nicktoons a zábavný Comedy House
02.12.2019 • Volně vysílané programy v prosinci 2019 a další programové změny Skylinku
01.12.2019 • Vox Up dnes startuje z družice Astra 1L
26.11.2019 • Atmedia se na jaře 2020 rozšíří o stanice Eurosport 1, Discovery Channel a TLC
25.11.2019 • Skupina Prima míří na novou pražskou adresu VINICE
20.11.2019 • RTL CH a VOX CH ukončí satelitní šíření z družice Astra 1L

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.


za obsah níže uvedených komentářů satCentrum nezodpovídá!
[ nejnovější komentáře jsou nahoře ]
1 / 1

  No škoda že cez satelit pôjdu v sd. 

10.12.2019 12:21 • ® rsat
No škoda že cez satelit pôjdu v sd. :bad: ;(
 
 
Celkový počet komentářů: 1 / zobrazují se: 1 ... 1

|<«1»>|


zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist