Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Úterý • 11.08.2020 - 14:12:28   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Program | Články
 

Déčko ztroskotalo! Trosečníky mohou zachránit děti v letní soutěži po celém Česku

  Autor: Česká televize , e-mail: info@ceskatelevize.cz Přidané: 02.07.2020


Oblíbené postavičky z Déčka se těšily na poklidné prázdniny na moři. Na plavbu parníkem Titán se připravovaly celé dva týdny. Hned první červencovou středu se ale vše zvrtlo a Duháček, ovečky, mimozemšťan, drak, Inženýr Vrtulka i špunti ztroskotali u neznámého ostrova a nyní potřebují pomoc dětí, aby se dokázali vrátit domů. Právě dnes startuje letní prázdninová soutěž Déčka, která vyzve rodiny k výletům a plnění výzev, které je naučí zase o něco více porozumět přírodě.


„Už tradičně nám děti před létem píší a ptají se, jestli budou v létě opět zachraňovat Déčko a zda budou výlety. Ani letos neuděláme výjimku, dokonce jsme posílili síť stanovišť po celé České republice, takže si rodiny mohou vybrat z téměř dvou set sedmdesáti míst v přírodě, v informačních centrech či u pokladen vybraných zoologických zahrad i muzeí,“ říká kreativní producentka Centra dramaturgie nových médií a vedoucí celého projektu Štěpánka Sunková. Na letní hře Česká televize spolupracuje i s Asociací turistických informačních center, Skautem a významnými přírodními a historickými památkami.

Letošní soutěž Zachraň trosečníky dětem představí také nové postavy. Princeznu Prgu, která je dle tvůrců akční a iniciativní. Má tisícero nadání a všechna umí bez námahy rozvíjet. Kostra, jedna z obyvatel tajuplného ostrova, se ve srovnání s Prgou vyjadřuje spíše úsečně. Nemotorně tak ztroskotaným poradí, že jediná cesta, jak se dostat domů, vede přes porozumění přírodě. Každé takové překonání strachu z ní zapálí plamínek. Legenda totiž praví, že pryč z ostrova se dostanou jenom ti, jejichž odvážná srdce zažehnou dávno vyhaslou sopku. Na ostrově ale není tolik postaviček, proto je třeba pomoci od dětí.

Podrobné informace, pravidla a seznam všech soutěžních míst jsou k dispozici na adrese www.zachrantrosecniky.cz. Kromě novinek z ostrova, mapy, možnosti odeslání soutěžních hesel či vzkazů od soutěžících naleznou děti také sekci „Výzvy“, kde na ně čeká sto nápadů, jak překonat vlastní strach, nepohodlí a nevědomost formou zábavného úkolu. Mobilní aplikace Léto s Déčkem kromě možnosti odesílat získaná hesla přímo z výletu poslouží také ke sběru odměnových virtuálních samolepek.

V loňském roce se do letní soutěže nazvané Rozbzuč Déčko! zapojilo více než 46 tisíc hráčů. Dohromady vyrazili na téměř 60 tisíc výletů za keškami a zachránit Déčko se jim na konci srpna povedlo pomocí více než 150 tisíc nalezených hesel.


Karolína Blinková, tisková mluvčí České televize, 1. 7. 2020


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
02.07.2020 • Skupina Markíza bola jednotkou na trhu v drvivom počte júnových dní
02.07.2020 • Českem tam a zpět: ČT vyjíždí za diváky do regionů, jako první navštíví Karlovy Vary
01.07.2020 • Na telo pokračuje bez prestávky aj v lete, presúva sa však na web
30.06.2020 • Slunečná vystavuje účet
30.06.2020 • Show Jana Krause – reprízy léto 2020
29.06.2020 • Poslední předprázdninový díl Slunečné lámal rekordy

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist