Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Úterý • 18.06.2024 - 02:23:07   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Z domova | Články
 

V pondělí startuje ČT3 - přinese oblíbené seriály, retro komedie i nový magazín pro seniory

  Autor: Česká televize , e-mail: info@ceskatelevize.cz Přidané: 19.03.2020


Od pondělí 23. března, denně od 9 do 17:25 hodin, bude dočasně Česká televize divákům nabízet kanál ČT3. Zahrne oblíbené seriály, nostalgické komedie i tematické pořady a nový lifestylový magazín. Stanice bude svým zaměřením spíše klidnou alternativou k ostatním programům ČT. Na obrazovku se díky ČT3 také po patnácti letech vrátí hlasatelky.


Vysílání ČT3 se bude opírat o tři základní pilíře: praktické rady přinesou tematické magazíny, které diváci naleznou v programu vždy v devět hodin ráno a ve tři a v pět hodin odpoledne. Zpravodajský blok, sdílený s Jedničkou a ČT24, vstoupí do vysílání vždy v poledne. Po zbytek dne bude pro diváky připraven výběr ze zlatého televizního fondu, ikonické seriály i zábava, například oblíbené komedie, seriály, talkshow nebo záznamy koncertů natočených od šedesátých do devadesátých let.

Jednotlivé programové bloky uvedou v rolích hlasatelek moderátorky pořadu Sama doma, které i nyní, každý všední den připravují nové díly. V prvním týdnu jimi budou Lucie Křížová, Jana Havrdová nebo Martina Hynková Vrbová, pro kterou to bude zároveň návrat k dřívějšímu povolání.

Diváci ČT3 se v programu mohou těšit například na jeden z prvních seriálových počinů Jaroslava Dietla Eliška a její rod, který bude uveden v prvním týdnu, od pondělí do neděle vždy v devět hodin. V něm se pod režijním vedením Františka Filipa objevily herecké ikony jako Olga Scheinpflugová, Josef Kemr nebo Iva Janžurová. Výjimečně hravým přínosem byla i jejich další spolupráce - na svou dobu inovativní seriál vysílaný ve studiu s napůl předtočenými záběry z hotelové kuchyně - Rozpaky kuchaře Svatopluka, v němž diváci mohli hlasovat o dalším ději a jednání postav. Ten diváci uvidí denně od 15:15 hodin. Jaroslav Dietl se podílel i na kultovních „Dvou písařích“ režiséra Jána Roháče, v nichž mu „scenáristicky“ konkurovali Miroslav Horníček a Jiří Sovák, kteří většinu dialogů opřeli o improvizaci.

K pobavení i poučení se na obrazovky vrátí populárně historická soutěž O poklad Anežky České, jež v době vysílání výrazně zvýšila povědomí nejen o českých dějinách, ale i návštěvnost místních hradů a zámků. Vzdělávací aspekt soutěže výrazně doplnily hrané sekvence známých českých herců i komentáře mistra pregéře.

Typickým televizním formátem, který ČT3 připomene, jsou i vzpomínkové nebo střihové večery s osobnostmi, původní talk show. V Hovorech H po dvaceti letech se Miroslav Horníček potká s Janem Werichem nebo Milošem Kopeckým, Marie Rottrová s hudebními osobnostmi v Divadélku pod Věží a v divadle Semafor Miloslav Šimek s Jiřím Krampolem v Zajíci v pytli.
Mezi hudebními formáty budou uvedeny koncerty i výběrové pořady jako Gramohit 68, Jubilejní koncert Karla Gotta nebo vystoupení Evy Pilarové s hosty.

Magazín, který vzniká pro novou stanici, ponese název Život na třetí. Natáčet se bude v televizních studiích v Brně a Ostravě. Jeho obsahem bude informační i lifestylový servis, od návodů k domácímu cvičení a dalšího trávení volného času až po praktické rady. Z Brna budou moderovat Aleš Zbořil a Petra Eliášová, z Ostravy tváře známé ze zpravodajství Petra Češková a Radek Erben.


Kde a jak diváci ČT3 naladí

Program ČT3 bude možné naladit již od pátku 20. března od 12 hodin v terestrickém vysílání, a to v novém vysílacím standardu DVB-T2. Do startu vysílání se bude na obrazovce objevovat statická grafika. V satelitním i kabelovém vysílání bude program rovněž dostupný, k dispozici bude dle možností jednotlivých operátorů, avšak s co nejkratším prodlením. V pozemním příjmu se program objeví v nabídce buď automaticky (při zapnuté funkci automatické aktualizace, kterou disponuje velké množství přijímačů i set top boxů), nebo jej bude potřeba naladit manuálně - diváci se mohou obracet pro pomoc na Divácké centrum České televize. Dle možností jednotlivých operátorů se program objeví automaticky také těm, kdo přijímají televizní vysílání přes satelit, nebo přes kabel.


Karolína Blinková, tisková mluvčí, Česká televize, 19. 3. 2020


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
16.03.2020 • Přelaďování televizního vysílání na DVB-T2 se odkládá
09.02.2020 • Polovina české populace sleduje placenou televizi, roste zájem o tematické stanice
07.01.2020 • Jsme mladé, jsme krásné, jsme... tlusté! Film Pěkně tučná sebeláska na 6. ročníku SCANDI
31.12.2019 • PF 2020 [ 1 ]
30.12.2019 • Alkohol, sex nebo násilí - na obrazovku ČT míří nové piktogramy
01.12.2019 • DIGI TV spouští soutěž o VIP zájezd na fotbalovou Bundesligu

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist