Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 20.09.2020 - 18:35:38   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

Rallye Dakar 2020 – „staré“ dobrodružství v nové destinaci

  Autor: Eurosport CZ , e-mail: info@eurosport.cz Přidané: 06.01.2020


Letošní 42. ročník nejslavnější dálkové soutěže světa je tady! Rallye Dakar bude bavit diváky na celém světě z nové destinace – Jižní Ameriku střídá Blízký východ. Diváky zve ke sledování závodu komentátor Zdeněk Míka. Jak budou vypadat etapy v nové destinaci, je zatím neznámé. Objevovat krásy tohoto koutu světa začneme 5. ledna, kdy v přístavním městě Džidda závod začíná. Končit se bude 17. ledna v Kiddije nedaleko Rijádu.


O odchodu Dakaru z Jižní Ameriky se mluvilo delší dobu, tím spíš, když pořadatelské země cítily, že už propagaci jejich krás „bylo učiněno zadost“, případně rovnou došly peníze. Spekulace o tom, zda-li se královský dálkový závod vrátí do Afriky, kde se vesele závodí od roku 2009 bez ohledu na to, že právě o rok dřív byl Dakar kvůli hrozbě teroristických útoků na poslední chvíli zrušen, se nenaplnily, podobně dopadly také úvahy o konání závodu v Austrálii. Od jara víme, že novým domovem Dakaru bude minimálně na pět let Blízký východ. Asi by bylo férové dodat, že letos jím bude Saúdská Arábie, která bude jedinou hostitelskou zemí ročníku 2020. V budoucnu by se ovšem závodníci mohli podívat i do okolních států.

Co nás tedy čeká? Odlišný typ písku, přejezdy největší písečné pouště světa Rub al-Chálí s obřími až 250 metrů vysokými dunami. A také nové složení ředitelství závodu. David Castera, který léta závod směřoval Jižní Amerikou coby sportovní ředitel soutěže, má tentokrát pod palcem celý závod a pod jeho vedením se má soutěž snad ještě více zdramatizovat. Čtyřikrát bude závodníkům během letošních dvanácti etap roadbook vytyčující trať nadcházející etapy předán těsně před startem, a tak se největší týmy nemohou spoléhat na pomoc široké sestavy svých asistentů závodníkům. Dnes už je také skoro samozřejmostí maratonská etapa, během níž se budou účastníci po dva dny spoléhat při opravách a údržbě techniky pouze na své síly.

Jak budou vypadat etapy v nové destinaci, je zatím neznámé. Objevovat krásy tohoto koutu světa začneme 5. ledna, kdy v přístavním městě Džidda závod začíná. Končit se bude 17. ledna v Kiddije nedaleko Rijádu, kde má v blízké budoucnosti vyrůst obří zábavní komplex. Z necelých osmi tisíců kilometrů je přes pět měřených, Dakar 2020 je tedy kratší pouze naoko. Máme se na co těšit.


Text a foto: Eurosport.cz


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
05.01.2020 • Široký záběr nabízí Prima ZOOM
04.01.2020 • SP v alpském lyžování pokračuje slalomy v Chorvatsku
29.12.2019 • Odstartujte rok dokumentárně s Prima ZOOM
26.12.2019 • V sobotu 28. prosince startuje Tour de Ski
25.12.2019 • Turné čtyř můstků s Radkem Barkmanem a Jakubem Jiroutkem
24.12.2019 • Šťastné a veselé Vánoce vám přeje satCentrum! [ 1 ]

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist