Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pondělí • 26.09.2022 - 12:12:12   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

Dva týdny, čtyři úmrtí: Série útoků v New Jersey učinila před více než sto lety z mořského predátora ikonu teroru

  Autor: Media:list/Discovery , e-mail: info@media-list.cz Přidané: 09.07.2021


Žraloci patří k nejobávanějším, ale zároveň fascinujícím mořským predátorům. Ne vždy tomu tak ale bylo. K prvním útokům na člověka došlo před více než sto lety u břehů amerického New Jersey. Zahynout museli během dvou týdnů čtyři lidé, než byl svět ochoten si připustit, že žraloci mohou napadnout i člověka. Sledujte "žraločí týden" od 11. července na Discovery!


Pětadvacetiletý Charles Vansant vykrvácel za soumraku 1. července 1916 na hotelové pláži v New Jersey. Jeho zmrzačené tělo vytáhlo z vody několik mužů. O pět dní později byly na stejném místě návštěvníky pláže nalezeny beznohé ostatky sedmadvacetiletého poslíčka Charlese Brudera, který zahynul během odpoledního plavání.

Hned v následujícím týdnu byl napaden desetiletý Lester Stilwell v Matawan Creek. Jeho vyděšení přátelé utíkali nazí a zablácení hlavní ulicí a křičeli, že je ve vodě žralok. Ale lidé byli skeptičtí. Věděli, že se žraloci živí jinými oceánskými živočichy, ale než uvěřili tomu, že tito dravci mohou napadnout také člověka, muselo dojít k dalším dvěma napadením. Zprávy o amerických útocích na žraloky byly ve světě často odmítány jako rybářské historky.

Když však bylo nalezeno Stilwellovo tělo, svolal prezident Wilson schůzi vlády a Bílý dům schválil poskytnutí federální pomoci při odhánění všech divokých žraloků. Z vod v New Jersey byl následně vytažen téměř dva a půl metru dlouhý bílý žralok, jehož žaludek obsahoval lidské ostatky.

Plavání v oceánu bylo v roce 1916 poměrně novou formou zábavy. Série útoků v New Jersey však lidem potvrdila, že oceán je divoký a že tato děsivě vypadající zvířata jsou dravci, kteří si rádi pochutnají i na lidském mase. Tento nový přístup přinesl také Čelisti nebo Žralokonádo a postupně udělal ze žraloka nejobávanějšího mořského predátora, který patří mezi živočichy s nejhorší pověstí. Filmové thrillery ukazují žraloky jako nemilosrdné zabijáky, jejichž jediným cílem je požírat lidi, ale jejichž svět nás stále fascinuje.

Důkazem je také jedna z nejočekávanějších letních televizních událostí, kterou je Shark Week na Discovery. Letošní sezona zavede diváky na nová místa výskytu žraloků a prozradí řadu novinek o jejich životě a chování. Tvůrci dokumentů se ponořili do hlubin oceánů, aby se mohli zblízka podívat na nejnebezpečnější predátory a prozkoumat jejich tajný život.

Sérii dokumentů zahájí 11. července ve 23 hodin pořad Bear proti žralokovi (Bear vs. Shark), ve kterém se diváci mohou přesvědčit o tom, jak to dopadne, když známý survivalista Bear Grylls narazí na žraloky, kteří navíc mají výhodu domácího prostředí.

V úterý 13. července se mohou diváci ve 23 hodin těšit na show s názvem Vzdušené čelisti: Za zlatem (Air Jaws: Going For Gold). Tým dokumentaristů se tentokrát pokusí zachytit další nejvyšší přelet žraloka nad mořskou hladinou. Ve snaze ulovit svou kořist se v dosud zaznamenaném rekordním výskoku dostal žralok do výšky 4,6 metrů.

Následuje pořad Týden žraloků s Jackass (Jackass Shark Week) v sobotu 17. července od 23 hodin, v němž odvážní kaskadéři otestují svou statečnost a práh bolesti, a sérii dokumentů uzavře v neděli 18. července ve 23 hodin pořad Jémine! Týden žraloků (Crickey! It´s Shark Week), v němž se australský fotograf Robert Irwin poprvé setká tváří v tvář s velkým bílým žralokem.

Cílem Shark Week na Discovery je nejen bavit, ale také vzdělávat diváky o tom, proč zdravé oceány potřebují žraloky. Trh se žraločími ploutvemi je hnacím motorem nadměrného rybolovu, kvůli němuž každoročně zahyne zahyne až 73 milionů žraloků. Discovery proto pokračuje v dlouhodobém partnerství s neziskovou organizací Oceana, která pomáhá žraloky chránit.


O společnosti Discovery

Discovery, Inc. (Nasdaq: DISCA, DISCB, DISCK) je globální lídr v zábavě inspirované reálným životem, který poskytuje služby zájmově orientovaným divákům po celém světě a nabízí jim obsah, který inspiruje, informuje a baví. Discovery dodává každý rok více než 8 000 hodin originálního programu a vede v kategorii velice oblíbených obsahových žánrů ve světě. Discovery je dostupný ve 220 zemích a teritoriích a téměř v 50 jazycích, je inovátorem platforem a k divákům se dostává na všech typech obrazovek, včetně produktů TV Everywhere, jako je např. portfolio aplikací GO; direct-to-consumer streamovací služby, např. discovery+, Food Network Kitchen a MotorTrend OnDemand; digital-first a společenský obsah od Group Nine Media a strategická aliance s PGA TOUR pro vytvoření mezinárodního domova pro golf. Portfolio prémiových značek společnosti Discovery zahrnuje Discovery Channel, HGTV, Food Network, TLC, Investigation Discovery, Travel Channel, MotorTrend, Animal Planet a Science Channel a patří k nim i OWN: Oprah Winfrey Network v USA, Discovery Kids v Latinské Americe a Eurosport, přední poskytovatel kvalitních, lokálně oblíbených sportů a Home of the Olympic Games across Europe.


Michaela Celárková, Media:list, 8. 7. 2021


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
11.07.2021 • Dobrodružná výprava začíná na Prima ZOOM
08.07.2021 • Skylink, člen CANAL+ Group zakoupil exkluzivní práva na vysílání Premier League pro Českou a Slovenskou republiku na 3 sezóny
08.07.2021 • Léto plné skvělého boxu na Sport1 a Sport2
05.07.2021 • Velkolepá podívaná na Prima ZOOM ve 27. týdnu
02.07.2021 • Víkend na Eurosportu: Tour de France a Wimbledon
02.07.2021 • Dokumentární seriál Charlieho včelí farma od 4. 7. na Viasat Nature

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist