Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pátek • 29.05.2020 - 23:08:38   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

Eurosport oznamuje prodloužení práv na Grand Tours

  Autor: Media:List CZ/Eurosport CZ , e-mail: info@media-list.cz Přidané: 23.02.2020


Eurosport nadále posiluje svou pozici „Domova cyklistiky“ v Evropě. Díky nové dohodě se společností Amaury Sport Organisation (ASO) a s Eurovision Sport bude Eurosport jediným místem, kde bude možné až do roku 2025 sledovat každou minutu každé etapy Tour de France. Dvouleté prodloužení smlouvy zajišťuje Eurosportu exkluzivní vysílání Tour de France na 38 trzích *.


Eurosport zaznamenal během července na Tour de France 2019 zvýšení proti roku 2018 o 95 % v počtu minut zhlédnutých přes své digitální kanály a 4 % nárůst diváků v lineárním vysílání Eurosportu 1. Navíc dosáhl nejlepších výsledků sledovanosti ve Francii (+ 43 %), kde vášniví cyklističtí fanoušci využili možnosti přístupu ke všem obrazovkám.

Eurosport si zároveň zajistil práva na vysílání La Vuelty na dalších pět let až do roku 2025. Od příštího roku bude Eurosport vysílat živě nebo na vyžádání každou minutu exkluzivně na 50 trzích **. Eurosport bude současně zveřejňovat klíčové okamžiky závodu na svých sociálních sítích, aby nabídl fanouškům cyklistiky jedinečné digitální zážitky. Letos odstartuje 75. ročník La Vuelty v nizozemském Utrechtu, který se stane prvním etapovým městem všech tří Grand Tours.

Od roku 2021 nabídne sesterská platforma Eurosportu Global Cycling Network (GCN) všechny Grand Tours přes svou novou aplikaci. Discovery tak naplňuje svůj záměr dodávat nejlepší obsah vášnivým cyklistickým fanouškům způsobem, jaký si každodenně vyberou.

Eurosport si zároveň zajistil historická práva na vysílání nejdůležitějších ženských závodů. Vedle La Course by Le Tour nabídne Eurosport poprvé v historii závody žen Liège-Bastogne-Liège a Flèche Wallonne.

Andrew Georgiou, President, Eurosport and Global Sports Rights & Sports Marketing Solutions: „Nadšení sportovní fanoušci jsou v srdci všeho, co v Eurosportu děláme. Máme tedy radost, že jim můžeme nabídnout nejrozsáhlejší živé i na vyžádání vysílání největších cyklistických událostí Tour de France a La Vuelty do roku 2025.

Naše bezkonkurenční vysílání nám umožňuje vtáhnout fanoušky do samého srdce všech akcí, a přitom nabídnout více způsobů, jak sledovat a jak se zapojit do nejkvalitnějšího cyklistického obsahu. A to způsobem, jaký si fanoušci vyberou, na jakékoli obrazovce, kdykoli a kdekoli. Naše prvotřídní produkce přináší neustálé inovace – například představujeme Bradleyho Wigginse v živém vysílání na motorce přímo z pelotonu.

Jsme zvláště rádi, že můžeme nabídnout i to nejlepší z ženské cyklistiky díky dohodě s ASO a Eurovision Sport. Budeme dále podporovat její pokračující růst napříč Evropou a snahu přitáhnout k ní více fanoušků než kdykoli předtím.“


Společnost Discovery získala v lednu 2019 většinový podíl v Play Sports Group, mateřské společnosti Global Cycling Network (GCN). Discovery využívá svého postavení v celosvětovém měřítku a vytvořila světovou jedničku v oblasti cyklistického mediálního pokrytí a díky globálně uznávaným expertům přispívá k lokalizaci obsahu pro různé evropské trhy. Strategie společnosti Discovery zahrnuje vysílání všech tří Grand Tours, většinu závodů kalendáře UCI World Tour včetně všech pěti Monumentů a více než 100 cyklistických závodů ve všech disciplínách.

Kromě svého televizního vysílání Eurosport nadále poskytuje živě nebo na vyžádání rozsáhlé digitální pokrytí prostřednictvím přehrávače Eurosport Player, který umožňuje volbu až sedmi kamer během Tour de France. Eurosport.com – evropská jednička v online sportovním zpravodajství – doplní vysílání o rozsáhlý cyklistický obsah určený široké komunitě online fanoušků.


*) Exkluzivně – Tour de France (38): Albánie, Arménie, Ázerbájdžán, Bělorusko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Černá Hora, Česká republika, Estonsko, Finsko, Gruzie, Chorvatsko, Island, Irsko, Izrael, Kazachstán, Kosovo, Kypr, Kyrgyzstán, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Malta, Moldavsko, Polsko, Rakousko, Republika Severní Makedonie, Rumunsko, Rusko, Řecko, Srbsko, Švédsko, Tádžikistán, Turecko, Turkmenistán, Ukrajina, Uzbekistán.

**) Exkluzivně – La Vuelta (50): Albánie, Alžírsko, Andora, Arménie, Ázerbájdžán, Bělorusko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Černá Hora, Česká republika, Estonsko, Faerské ostrovy, Finsko, Grónsko, Gruzie, Chorvatsko, Island, Irsko, Itálie, Izrael, Jordánsko, Kazachstán, Kosovo, Kypr, Kyrgyzstán, Libanon, Libye, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Maroko, Moldavsko, Monako, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Republika Severní Makedonie, Rumunsko, Rusko, Řecko, San Marino, Slovensko, Slovinsko, Švédsko, Švýcarsko, Tádžikistán, Tunisko, Turecko, Turkmenistán, Ukrajina, Uzbekistán, Velká Británie.


O Eurosportu

Eurosport je evropská jednička ve sportovním vysílání, která spojuje fanoušky a sportovce během největších sportovních událostí. Eurosport je Domovem olympijských her v Evropě a přinesl olympijské hry v Pchjongčchangu 2018 rekordnímu počtu diváků. Eurosport je domovem cyklistiky, tenisových grandslamů a zimních sportů. Eurosport 1 a Eurosport 2 mají 246 milionů kumulativních předplatitelů v 75 zemích v Evropě, Asii, Africe a na Blízkém východě. Eurosport.com je jedničkou na poli on-line sportovních portálů s průměrem 30 milionů unikátních uživatelů měsíčně a společně s Eurosport app (dostupné iOS a Android) jediný způsob, jak sledovat Eurosport kdykoli online na mobilních zařízeních. Eurosport Events se specializuje na management a podporu mezinárodních sportovních akcí.
Více informací na corporate.eurosport.com.

Foto: Čtyřnásobný vítěz Tour de France Chris Froome v rozhovoru s cyklistickým expertem Eurosportu a bývalým etapovým vítězem Juanem Antoniem Flechou (Image: Eurosport)


Eurosport CZ a Michaela Celárková, Marketing & PR, Media:List CZ,


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
23.02.2020 • Hravost, dravost, roztomilost – to je Prima ZOOM
21.02.2020 • Šest hodin v Austinu aneb generálka na Sebring
21.02.2020 • Biatlon na obrazovkách České televize až do roku 2026
19.02.2020 • Atmedia opět propojila Formuli 1 na Sport 1 a Sport 2 se sítí čerpacích stanic MOL
16.02.2020 • Příroda, věda nebo historie – vyberete si na Prima ZOOM v 8. týdnu
16.02.2020 • Revolučné vynálezy: komu vďačíme za pokrok?

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist