Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pondělí • 11.12.2023 - 20:29:26   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Z domova | Články
 

Priznanie! Padla prvá klapka nového pôvodného seriálu RTVS

  Autor: RTVS , e-mail: info@rtvs.sk Přidané: 25.07.2021


RTVS začala v uplynulých dňoch nakrúcať voľné pokračovanie divácky úspešného seriálu Hniezdo. Nový pôvodný melodramatický seriál s kriminálnou zápletkou a tajomstvom od tvorcov Hniezda nesie názov Priznanie. Desaťdielny seriál si budú môcť diváci na obrazovkách RTVS pozrieť začiatkom roka 2022.


Tvorivý tím seriálu pod taktovkou osvedčeného režiséra Braňa Mišíka už naplno pracuje na stvárnení scenárov, pod ktorými sú podpísaní Zuzana Líšková, Naďa Jurkemik a Peter Nagy. Nový seriál Priznanie vzniká z idey dramaturgičky Dany Gargulákovej a jeho námet i storyline spracovali Zuzana Líšková, Naďa Jurkemik a Braňo Mišík. Šéfdramaturgičkou projektu je Jana Kákošová a producentkou Zuzana Balkóová. Celý seriál je pôvodný a od námetu až po vysielaciu kópiu vzniká pod strechou RTVS.

„Keď mi dramaturgička Danka Garguláková povedala, že má nápad, ako pokračovať s Hniezdom, bola som skeptická, no po prečítaní námetu som pochopila, že postavila pôdorys pre ďalší skvelý dramatický seriál," povedala producentka RTVS Zuzana Balkóová. „O úspechu seriálu rozhodujú vždy diváci. Ja môžem za tvorcov povedať, že budeme robiť všetko, čo je v našich silách, aby ich zaujal minimálne tak ako Hniezdo," dodáva Zuzana Balkóová.

V seriáli Hniezdo, ktorého voľným pokračovaním bude Priznanie, mali diváci možnosť vidieť ako novorodenec Filip obrátil naruby životy viacerých rodín. A bude to opäť malý Filipko, ktorý po roku zamieša osudom nielen rodiny Michala a Kristíny Važanovcov, ale i ďalších už známych, no aj nových postáv. RTVS vo svojich pôvodných dramatických seriáloch zakaždým ponúka divákom okrem pútavého príbehu aj zaujímavú spoločenskú tému.

„Hniezdo hovorilo o adopciách, neúplných rodinách, neplodných mladých manželských pároch a mali sme pocit, že tento príbeh bol už vyčerpaný a uzavretý. Keďže sme po jeho mimoriadnom diváckom úspechu dostali zelenú na pokračovanie, rozmýšľali sme nad spoločenskou témou, ktorá by bola opäť akousi nadstavbou seriálu. Pri voľnom pokračovaní sme chceli zachovať žánrové prvky Hniezda - melodrámu, s kriminálnou zápletkou a tajomstvom. Vtedy som dostala nápad, že koronavírus na chvíľu pozastavil ďalší celosvetový problém - migráciu. Hlavnou nositeľkou tejto témy v našom seriáli je sýrska imigrantka Leila a jej jednoročný syn Sámi. Pri putovaní Európou kvôli opatreniam zostala na Slovensku, kde požiadala o azyl. Jej dramatický osud sa prelína s osudom rodiny Važanovcov, ktorých diváci RTVS poznajú zo seriálu Hniezdo. Aj keď je príbeh vymyslený, veríme, že sa nám ho podarilo vystavať tak, že pôsobí reálne, no zároveň aj tajomne napínavo", prezrádza autorka myšlienky a dramaturgička seriálu Dana Garguláková.

„Očakávam, že seriál budú mať diváci radi, že ich bude baviť, že si k nemu nájdu vzťah rovnako ako k Hniezdu, a že ich potešíme novými témami. Prvé dni nakrúcania zatiaľ prebiehajú podľa plánu, dokonca aj naši dvaja najmenší - len roční - herci nám fantasticky zahrali, takže musím povedať, že vlak sme rozbehli správnym smerom," povedal režisér seriálu Priznanie Braňo Mišík. „Prvé dni nakrúcania sú ako ladenie orchestra. Máme za sebou tri dni nakrúcania, no verím, že sme sa všetci zohrali a práca nám aj naďalej pôjde od ruky. Diváci RTVS sa v januári majú na čo tešiť," dopĺňa producentka Zuzana Balkóová.

Diváci sa v seriáli Priznanie môžu tešiť na obľúbených hercov zo seriálu Hniezdo - Soňu Norisovú, Alexandra Bártu či Andreu Karnasovú, ale aj na nové postavy v podaní Angelicy Sbouli, Róberta Šipoša, Martiny Zábranskej, Andyho Kummera, Lucie Vráblicovej, Kamila Mikulčíka, Rebeky Polákovej, Jany Kvantíkovej, Petra Daniša, Martina Babeja, Petra Kočiša, Jána Galloviča a ďalších.

„Veľmi sa teším, že opäť nakrúcame nový pôvodný seriál z dielne RTVS. Po mimoriadnom úspechu nášho seriálu Hniezdo som rád, že vzniká jeho voľné pokračovanie s názvom Priznanie a že sa ho ujal osvedčený tím tvorcov. Štábu pri nakrúcaní držím palce, aby všetko prebehlo podľa očakávaní a teším sa na výsledok, ktorý si spoločne s divákmi RTVS vychutnáme už na budúci rok," dodal generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

Desaťdielny seriál Priznanie si budú môcť diváci na obrazovkách RTVS pozrieť začiatkom roka 2022.


Bratislava, 21. júl 2021, Rozhlas a televízia Slovenska


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
26.07.2021 • Letošní Vary rozbíhá Zátopek
23.07.2021 • Tisková zpráva z 13. zasedání RRTV, konaného dne 20. 7. 2021
13.07.2021 • Prima COOL přináší sérii letních koncertů COOL ON THE WATER
12.07.2021 • Diváci se opět dočkají letního Paramount MAX kina
08.07.2021 • Česká televize je nejsledovanější TV skupinou prvního pololetí, roste i v návštěvnosti webu
08.07.2021 • RTVS odvysiela 5 špeciálnych programov Klubtúra on the Ground

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist