Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Čtvrtek • 24.09.2020 - 16:16:52   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Program | Články
 

Hlasatelky a nový magazín na ČT3: vysílání pro hrdiny, kteří zůstávají doma

  Autor: Česká televize , e-mail: info@ceskatelevize.cz Přidané: 23.03.2020


Praktické rady a tipy, informační servis i nápady na volnočasové aktivity, cvičení a recepty. To vše čeká na diváky nového magazínu Život na třetí, který se třikrát denně a sedm dní v týdnu objeví ve vysílání nové stanice České televize ČT3. Poprvé zítra, 23. března, v devět hodin ráno. Jedním z hostů bude třeba vítězka pořadu Peče celá země Petra Burianová.


„Život na třetí beru jako velkou výzvu, ale i službu nejstarší generaci v tom nejlepším slova smyslu. Těším se na společné chvíle u rozhovorů se zajímavými hosty, předávání poznatků, zkušeností i dobré nálady. Právě tu považuji při zvládání stresujících situací, které mohou současná opatření související s prevencí před šířením nákazy vyvolávat, za velmi důležitou,“ vysvětluje Aleš Zbořil, jeden ze čtyř moderátorů magazínu, který budou střídavě připravovat týmy z Brna a Ostravy. Střídat se budou vždy po týdnu. V Brně doplní Aleše Zbořila při moderaci Petra Eliášová, z Ostravy budou diváky provázet Petra Češková a Radek Erben, stávající moderátoři Dobrého rána.

„Zvlášť starším lidem je teď třeba daleko více pomáhat, vše vysvětlovat, ale zároveň i potěšit milým slovem. Vlastně pohladit alespoň přes obrazovku. Ráda to udělám,“ uvádí Petra Češková, k níž se připojuje i Radek Erben: „Můj táta se těší na celý kanál ČT3. Především nabídka oblíbených starších seriálů jej alespoň na chvíli odvede od současného dění.“

Magazín Život na třetí, určený především seniorům, začíná každý den vždy v 9, 15 a 17 hodin. První dvě vysílání jsou čtvrthodinová, třetí má 25 minut. Seniorům usnadni orientaci v množství informací, jež se na ně nyní hrnou ze všech stran, a nabídne návody, jak vyplnit čas o samotě. Do pořadu mohou také posílat své náměty nebo dotazy. Jednotlivé vysílací bloky budou zpestřeny jednoduchým domácím cvičením i recepty.

K navození nostalgie a příjemných vzpomínek pomohou také hlasatelky, které se po patnácti letech vrátí na obrazovky. Diváci se mohou těšit na moderátorky pořadu Sama doma Lucii Křížkovou, Janu Havrdovou a Martinu Hynkovou Vrbovou. „Dozvěděla jsem se o tom na chodbě, krátce před přímým přenosem magazínu Sama doma. V tu chvíli jsem si vybavila našeho dědu z Hradce, to jak je teď nešťastný, protože je zavřený sám doma. A takových babiček a dědečků je mnoho. Řekla jsem si, že je to skvělé, že právě pro ně můžeme vysílat,“ komentuje své obsazení Martina Hynková Vrbová, pro kterou role hlasatelky nebude, na rozdíl od jejích kolegyň, premiérou. „Na práci v hlasatelně vzpomínám velmi ráda, byly to mé začátky v České televizi. Díky této profesi jsem se naučila správně vyslovovat a vystupovat před kamerou. Nikdy by mě nenapadlo, že se k této práci po patnácti letech vrátím. Těší mě to,“ doplňuje.

Hlasatelky se na obrazovce objeví vždy ve dvojici. „Naší rolí je být milými a vlídnými průvodkyněmi vysíláním ČT3 tak, aby celý program přinesl přes televizní obrazovku pohodu a příjemné chvilky jako protiváhu závažnosti celé situace kolem koronaviru. Dobrá nálada a pozitivní energie, to je náš hlavní úkol, kterého se budeme snažit zhostit co nejlépe,“ doplňuje Jana Havrdová.


Karolína Blinková, tisková mluvčí, Česká televize, 22. 3. 2020


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
20.03.2020 • Galavečer diváckej ankety OTO sa presúva
19.03.2020 • ČT byla nucena pozastavit natáčení pravidelných pořadů, zrušený bude i 65. ročník Eurovize. I tak se některé premiéry ještě ve vysílání objeví
18.03.2020 • Skupina Prima upravuje od 20. března televizní program
18.03.2020 • RTVS dnes mimoriadne spúšťa novú reláciu Školský klub pre malých školákov
18.03.2020 • Televízia JOJ neodvysiela šou Zlatá maska
18.03.2020 • Polovina dětí u televizního vyučování: UčíTelka zaujala školáky i rodiče

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist