Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 11.04.2021 - 00:20:46   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

Královské aféry lidstvo fascinovaly odjakživa

  Autor: CHILLICOM/Viasat History , e-mail: info@viasathistory.cz Přidané: 07.07.2020


V bulvárních médiích si čas od času počte každý, jen zlomek lidí si to ale dokáže přiznat. Aféry různých celebrit nás fascinují odjakživa – ať už je to tím, že díky nim na chvíli zapomeneme na svoje vlastní problémy, případně pokusem oslnit svými znalostmi ze života slavných svoje přátele.


Historie však celebrit nabízela poskrovnu, respektive mnohem méně než dnes, kdy se známým, slavným (a bohatým) člověk stane na základě například mnohdy iracionálního faktu, že lidé začnou na sociálních sítích ve velkém sdílet jeho video. Více než dříve však v dnešní době platí, že „všechna sláva polní tráva,“ protože drtivá většina celebrit se v ohnisku popularity hřeje jen výrazně omezenou dobu.

Relativně nízký počet slavných osobností v minulosti vedl v důsledku k tomu, že se životy několika málo konkrétních lidí propíraly mnohem delší dobu. Takový „luxus“ si dnes může dovolit jen málo celebrit. Mezi ty vyvolené ale bezesporu patří třeba členové britské královské rodiny a lokálně pak i jiní panovníci a jejich příbuzní, kterým v žilách koluje modrá krev. Ano, právě aféry králů nás fascinují už celá staletí a vypadá to, že hned tak nepřestanou.

Právě zmíněnou britskou královskou rodinu popisuje historický dokumentární cyklus Královské aféry, který se odehrává v době převážně první poloviny 20. století, kdy měla monarchie v zemi ještě váhu a jakékoliv prohřešky proti etiketě se neodpouštěly tak snadno.

Ostatně to lze vidět při srovnání dnešního „rebelského“ páru, prince Harryho a americké herečky Meghan Markle, s princem Edwardem a Wallis Simpsonovou ze 30. let, která nejenže byla Američanka, ale také byla rozvedená. Takže zatímco Harry a Meghan se z královských povinností vyvázali dobrovolně, Edward kvůli své lásce k Wallis (původně Bessii) přišel o nástupnické právo na britský trůn, a to nuceně.

Modrá krev má v sobě cosi lákavého. Tak nějak podvědomě víme, že šlechtici a monarchové jsou stejní lidé z masa a kostí jako všichni ostatní, jenže jakási starobylost jejich rodu, dlouhý rodokmen a nemožnost proniknout do jejich uzavřené společnosti zvenčí (výjimky samozřejmě potvrzují pravidlo) z nich dělá výjimečné osobnosti, které se my, běžní smrtelníci, rádi zajímáme.

Na pásmo dokumentů s názvem Královská aféra se mohou podívat v premiéře od 5. července ve 21:00 hodin na kanálu Viasat History. Trailer: https://youtu.be/EWh7JZ_AFIw


Karel Kapinus, Managing Director, CHILLICOM, 7. 7. 2020


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
09.07.2020 • V pátek los fotbalové Ligy mistrů
07.07.2020 • Příběhy bouří na Viasat Nature - před vrtkavostí přírody člověk neunikne
05.07.2020 • Procestujte svět s Prima ZOOM
03.07.2020 • Motorsport opět ŽIVĚ – startuje Porsche Supercup
02.07.2020 • RTVS ponúkne divákom počas leta pestrý televízny a rozhlasový program
29.06.2020 • Start léta na Prima ZOOM

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist