Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pátek • 05.06.2020 - 21:08:29   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Program | Články
 

RTVS U VÁS DOMA – výnimočné koncerty z našich sídlisk

  Autor: RTVS , e-mail: info@rtvs.sk Přidané: 15.05.2020RTVS uvedie na obrazovkách Jednotky jedinečný a výnimočne komponovaný program na dvoroch sídlisk, ktorý si v štyroch priamych prenosoch budú môcť diváci pozrieť aj z obývačiek svojich domovov. Začíname U VÁS DOMA už dnes, 15. mája o 20:30 na Jednotke.


V jednotlivých častiach programu sa predstavia obľúbené kapely a speváci, zaznejú tóny tradičného folklóru, vystúpia známi speváci, špičkoví umelci iných žánrov z divadla, z poézie, ale i z oblasti vážnej hudby.

Základným cieľom projektu je pobaviť, povzbudiť v časoch koronakrízy , ale hlavne poďakovať všetkým tým, ktorí boli a sú v „prvej línii." Organizátor projektu Martin Frimmer: „Poďakovať treba týmto ľuďom, lekárom, personálu v seniorských zariadeniach, v nemocniciach, ale aj obyčajným ľuďom v obchodoch, ktorí nám teraz už dovolili trošku slobodnejšie dýchať. Niektorých chceme pozvať aj na pódium, porozprávať sa s nimi, poďakovať , pretože oni čelili hrozbe zoči - voči. Potleskom im vzdať hold."

Dano Dangl, producent projektu, poznamenáva: „Myšlienka vznikla z toho, že umelci zostali doma a chýbajú im diváci a naopak ľuďom umelci. Ľudia sú prirodzene doma, a tak nám napadol variant, že umelci môžu ísť za divákmi. Uvedomujeme si, že najviac divákov je na sídliskách. Pootvárajú okná, vyjdú na balkóny a môžu mať plnohodnotný koncert, ktorý sa aj priamo prenáša do domácností. Druhým pilierom projektu je fakt, že koncertmi sa pomáha, majú charitatívny rozmer, k čomu umelci prispejú i svojou troškou."

Režisérom projektu je Lukáš Zednikovič, ktorý hovorí: „Situácia sa neustále mení, opatrenia musíme dodržiavať prísne. Umelci budú prichádzať postupne, nebudú sa kontaktovať so štábom, ktorý musí všetko technicky zabezpečiť. Zároveň budeme vyzývať ľudí, aby koncert pozerali skutočne z balkónov."

Koncerty U vás doma sa uskutočnia v štyroch mestách. Tento piatok 15. mája sa začína v Žiari nad Hronom. Diváci si budú môcť vychutnať umenie v rôznych žánroch v podaní známych umelcov, ako sú VIDIEK a CIMBAL BROTHERS. Vystúpia herci Jozef Vajda a Ľubo Kostelný, zahrajú i Trombitáši. Moderátormi budú obľúbení Katka Brychtová a Juraj Šoko Tabaček. „Na koncert sa nesmierne teším, že takýmto spôsobom sa priblížime divákom. Nechceme, aby chodili diváci za nami, chceme, aby nám tlieskali z balkónov svojich domovov. Aj takýmto spôsobom môže byť medzi nami a ľuďmi skvelá interakcia. S prirodzeným nadšením a radosťou," konštatuje Katka Brychtová.

Koncert z Prešova budú 22. mája moderovať Milan Junior Zimnýkoval a Stanka Kašperová. Na koncerte vystúpi Katka Knechtová, divadlo Kavej so zábavným seriálom priamo na pódiu, herečky Anička Rakovská, Janka Kovalčíková, folklór zastúpi Lomnické čáve. Klavírny sprievod bude mať Daniel Špinar.

V Rimavskej Sobote sakoncert U vás doma uskutoční 29. mája. Aj tu čaká divákov na sídliskách veľmi pestrá produkcia v podaní takých inšpiratívnych umelcov, ako sú FRAGILE. Program doplnia herci z Túlavého divadla, folkloristi Družina, herci Števo Martinovič, Adela Mojžišová, Soňa Norisová. Moderátormibudú populárni Adela Vinczeová a Sajfa.

Posledný koncert sa odohrá v 5. júna v Bratislave. Ani v hlavnom meste nebudú na sídliskových pódiách chýbať zaujímavé umelecké osobnosti. Hudobným headlinerom bude skupina Hex. Moderátormi večera budú Marianna Ďurianová a Šarkan. Diváci nielen na sídlisku, ale i pri televíznych obrazovkách sa budú môcť pobaviť aj na divadelnom predstavení Prišla som bojovať o svojho manžela... alebo - A čo ja, láska?, v ktorom účinkujú Martin Mňahončák, Marta Sládečková, Dominika Kavašová, Zuzka Porubjaková. Hosťom bratislavského koncertu bude pán Róbert Mistrík.

Televízny programový riaditeľ RTVS Marek Ťapák považuje koncerty U vás doma za výnimočný projekt. „Vysielanie takéhoto programu na obrazovkách RTVS má v týchto ťažkých časoch predovšetkým ľudský význam. Oceňujem jeho výnimočnosť aj pre výrazný charitatívny rozmer."

Súčasťou programu je výrazný charitatívny moment, realizovaný cez zbierku #ktopomozeslovensku, do ktorej môžu prispievať diváci, ale aj organizácie a firmy. Výťažok zbierky putuje iniciatíve Kto pomôže Slovensku.


Rozhlas a televízia Slovenska


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
18.05.2020 • Matouš Ruml provede děti po Datové Lhotě - Déčko přispěje k rozvoji počítačové gramotnosti novým seriálem
18.05.2020 • RTVS si dnes pripomenie 100. výročie narodenia Jána Pavla II.
14.05.2020 • Benny Cristo zazpívá v sobotu Evropě: příští rok půjde do Eurovize s novou písní
13.05.2020 • Prima ZOOM přináší unikátní online přenos dalšíchsloních novorozenců
12.05.2020 • SuperStar opäť jednoznačným víťazom nedele aj celého uplynulého týždňa
12.05.2020 • S ČT edu se v dubnu vzdělávalo přes čtvrt milionu lidí

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist