Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pondělí • 26.10.2020 - 20:09:11   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Program | Články
 

Sedm statečných v boji o Eurovizi

  Autor: Česká televize , e-mail: info@ceskatelevize.cz Přidané: 14.01.2020


Kdo převezme štafetu po Lake Malawi? Finalisty letošního ročníku Eurovision Song CZ 2020 jsou Barbora Mochowa, Benny Cristo, Elis Mraz a Čis T, Karelll, Olga Lounová, Pam Rabbit a kapela We All Poop. Jejich soutěžní skladby a klipy budou zveřejněny v pondělí 20. ledna v 8 hodin ráno, současně s tím bude zahájeno hlasování. Český zástupce, který v květnu poletí do Rotterdamu, bude znám 2. února.


„Vsadili jsme na individuální a kreativní potenciál jednotlivých umělců a umožnili jim natočit osobité, originální klipy, které pomohou umocnit zážitek z jejich soutěžních skladeb. Navíc se každý z finalistů představí v krátké vizitce, která mu byla šitá na míru. Další novinkou je nové logo a motiv tohoto ročníku národního kola, kterým je origami,“ prozradil kreativní producent Jan Potměšil.

Hlasování bude probíhat výhradně skrz oficiální aplikaci Eurovision Song Contest, která je dostupná zdarma a zaručuje, že každý online účet může hlasovat pouze jednou. „Po loňské zkušenosti se započítáním hlasů zahraničních fanoušků, jsme se rozhodli i tento rok pokračovat v nastoleném trendu a sečtené hlasy zohlednit jako jednoho dodatečného mezinárodního porotce. Tímto způsobem umožníme všem finalistům již v této fázi soutěže být více vidět, ale dostanou i důležitou zpětnou vazbu,“ informuje vedoucí české delegace Cyril Hirsch.

Motivace pro účast v soutěži Eurovision Song Contest jsou rozmanité, například Barbora Mochowa, která se účastnila minulého ročníku, oceňuje nárůst fanouškovské základny: „V loňském roce mě potěšilo, že jsem díky Eurovizi mohla dostat svou hudbu k většímu počtu lidí, proto jsem se rozhodla to letos zkusit znovu.“ Podobný názor má i Benny Cristo: „Uvědomil jsem si, že můj song co říct a bylo by super, kdyby ho slyšelo větší spektrum lidí. Líbí se mi, že můžu díky Eurovizi dát vědět, co dělám a co mě baví i za hranice vlastní země.“ Další z uchazečů, Elis Mraz se rozhodla pro spolupráci se slovenským rapperem Čis T a zaujal ji důraz soutěže na autorskou tvorbu.

Eurovize na domácí půdě i ve světě stále vyvolává vášnivou diskuzi. Další z finalistů Karelll k tomu dodává: „Myslím si, že v Eurovizi je důležitý, co ten konkrétní člověk předvede a je úplně jedno, o jakou jde soutěž a jaké má jméno.“ Pro Olgu Lounovou je tím nejdůležitějším předvedení vlastní hudby: „Vlastně mi jde hlavně o tu písničku. Z celé mé tvorby nejvíc chytí za srdce a mohla by reprezentovat Česko, protože předává fakt silnou emoci.“ Podruhé se do Národního kola přihlásila Pam Rabbit: „Před dvěma lety jsem se účastnila finále s Mikolasem Josefem, jako jeho back vokalistka, a když jsem to tam vše viděla, tak mi to přijde jako zážitek, který chci zažít sama za sebe.“ Sedmičku finalistů uzavírá kapela We All Poop: „Mysleli jsem si, že je Eurovize jako jiné talentové soutěže, ale byli jsme vyvedeni z omylu, a to nás příjemně překvapilo. Očekávali jsme, že do naší hudby bude dramaturgie hodně mluvit, ale naopak se cítíme v tomto směru svobodní.“

Všechny informace ohledně pravidel hlasování, profilů umělců, hlasovací aplikace a aktuálního dění kolem národního kola jsou dostupné na sociálních sítích a webových stránkách.

Oficiální hlasovací ESC aplikace: https://eurovision.tv/app

Web: https://www.ceskatelevize.cz/porady/12711934021-eurovision-song-contest-2020/
Facebook: https://www.facebook.com/ESCCzechRepublic/
Instagram: https://www.instagram.com/escczechrepublic/


Karolína Blinková, tisková mluvčí, Česká televize, 13. 1. 2020


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
15.01.2020 • Inkognito je späť a v plnej sile!
15.01.2020 • Fenomenálni Oteckovia sa vrátili ako najsledovanejší nespravodajský program dňa
14.01.2020 • První díl rodinného seriálu Slunečná přilákal k obrazovkám 1 323 000 diváků
14.01.2020 • JOJ je najsledovanejšou televíziou na trhu, opäť ovládla rebríček TOP programov týždňa
14.01.2020 • Hniezdo, nový seriál RTVS, najsledovanejším programom dňa
13.01.2020 • Show Jana Krause – 15. 1. 2020

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist