Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 11.04.2021 - 00:26:37   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - DVB-T | Články
 

Přelaďování televizního vysílání v Jihlavě

  Autor: České Radiokomunikace , e-mail: info@radiokomunikace.cz Přidané: 01.05.2020


Ačkoliv přechod na nový vysílací standard DVB-T2 je pozastaven, existuje jedna lokalita, kde musí být z důvodu mezinárodní kmitočtové koordinace s Rakouskem provedeno vypnutístávajícího DVB-T vysílání. Na vysílači Jihlava Javořice proto dojde 25. května k vypnutí vysílání ve stávajícím standardu DVB-T u multiplexu 3.


25. května, jednu minutu před půlnocí, bude vypnuto DVB-T vysílání multiplexu 3 (kanál 30) z vysílače Jihlava Javořice. V tomto multiplexu vysílají programy Prima Love, Prima Krimi, Prima Zoom, Prima Max, Óčko, Óčko Star, Šlágr TV, Krimi Barrandov, Kino Barrandov a Seznam.cz TV. Aby diváci o tyto programy nepřišli, je potřeba naladit si novou DVB-T2 síť, která vysílá všechny nejsledovanější komerční TV programy, včetně těch z multiplexu 3, v novém standardu DVB-T2.

„Z důvodu mezinárodní kmitočtové koordinace je nutné vypnout stávající DVB-T vysílání multiplexu 3 z vysílače Javořice. Věřím, že diváci mají ještě dostatek času pořídit potřebné přijímače, které umí přijmout vysílání ve standardu DVB-T2 s kodekem HEVC. Samozřejmě pokud je ještě nemají. Jestliže již mají televizor nebo set top box a vysílání v novém standardu v této lokalitě přijímají, nic již řešit nemusí. Kmitočet pro DVB-T2 vysílání zůstává stále stejný,“ říká generální ředitel Českých Radiokomunikací (CRA) Vít Vážan.

Diváci, kteří mají vhodné televizní přijímače, naladí DVB-T2 síť pomocí funkce automatického ladění. V domech se společnou televizní anténou, kde dosud nepřijímají DVB-T2 vysílání, je nutný zásah servisní firmy, poté již stačí jen naladit přijímače. Všechny informace také diváci najdou na www.dvbt2overeno.cz.

Přechod na DVB-T2 v ostatních lokalitách bude restartován po otevření maloobchodních prodejen s elektronikou a obnovení fungování anténářských firem na základě připravované novely Technického plánu přechodu. Platformu pozemního vysílání využívá pro příjem televize v Česku 60 % domácností. Pro příjem DVB-T2 je nutné, aby diváci měli set top box nebo televizor, který nový signál umí přijmout. Pozemní televizní vysílání pokrývá svým signálem více než 99 % domácností v ČR a pozemní televize je pro diváky jedinou bezplatnou platformou. DVB-T i DVB-T2 sítě jsou součástí kritické infrastruktury státu a zajišťují vysokou spolehlivost a dostupnost televizního vysílání, které je zcela nezávislé na internetu a žádným způsobem ho neovlivňuje ani počet sledujících televizních diváků.

Kmitočty pro pozemní televizní vysílání v DVB-T2 jsou státem garantovány nejméně do roku 2030.

České Radiokomunikace a.s. (CRA) jsou leaderem v poskytování digitální infrastruktury. Kromě vysílacích služeb se firma zaměřuje na propojování světa televize, rádia a internetu. Provozuje vlastní datová centra a svým zákazníkům poskytuje špičkový výpočetní výkon. CRA disponují vlastní optickou páteřní sítí a díky silné vysílací infrastruktuře mohou nabídnout zákazníkům i bezdrátové řešení, případně připojení blízkých lokalit pomocí optických vláken.


Petra Miterová, Tisková mluvčí, Neopublic Porter Novelli
Anna Tůmová, Manažerka marketingu a komunikace, České Radiokomunikace, 30. 4. 2020  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
30.03.2020 • Přelaďování televizního vysílání v Českých Budějovicích
20.03.2020 • Nový program České televize ČT3 bude dostupný v multiplexu 21
20.03.2020 • Do konce března je pozastavena druhá vlna přechodu na DVB-T2
06.03.2020 • Přelaďování na nový standard televizního vysílání přichází na Moravu
18.02.2020 • Liberecko čeká přechod na nový standard televizního vysílání DVB-T2
09.02.2020 • Přelaďování televizního vysílání čeká jižní Čechy

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist