České Radiokomunikace (CRA) udělají další krok v přechodu na DVB-T2. Krátce před půlnocí 21. července vypnou stávající DVB-T vysílání multiplexu 2, ve kterém vysílají programy hlavních komerčních televizních stanic, na vysílačích Ústí nad Labem – Buková hora a Chomutov – Jedlák. Vysílání finální sítě 22 v novém standardu DVB-T2 bude spuštěno krátce po půlnoci 22. července.
Stávající vysílání DVB-T bude vypnuto v úterý 21. července na kanále 58. Ve středu 22. července zároveň dojde i ke změně vysílacího kanálu přechodové DVB-T2 sítě, z kanálu 31 na 38, což bude definitivní kmitočet finální DVB-T2 sítě 22 v ústeckém regionu. Výjimkou bude vysílač na Bukové hoře, který bude vysílat přechodovou DVB-T2 síť současně s finální DVB-T2 sítí až do 3. srpna.
Důvodem delšího provozu přechodové sítě je postupné přelaďování společných televizních antén ze strany anténářských firem, které proběhne v období 22. července – 3. srpna. Diváci si tedy musí přeladit své přijímače, i pokud už vysílání DVB-T2 v současné době přijímají.
Informace o novém harmonogramu přechodu na DVB-T2 najdou diváci na www.dvbt2overeno.cz, kde jsou i informace o certifikovaných přístrojích pro příjem DVB-T2 vysílání.
České Radiokomunikace a.s. (CRA) jsou leaderem v poskytování digitální infrastruktury. Kromě vysílacích služeb se firma zaměřuje na propojování světa televize, rádia a internetu. Provozuje vlastní datová centra a svým zákazníkům poskytuje špičkový výpočetní výkon. CRA disponují vlastní optickou páteřní sítí a díky silné vysílací infrastruktuře mohou nabídnout zákazníkům i bezdrátové řešení, případně připojení blízkých lokalit pomocí optických vláken.
Praha, 20. července 2020, Petra Miterová, Tisková mluvčí, Neopublic Porter Novelli
Anna Tůmová, Manažerka marketingu a komunikace, České Radiokomunikace