Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Čtvrtek • 26.11.2020 - 02:36:00   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

Poutavá podívaná na Prima ZOOM

  Autor: TV Prima/satCentrum , e-mail: info@iprima.cz Přidané: 20.09.2020


Kdo jiný vás dokáže přenést na místa, kam se nikdo nedostane? Mezi Pygmeje, do Severní Koreje, na souboj mezi krokodýly, na obrovskou skládku nebo za spoustou dalších zajímavostí vás vezme jedině Prima ZOOM. Dokumentární skvosty pro vás: uvidíte, jak žijí Poslední Pygmejové; odhalíme Tajný život skládek; zavítáme do země, kam se jen tak někdo nedostane – Michael Palin v Severní Koreji; odstartuje očekávaný seriál Tatra kolem světa 2; čekají vás další Norské domy snů III a ještě více unikátních snímků na Prima ZOOM.


Prima ZOOM – svět ještě více zblízka!

24. 9. 22.00 – Poslední Pygmejové (1. část)

Jaký je život ve společnosti jednoho z posledních původních domorodých kmenů na Zemi? Seriál Poslední Pygmejové nabízí vzácný pohled do života kmene Mbendjele, který existuje daleko od shonu a výhod moderní civilizace. Filmařka Livia Simoka strávila pět měsíců v pygmejské komunitě lovců a sběračů. Žila v harmonii s přírodou v srdci džungle na území afrického Konga a podařilo se jí zachytit veškeré dění jedinečným způsobem z pohledu ženy. Livia zůstala takřka naprosto odstřihnutá od okolního světa na místě, kam nevede žádná silnice. Jedna z rodin ji přijala jako svou vlastní. Díky tomu se stala součástí jejich každodenních životů, sdílela s nimi nečekané tragédie a zjistila, jak velký význam mají kmenové tradice a proč si ženy nechávají brousit zuby. Dokonce se jí podařilo nahlédnout do zákulisí tradičně rovnostářské společnosti, v níž ženy stojí na úrovni mužů. Díky tomu, že zblízka sledovala běžné zvyky, včetně polygamie, odhalila drsnou pravdu o tom, že ani Pygmejové se nevyhnuli problémům s domácím násilím. Nenechte si ujít jedinečný snímek o zvláštním životě v izolovaném deštném pralese, jeho výhodách i nebezpečí, které už číhá za rohem.


25. 9. 20.00 – Krokodýlí král

Přírodovědný film Krokodýlí král je neuvěřitelným příběhem o životě Nera a Bruta, dvou mořských krokodýlech, kteří bojují o nadvládu v nejkrásnějších a nejnebezpečnějších mokřadech světa. Už od svých prvních krůčků, během nichž se jim podaří ve zdraví přežít setkání s několika jinými predátory, se ti dva rychle učí různé způsoby, jak lovit a jak si najít potravu. Čím jsou agresivnější, tím více mají potravy a o to více rostou. Jako krokodýlí samci se také nevyhnou mnoha bitvám. A ten, kdo prohraje, si někdy musí hledat nový domov. Brutus vyrazí na oceánskou odyseu, která trvá téměř 15 let, ale Nero se nikam ani nehne. Když se Brutus konečně vrátí, musí se nejdříve vyrovnat s ničivým suchem a potom získat zpět titul krokodýlího krále. Oba bratři mají velkolepý život a dočkají se další generace největšího a nejnebezpečnějšího plaza na světě. Sledujte jejich ohromující ságu a zjistěte, kdo se nakonec stane svrchovaným krokodýlím králem.


27. 9. 23.00 – Tajný život skládek

V rámci unikátního vědeckého experimentu vznikl příběh o nečekaně zajímavé historii odpadu, který odhaluje, že to, co vyhodíme na skládku, prozrazuje, jaký život vlastně vedeme. Dr. George McGavin a jeho kolegyně Zoe Laughlinová získali exkluzivní přístup na jednu z největších skládek v celé Velké Británii. Společně se svým týmem expertů tam strávili tři dny, během kterých provedli všechny možné testy a odhalili tajný život skládek. Dokonce se jim podařilo provést i tři „archeologické“ výkopy, nahlédnout do dějin skládky a zaznamenat evoluci naší společnosti, jež často vyhazuje vše staré, jen aby měla místo na nové. Podívejte se, jestli se jim podařilo odhalit to nejdůležitější – jestli to, co dnes vyhodíme, může mít nějakou hodnotu ve světě zítřka.


28. 9. 20.00 – Michael Palin v Severní Koreji (1/2)

Tato naprosto neuvěřitelná dvoudílná mini série vznikla navzdory nesmírným obtížím. Dva roky pečlivého plánování a vyjednávání na nejvyšších úrovních trvalo, než se vůbec rozjely kamery. Ale nakonec získali Michael Palin i jeho tým naprosto jedinečný přístup na území tak izolované země, jako je Severní Korea. Během pouhého týdne Palin urazil více než dva tisíce kilometrů z hlavního města Pchjongjangu až na zasněžený vrchol hory Pektusan. Setkal se s místními obyvateli, získal od nich odpovědi na mnoho zajímavých otázek a jako první obyvatel západního světa zjistil, jaké je žít v Severní Koreji.


1. 10. 21.00 – Hitler versus Churchill (1. část)

Winston Churchill a Adolf Hitler: „starý lev“ proti „německému orlu“. „Medvěd z Downing Street“ versus „der Wolf“. Dvě naprosto odlišné osobnosti, kvůli jejichž nepřátelství se začalo 20. století přezdívat „věk extrémů“. Winston Churchill je jedním z nejváženějších mužů moderní historie. Jeho smysl pro humor, styl, obětavost a neohroženost tváří v tvář nepřízni osudu jsou vlastnosti dodnes oceňované jako zářný příklad vůdcovství a politické odvahy. Patří k nejoblíbenějším politickým osobnostem všech dob. A proti němu stojí Adolf Hitler, nepochybně nejvíce nenáviděný politický vůdce posledního století. Samotná jeho existence, jeho politický režim a ideologie jsou zosobněním strachu, xenofobie, rasismu a hluboké nenávisti namířené proti lidskosti. Tyto dvě nesrovnatelně protikladné osobnosti myslely mezi lety 1940 až 1945 jen na to, jak jedna druhou zničit. Snímek Hitler versus Churchill jako vůbec první líčí příběh o střetu titánů z pohledu jejich společných zkušeností – získaných v zákopech první světové války, během událostí poté, až do konce druhé světové války. Vychutnejte si působivý příběh plný života, nečekaných zvratů a pečlivě kolorovaných archivních záběrů.


2. 10. 20.00 – Neviditelná řeka

Mezi německým pohořím Černý les a francouzskou oblastí Vogézy pomalu protéká Rýn. Jenže to není jediná řeka, kterou tady najdete. Nebo spíš nenajdete? Druhý místní říční tok je ukrytý před zraky všech a napájí největší rezervoár podzemní vody v celé Evropě. Na jeho „střeše“ leží jedinečné a překrásné mokřady, kde žije mnoho různých zvířat a rostlin. Zkušený kameraman Serge Dumont zachytil půvaby tohoto neznámého světa v dechberoucích scénách. Podařilo se mu dostat k obyvatelům jedinečného biotopu blíže než komukoli předním. Filmař, který zároveň působí jako profesor biologie na Univerzitě ve Štrasburku, zaznamenal dosud nevídané chování ptáků i ryb. Jeho dokumentárním film odhaluje také fascinující říši hmyzu, obojživelníků, dokonce i miniaturních mikroorganismů. Jako prvnímu se mu podařilo natočit vážky kladoucí vajíčka na stonky rostlin v až dvoumetrové hloubce pod hladinou vody. Přírodovědný film Neviditelná řeka zve na návštěvu fascinujícího světa, kde veškerý život závisí na nepřerušeném proudění čerstvé čisté vody.


3. 10. 20.00 – Tatra kolem světa 2 (1. díl)

Mezi hlavní hity podzimu bude patřit oblíbená česká tvorba v podobě novinkového cestovatelského seriálu Tatra kolem světa 2 (TKS2). Expedice si klade za cíl navázat na původní expedici z let 1987–1990, a vzdát jí tak poctu a oživit její tehdejší velikost. Plánovaná trasa by měla vést přes Střední a Východní Asii, projet Jižní, Střední i Severní Amerikou a přes celý africký kontinent zpět do ČR. Celkem je v plánu ujet během tří let více než 250 000 km a navštívit na 70 zemí světa. Expedice je koncipovaná jako otevřená, tj. na palubu se může během jejích tří let trvání přidat prakticky kdokoli. Mimo dočasné členy týmu pojedou i členové stálí – především jeden ze zakladatelů TKS2, Marek Havlíček. A že to bude výprava zajímavá, o tom svědčí i nutnost překonávat překážky spojené s aktuální situací kolem koronaviru.
Plány výpravy se totiž kvůli celosvětové situaci spojené s covid-19 změnily. Bylo nutné pozměnit itinerář cesty a přizpůsobit se aktuálnímu dění jak ve světě, tak i v Česku. Tým na cestě se postavil čelem k omezení pohybu a zavírání hranic, a díky tomu se chod výpravy nepřerušil a expedice může pokračovat dál. Jak se říká, že „vše zlé je pro něco dobré“, našim cestovatelům koronavirová pandemie přinesla jedinečnou příležitost navštívit běžně přelidněné památky zcela samostatně. I díky tomu vznikly unikátní materiály pro seriál. Tatra kolem světa 2 je skutečná expedice, která si aktivně hledá další možnosti, jak poznávat a jak dostát všem závazkům, které veřejnosti dala.


4. 10. 21.00 – Norské domy snů III (1. díl)

Mít dům v Norsku je jako mít hrad. Sympatický tým zkušených designerů a šikovných řemeslníků se snaží vyhovět všem požadavkům náročných klientů. V nejúspěšnějším a nejzábavnějším severském lifestylovém seriálu se pouští s láskyplnou péčí do přestavby starých barabizen na domy, které jsou nejen krásné, ale i důmyslně funkční. Atmosféra tradičního života na venkově, dech beroucí, drsná ale krásná příroda, fascinující přestavby a rekonstrukce… to si přece nemůžete nechat ujít!


4. 10. 22.00 – Silicon Valley: Skrytý příběh (1. díl)

Kousek na jih od San Franciska leží místo, kde se zrodily nejen nové produkty, ale kde vznikly rovnou celé nové obory a průmyslová odvětví. Je to kolébka mnoha moderních „vychytávek“ od mikročipů a osobních počítačů až po mobilní zařízení a všelijaké aplikace. Na celém světě neexistuje jiné místo, které by se mohlo pochlubit tím, že zplodilo aspoň přibližně stejné rekordní množství vynálezů. Tento historicko-dokumentární seriál odhaluje skrytý příběh Silicon Valley, tajemství jeho úspěchu, a prozrazuje, jak a proč se stalo úrodnou půdou technologických inovací.


4. 10. 23.00 – Všechno a nic (Všechno)

Cenami ověnčený tým dokumentaristů, který zabodoval s Tajným životem chaosu, se vrací se vzrušující novinkou. Všechno a nic je epický příběh o odhalení skutečné velikosti všeho a naprosté prázdnotě nicoty. Profesor Jim Al-Khalili se nejdříve zabývá vyloženě jednoduchou otázkou: proč je v noci tma? Hledání odpovědi ho zavede až na hranice známého vesmíru. Pak se zaměří na vědu na hraně lidského vnímání, kde se ukrývají nejhlubší tajemství vesmíru. Rozhodne se také odhalit, co je nicota. Jeho výprava za poznáním končí zřejmě nejzásadnějším poznatkem o realitě, ke kterému se lidstvu podařilo dospět. Všechno vzešlo z ničeho.


Poznávejte svět s Prima ZOOM!


www.prima-zoom.cz – unikátní on-line magazín: základní info, program, aktuality, fotografie, zajímavé články a ještě něco navíc.


Premiérové bloky: 20.00–22.00 22.00–24.00

Pondělí Cestovatelé a dobrodruzi Tajemství Země a vesmíru
Úterý Po stopách historie Zvířata a my
Středa Fascinující příroda Drsný svět
Čtvrtek Zaostřeno na války Volání divočiny
Pátek Úžasné oceány Záhady a konspirace
Sobota Úchvatná říše zvířat Příběhy civilizací
Neděle Život naostro Zázraky vědy a techniky


Celý týden:

0:00 Historie a poznání
02.00 Příroda a dobrodružství
04:00 Historie a poznání
06:00 Příroda a dobrodružství
08:00 Historie a poznání
10:00 Příroda a dobrodružství
12:00 Historie a poznání
14:00 Příroda a dobrodružství
16:00 Historie a poznání
18:00 Příroda a dobrodružství


S využitím zdroje: Mgr. Filip Budák, Externí konzultant odd. Marketingu a PR pro FTV Prima, 20. 9. 2020


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
19.09.2020 • 24 hodin Le Mans na Eurosportu je součástí domova
17.09.2020 • French Open startuje na Eurosportu kvalifikací již 21. září
17.09.2020 • Telly obnovila vysílací práva k závodům mistrovství světa na ploché dráze FIM Speedway Grand Prix
14.09.2020 • Epic Drama: Slečna Scarletová, detektiv v sukních vyřeší každý případ
13.09.2020 • Věděli jste, že… Prima ZOOM
12.09.2020 • Vojevůdce Attila, jeho jméno rezonuje dodnes, přesto je zahalen tajemstvím

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist