Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Úterý • 19.01.2021 - 07:17:40   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Program | Články
 

Veľkolepá folklórna šou RTVS Zem spieva pokračuje, víťaza spoznáme už v decembri

  Autor: RTVS , e-mail: info@rtvs.sk Přidané: 03.12.2020


RTVS počas decembrových adventných sobotných večerov odvysiela záverečné časti obľúbenej folklórnej šou Zem spieva. Pokračovanie veľkolepej súťažnej oslavy folklóru narušila začiatkom marca po odvysielaní prvého semifinálového kola pandémia koronavírusu. Šou Zem spieva príde v decembri do finále a diváci spoznajú naživo aj meno víťaza tretej série.


Po 7. marci 2020 sa museli tvorcovia, účinkujúci, súťažiaci aj diváci pre prísne protiepidemické opatrenia so šou Zem spieva na neurčitý čas rozlúčiť. Teraz je jasné, že folklór sa po dlhých mesiacoch vráti na televízne obrazovky v sobotnom hlavnom vysielacom čase. „Je nám, samozrejme, ľúto, že pre pandémiu musela folklórna šou Zem spieva odložiť svoje druhé semifinálové aj finálové kolo. Zároveň si uvedomujeme záväzok voči našim divákom a rozhodli sme sa zorganizovať a odvysielať zostávajúce dva priame prenosy ešte v závere tohto roka. Veríme, že sa nám podarí na obrazovky priniesť rovnako vynikajúcu folklórnu energiu a spríjemníme tak divákom čakanie na najkrajšie sviatky roka," uviedol generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

Už najbližšiu sobotu, 5. decembra o 20:30 h. si na Jednotke pripomenieme prvé semifinále. Diváci si budú môcť vychutnať nádherné folklórne vystúpenia, ktorými ich budú tradične sprevádzať moderátori S Hudbou Vesmírnou a patrioti Ján Ďurovčík, Ľubica Čekovská a Peter Dvorský. Vo vysielaní sa budú môcť diváci stretnúť aj s odbornou porotou, ktorá súťažiacich vybrala z kastingov v Starej Ľubovni a v Martine a ktorá ich hodnotila a rozhodovala o ich osude v základných kolách v zložení: Anna Derevjaníková, Peter Kocák, Stanislav Marišler, Miroslava Palanová a Milan Rendoš.

V pripomienke prvého semifinále sa predstavia Folklórny súbor Podpoľanec, Bobáňovci - Terchovský orchester ľudových nástrojov, Natália Lettrichová, Labirsky Beťare, Ondro a kamaráti, Bratia Pechovci, Folklórny súbor Technik STU, Dedinská folklórna skupina Parchovianka, Šambriňci, Soňa Metyľová aj Hudobno - folklórny súbor V šírom poli hruška z Kovačice. Mená postupujúcich zrekapitulujeme v časti Zem spieva - rozhodnutie, ktorá bude nasledovať hneď po premiére komediálneho seriálu RTVS Pumpa.

Veľkolepé druhé semifinálové kolo a finálové kolo šou Zem spieva, v ktorom spoznáme aj absolútneho víťaza tretej série, prinesie RTVS naživo a bez divákov. Obecenstvom budú samotní účinkujúci, ktorí budú musieť absolvovať všetky prísne protiepidemické opatrenia, vrátane testovania. Druhé semifinále, v ktorom vystúpia Ženská spevácka skupina folklórneho súboru Šumiačan, Ivana Brillová, Detský folklórny súbor Pridaňčatá, Anna Zorňanová, Folklórny spolok Furmička, Mládežnícky folklórny súbor Želiezko, Viktória Stúchla a Aurel Keszely, Folklórny súbor Považan, Bratia Pôbišovci, či Folklórna skupina Pantľička, odvysiela RTVS na Jednotke v sobotu 12. decembra o 20:30 h. Veľkolepé finále je naplánované na 19. decembra o 20:30 h. na Jednotke.

Tretiu sériu folklórnej šou Zem spieva odštartovala RTVS prvým kolom 4. januára 2020. Postupne sa vo vysielaní predstavilo 63 folklórnych talentov zo Slovenska i zahraničia. 7. marca vrcholiacu šou stopli opatrenia súvisiace s pandémiou koronavírusu. Zem spieva je späť a mená tých najlepších i meno absolútneho víťaza tretej série spoznáme aj vďaka diváckemu SMS hlasovaniu už v najbližších týždňoch.


Bratislava, 1. december 2020, Rozhlas a televízia Slovenska


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
04.12.2020 • Komédiu Posledná aristokratka v stredu sledovalo viac ako pol milióna divákov
01.12.2020 • Pivní hotel do neklidné doby
01.12.2020 • Show Jana Krause pokračuje i v prosinci reprízami
30.11.2020 • Hrady a zámky na Prima ZOOM
28.11.2020 • RTVS poteší počas Vianoc divákov aj poslucháčov množstvom výnimočných programov
27.11.2020 • Monstra a mýty na Prima ZOOM

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist