Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 11.04.2021 - 00:20:07   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

Dunaj – ztracené srdce Evropy zmítané koronavirem

  Autor: AMC/PR.Konektor CZ , e-mail: info@prkonektor.cz Přidané: 06.11.2020


Fascinuje vás majestátnost a historie druhé nejdelší evropské řeky, která se dotýká až 10 zemí? Dunaj, jako dějiště důležitých evropských událostí, spojuje Černé moře s Černým lesem v Německu. Svoji nesmírnou geografickou a kulturní rozmanitost, historii a aktuální boj s koronavirem vám poodhalí od 8. listopadu v 15:00 v seriálu Dunaj – proti proudu na televizní stanici Spektrum.


Od Černého moře až po Černý les

Dunaj je pomyslným centrem Evropy, a nejen geograficky se dotýká až 10 různých zemí. Vzniká ve městě Donaueschingen spojením řek Breg a Brigach, které pramení v německém Schwarzwaldu, Černém lese. Seriál Dunaj – proti proudu ale není pouze o geografických údajích a faktech, ale hlavně o lidech. O jejich rozmanitých příbězích a pestré kultuře. V osmidílném dokumentárním seriálu se na Dunaj a obyvatele jeho okolí podíváme z vícero úhlů, jedním z nejaktuálnějších bude právě pohled na krajinu zasaženou koronavirem. První dvě epizody seriálu, které mapují úsek Dunajské delty a území Dobrudža v Moldávii, se natáčely v lednu a únoru 2020, kdy byl virus ještě v začátcích. Dalších 6 částí, mapujících toku Dunaje od Bulharska po Německo, je už poznamenáno první vlnou pandemie. I když se život pomalu vrací do normálu, už nikdy nebude takový jako předtím. Jednotlivé díly seriálu se věnují vždy jednomu úseku povodí Dunaje a jedno téma, které je v dané oblasti nejzajímavější. Od dalmatských pelikánů, přes pobřežní větrnou farmu a historické události, které se na Dunaji kdysi odehrály až po koncentrační tábor Mauthausen. Dalších zajímavostí Dunaj skýtá nepočítaně.


Když je práce vášní

Britský dokumentarista a novinář Nick Thorpe, který je korespondentem BBC News pro střední Evropu, byl první západním korespondentem v Budapešti. Režíroval 9 dokumentárních filmů a je autorem tří knih, včetně knihy Dunaj – proti proudu, která je předlohou stejnojmenného dokumentárního seriálu a byla přeložena do šesti jazyků. Právě řeka Dunaj Nicka fascinuje natolik, že se ponořil do mapování nejen celého jejího povodí a historických událostí, které se na ní udály, ale i do všech podob Dunaje, ať už z kulturního, geomorfologického nebo etnografického hlediska. Řekou putuje proti proudu, tedy od Černého moře až po Černý les a zachycuje změny klimatu, choroby a problémy, které sužují místní obyvatele, i jejich nesmírnou pohostinnost a pracovitost, kterou zažil na vlastní kůži. Jak sám říká: „Vydal jsem se na cestu proti proudu řeky hledat ztracené srdce Evropy.“

Jestli vás láká putování po toku Dunaje, nenechte si ujít seriál Dunaj – proti proudu už v neděli 8. listopadu v 15:00 na televizní stanici Spektrum.


O AMC Networks International – Central and Northern Europe

AMC Networks International – Central and Northern Europe je součástí AMC Networks International, jednou z předních mezinárodních společnostní na poli televizního vysílání a distribuce tematických televizních stanic soustřeďujících se na Střední a Východní Evropu. Současné AMCNI – Central and Northern Europe portfolio nabízí televizní stanice ve čtyřech žánrech: sportovní: Sport1, Sport2, SportM, dětské: Minimax, JimJam; zábavně-vzdělávací: Spektrum, TV Paprika, Spektrum Home a filmové: AMC a Film+. Obsah tematických stanic je vytvářen pro místní diváky, jazykové verze a trhy. Je dostupný v celé řadě platforem včetně HD služeb na vyžádání a verze pro mobilní telefony.

AMC Networks International (AMCNI) je globální divizí AMC Networks a dodavatelem uznávaných zábavních pořadů pro předplatitele ve více než 140 zemích a územích v Africe, Asii, Evropě a Latinské Americe. AMCNI zahrnuje jak globální značky SundanceTV a MGM Channel, tak populární kanály s lokálním významem a různorodým žánrovým zaměřením. Více informací najdete na www.amcnetworks.com/amcni.


O společnosti AMC Networks:

Společnost AMC Networks Inc. (NASDAQ: AMCX) se již více než 30 let věnuje produkci kvalitních filmů a pořadů, vlastní a provozuje několik populárních a oceňovaných značek v oblasti placené kabelové televize. AMC, IFC, SundanceTV, WE tv, a IFC Films produkují pořady, které jsou výrazné, zajímavé, kulturně relevantní a oslovující diváky napříč různými společenskými skupinami. Společnost také provozuje globální divizi, AMC Networks International. Více informací najdete na www.amcnetworks.com.


Barbora Hrubá, Account Manager, PR.Konektor, 5. 11. 2020


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
01.11.2020 • James Herriot - veterinář nebo spisovatel? Všechny velké a malé bytosti na Epic Drama
01.11.2020 • Příběhy ze života na Prima ZOOM
30.10.2020 • Epic Drama: Tajemství z Enfieldu dodnes děsí
18.10.2020 • Prima ZOOM vás zve do světa
16.10.2020 • Australské Mega Metro - obří dopravní projekt
15.10.2020 • Detektivní seriál Fotografie mrtvých na kanálu Epic Drama

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist