Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Úterý • 26.05.2020 - 14:28:39   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Z domova | Články
 

Pesničková súťaž Košický zlatý poklad odštartovala svoj 36. ročník

  Autor: RTVS , e-mail: info@rtvs.sk Přidané: 10.05.2020


Ani v čase pandémie koronavírusu RTVS nezabúda na mladých, talentovaných autorov a interpretov pôvodnej slovenskej populárnej hudby. Košické štúdio RTVS vyhlásilo 36. ročník etablovanej pesničkovej súťaže Košický zlatý poklad, do ktorej môžu záujemcovia prihlásiť vlastné skladby do 15. augusta. Finálový koncert sa bude konať 24.októbra.


Na víťazov čakajú atraktívne finančné ceny vrátane novinky aktuálneho ročníka - Ceny za najlepší piesňový text. Absolútny víťaz môže nahrať svoju súťažnú skladbu v štúdiu Slovenského rozhlasu v Bratislave.

„Zmenená spoločenská situácia ukázala silu a flexibilitu slovenskej pop scény, ktorá si dokázala aj v zložitých podmienkach nájsť cestu k divákom i poslucháčom. My sme sa prispôsobili úpravou možností prihlasovania súťažných piesní i zdôraznením ich textovej zložky. Verím, že aktuálny ročník Košického zlatého pokladu potvrdí to, čo už poznáme z minulosti - že v najťažších časoch vznikajú najkrajšie piesne", poznamenal riaditeľ Štúdia RTVS Košice Jozef Puchala.

Výberová komisia určí dve skupiny postupujúcich piesní. Priamo do finále posunie šesť piesní a do druhej skupiny vyberie najviac dvadsať. Tie budú prostredníctvom SMS hlasovania poslucháčov Rádia Slovensko v semifinálovom kole súťažiť o postup do finále, do ktorého sa dostane šesť s najvyšším počtom hlasov.

„Novinkou aktuálneho ročníka súťaže je elektronická forma prihlasovania piesní. Pre súťažiacich to bude oveľa komfortnejšie a pevne verím, že to ocenia. Taktiež chceme venovať zvýšenú pozornosť obsahu a rozhodli sme sa ku štandardným oceneniam pridať Cenu za najlepší piesňový text. A keďže nahrávanie súťažných skladieb v štúdiách môže byť pre dodržiavanie bezpečnostných opatrení časovo náročnejšie, predlžili sme aj termín uzávierky oproti ostatným ročníkom až do 15.augusta," prezradil riaditeľ súťaže Juraj Hidvéghy.

Autori a interpreti môžu svoje súťažné skladby prihlásiť prostredníctvom prihlasovacieho web formulára na stránke RTVS.

Najdlhšie existujúca pesničková súťaž na Slovensku vznikla v roku 1980 na podnet hudobnej redakcie Československého rozhlasu v Košiciach. Jej úlohou je ponúkať priestor na prezentáciu a propagáciu pôvodnej slovenskej populárnej hudby. Na finálových koncertoch uplynulých ročníkov zaznelo dokopy 385 finálových súťažných piesní. K najznámejším interpretom, ktorí no Košickom zlatom poklade odštartovali svoju kariéru, patria Peter Nagy, Beáta Dubasová, No Name, Nocadeň, Marián Čekovský, Peter Cmorik, Iconito či Tomáš Buranovský.


Bratislava, 6. máj 2020, Rozhlas a televízia Slovenska


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
08.05.2020 • Tisková zpráva z 9. zasedání RRTV, konaného dne 5. 5. 2020
07.05.2020 • Tlačová informácia zo zasadnutia RVR 6. 5. 2020
05.05.2020 • ČT2 jde svou cestou už půl století - nejdříve s rodinnou zábavou, teď s dokumenty
04.05.2020 • JOJ Group v čase koronakrízy poskytla štátu a osvetovým aktivitám 14 komerčných hodín vysielania zdarma a oslovila takmer 3,8 milióna divákov
03.05.2020 • Paci Pac naživo u vás doma!
01.05.2020 • Nejsledovanější zpravodajský veřejnoprávní program v Evropě vysílá již 15 let

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist