Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Úterý • 20.04.2021 - 00:24:50   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

Užijte si poznávání s Prima ZOOM

  Autor: TV Prima/satCentrum , e-mail: info@iprima.cz Přidané: 07.03.2021


Všechno, co jste chtěli vědět o všem, vám nabízí Prima ZOOM. Dokumentární skvosty pro vás: zaujmou vás Bláznivé zvířecí kostýmy; odstartujeme Válku ve Vietnamu; dopřejte si Dokonalý úlovek; ukážeme vám Nejkrásnější železnice světa a ještě více unikátních snímků na Prima ZOOM.


Prima ZOOM – svět ještě více zblízka:

9. 3., 22.00 hod. – Bláznivé zvířecí kostýmy

Zvířata nás dokážou zaskočit nejbláznivější podobou. Některá dokonce vypadají, jako by se vystrojila na karneval. Ale bláznivé barvy a modely matky přírody jsou pro zvířata životně důležité. Někdy jim mají pomoct splynout s prostředím, jindy naopak slouží k tomu, aby zvířata vyčnívala nad všemi a vším. Ale ať už je to opice s make-upem nebo mlok s toxickými pruhy, díky svým kostýmům se jejich majitelé mají dobře. „Převleky“ pomáhají během rituálu páření, odrazují nebezpečné soky nebo zachraňují holý život před hladovým dravcem. Zatímco některé podoby a barvy zvířat se vysvětlují snadno, jiné nám stále zůstávají záhadou. Ale i když se nad nimi občas pozastavíme, neměli bychom se jim příliš divit. Na celém světě přece neexistuje žádný jiný živočišný druh, který se tak rád obléká do nejrůznějších pestrobarevných kostýmů jako člověk.


10. 3., 21.00 hod. a 21.30 hod. – Zvířecí smysly (Čich; Hmat)
Somatosenzorický systém je potřeba k tomu, abychom pocítili a uvědomili si fyzickou bolest ze zranění, změny teploty nebo texturu nějaké hmoty. Některá zvířata jsou zvláště citlivá a dokážou rozpoznat i nejmenší vibrace. Díky tomu získávají mnoho důležitých informací o svém okolí. Brouk z čeledi zákeřnicovitých, tarantule, kapustňák, aligátor nebo slon jsou vybaveni něčím, co nám může připomínat superschopnosti. Seznamte se s nimi a zjistěte, jak používají své Zvířecí smysly.


11. 3., 20.00 hod. – Válka ve Vietnamu (Déjà vu)

Historický seriál Válka ve Vietnamu zachycuje velkolepý příběh jedné z nejdůležitějších, nejrozporuplnějších a nejkontroverznějších událostí v dějinách Ameriky, a to takovým způsobem, jakým ho ještě nikdo nevyprávěl. Napínavý seriál plný podrobností vás vtáhne do bouřlivého období druhé poloviny 20. století. Přesvědčivě rozebírá lidské aspekty války, a přitom se opírá o svědectví takřka 80 lidí z obou znepřátelených stran tohoto složitého konfliktu. Ke slovu se dostanou nejen Američané, kteří ve válce bojovali, a ti, kteří proti ní protestovali, ale i vojáci a civilisté ze severní a jižní části Vietnamu. Nechybí vzácné archivní záběry restaurované do prvotřídní podoby pocházející ze zdrojů z celého světa, fotografie pořízené nejoceňovanějšími reportéry, historické televizní zpravodajství, výmluvná domácí videa, a dokonce ani tajné nahrávky z jednání amerických prezidentů Kennedyho, Johnsona a Nixona.


12. 3. 20.00 hod. – Dokonalý úlovek (Paokoun mramorovaný)

Když jde o rybaření, Andrew „ET“ Ettingshausen patří k nejzapálenějším. Zvlášť rád chytá druhy, mezi kterými se vyskytují opravdu pořádné kusy. Vlastně je má rád tak moc, že je vždycky zase pustí. Díky mini sérii Dokonalý úlovek vyrazil na výpravu po celém světě, aby našel skutečné rybí obry. A že přitom něco zažil! Nenechte si ujít velkolepou podívanou s atmosférou láskyplné vášně k rybaření a vzrušení z úlovku.


13. 3., 20.00 hod. – Srdcaři na severu (Balonem přes polární kruh)

Zimní expediční přelety patří k největším dobrodružstvím v oblasti balonového létání. Srdcaři s pilotem Michalem Kubátem už absolvovali zimní přelety v Alpách, přeletěli Sněžku, Vysoké i Nízké Tatry. Ale pokus o první český přelet severního polárního kruhu horkovzdušným balonem OK 3008 – Kašpárek ve Finsku byl tím nejextrémnějším počinem, který srdcaři v koši mohli zažít. V mrazivém Finsku na ně čekala řada nástrah, a to především nepředvídatelné počasí. Ale jak se říká, štěstí přeje nejenom odvážným, ale hlavně připraveným.


14. 3., 21.00 hod. – Nejkrásnější železnice světa (Norsko)

Vydejme se společně na cestu po nejkrásnějších železnicích světa. Čeká nás překrásná krajina, ale zažijeme i příběhy ikonických železničních tras slovy těch, kteří po nich cestují, pracují na nich nebo u nich žijí.


14. 3., 23.00 hod. – Život s bakteriemi

Mladí vědci objevují nové typy mikroorganismů, vyvíjejí paliva, která by neškodila životnímu prostředí, a hledají způsoby, jak se s pomocí bakterií vypořádat se znečištěním. Nahlédněte do neviditelného světa mikroorganismů. Zjistěte, jak je možné se chránit před škodlivými bakteriemi a jak se „spřátelit“ s těmi užitečnými. Díky tomuto snímku odhalíte, že tento pozoruhodný mikrokosmos může být složitý, zajímavý, nebezpečný, nebo naopak užitečný. Co přesně jsou bakterie, jakou mají strukturu a k čemu slouží? To všechno, a ještě mnohem víc prozrazují přední vědci z laboratoře mikrobiálních biotechnologií Moskevské státní univerzity.


Poznávejte svět s Prima ZOOM!


www.prima-zoom.cz – unikátní on-line magazín: základní info, program, aktuality, fotografie, zajímavé články, a ještě něco navíc.


Filip Budák, Externí konzultant odd. Marketingu a PR pro FTV Prima, 7. 3. 2021

  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
06.03.2021 • Milostný trojúhelník v době války o strategický Singapur
05.03.2021 • Série Epidemie: Černá smrt - paralela londýnského moru z roku 1665 se současným Covidem 19
05.03.2021 • První březnový víkend Strade Bianche – italská odpověď na belgické klasiky
04.03.2021 • Československá klasika 70. a 80. let v březnu na AMC
02.03.2021 • Hon na Escobarovy hrochy na Viasat Nature
01.03.2021 • Odstartujte březen s dokumenty na Prima ZOOM

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist