Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Středa • 27.01.2021 - 12:14:15   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Program | Články
 

Rok rekordů: Česká televize loni oslovila nejvíce diváků. Na historicky nejlepší výsledky dosáhla ČT24 i ČT art

  Autor: Česká televize , e-mail: info@ceskatelevize.cz Přidané: 05.01.2021


Česká televize se v loňském roce stala s průměrným podílem na publiku 30,86 % nejvyhledávanějším českým vysílatelem. Už potřetí v řadě. Zpravodajská ČT24 a kulturní ČT art dosáhly na nejlepší výsledky v historii svého vysílání. Jednička České televize posílila v průběhu dne (nejlepší výsledek od roku 2010) i v hlavním vysílacím čase. Rekordnímu zájmu se těšily také Události s více než milionem diváků denně.


Podíl na sledovanosti České televize narostl jak v rámci celodenního vysílání, tak i v prime time (19-22 hodin), kdy dosáhl na hodnotu 29,45 %. Jedná se tak o druhý nejvyšší podíl za posledních dvanáct let.

Dařilo se i jednotlivým kanálům České televize. Nejlepší výsledek ve své historii zaznamenala zpravodajská ČT24 s podílem na publiku 5,5 % i kulturní program ČT art, který divákům v době pandemie nabídl řadu přímých přenosů koncertů i divadelních představení, kterých se nemohli osobně účastnit. Významně se dařilo také Jedničce České televize. S podílem na publiku bezmála 17 % jde o nejúspěšnější období od roku 2010, v prime time, s meziročním nárůstem o 1,88 procentního bodu, pak dokonce od roku 2009. Nejlepší výsledek v hlavním vysílacím čase (17:00-20:00) mělo také Déčko. V tomto čase Česká televize oslovila loni také historicky nejvíce dětských diváků (podíl na sledovanosti 39,52 %).


Události: vysoká důvěryhodnost i rekordní sledovanost

V žebříčku deseti nejsledovanějších pořadů loňského roku, v rámci všech vysílatelů, obsadily hned osm příček pořady České televize. Vůbec nejvíce diváků zhlédlo premiéru štědrovečerní pohádky O vánoční hvězdě (3,4 milionu lidí starších čtyř let, podíl na sledovanosti bezmála 63 %). Následovaly Tři oříšky pro Popelku s 2,6 miliony diváků a první trojici uzavřela televizní premiéra Hodinářova učně s 2,5 miliony diváků. Kromě pohádek vyhledávali z tvorby ČT lidé také filmy, Teroristku či Marii Terezii nebo finále soutěže Peče celá země.

Stanice ČT art v průběhu roku 2020 odvysílala vůbec nejsledovanější přímý přenos v historii programu – komedii Hvězda s Evou Holubovou v hlavní roli, jež v březnu zhlédlo více než 130 tisíc diváků. Vysokých hodnot dosahovaly také přenosy divadelních her Sluha dvou pánů, Paní plukovníková nebo Lakomec, uvedené v době jarního nouzového stavu.

Na rekordní sledovanost dosáhl v loňském roce hlavní zpravodajský pořad České televize, Události. Průměrně jej denně sledovalo přes milion diváků, tedy nejvíce za posledních třináct let. Hlavní zpravodajská relace Události roste i z pohledu důvěryhodnosti. Dle aktuálního průzkumu Kantar CZ ji považuje za nejdůvěryhodnější hlavní zpravodajskou relaci 65 % obyvatel Česka.

Úspěšně odstartovala Česká televize také rok 2021. Novoroční premiéra snímku Poslední aristokratka se stala nejsledovanějším filmem uvedeným Českou televizí na Nový rok za posledních dvacet let. Pořad si nenechalo ujít 2,14 milionu diváků starších 15 let, při podílu na sledovanosti 44,89 %. Dařilo se i první části minisérie Božena, kterou včera sledovalo 1,57 milionu lidí, tedy každý třetí divák, který měl v danou chvíli zapnutou televizi.

(Zdroj dat: ATO – Nielsen Admosphere živě + TS0-3, Veřejnoprávní tracking ČT – realizátor: Kantar CZ)


Karolína Blinková, tisková mluvčí České televize, 4. 1. 2021


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
07.01.2021 • Reality show Milionář mezi námi pokračuje - v novém roce v novém čase…
07.01.2021 • Na Silvestra sa diváci zabávali s TV JOJ + TOP 20 nespravodajských programov TV JOJ v roku 2020
06.01.2021 • Cyklus o době, kdy komunisté zakazovali Boha
05.01.2021 • Markíza má za sebou úspešný vstup do nového roka
04.01.2021 • Prima MAX uvede v premiéře japonské drama Fukušima
04.01.2021 • Show Jana Krause – 6. 1. 2021

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist