Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pátek • 12.08.2022 - 13:20:27   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Program | Články
 

ČT získala fotbalová vysílací práva do roku 2028

  Autor: Česká televize , e-mail: info@ceskatelevize.cz Přidané: 08.10.2021Česká televize získala vysílací práva na evropské fotbalové šampionáty UEFA 2024 a 2028 i další ročníky Ligy národů UEFA. Divákům nabídne všechny zápasy české reprezentace až do roku 2028


České televizi se podařilo získat vysílací práva na fotbalové šampionáty UEFA EURO pro roky 2024 a 2028. Fanouškům nabídne také přenosy ze zápasů české fotbalové reprezentace i finálových utkání v rámci dalších tří cyklů Ligy národů UEFA. Součástí sady nově získaných práv je i vysílání zápasů národního týmu v kvalifikacích na EURO 2024, MS 2026 a EURO 2028 i všech přátelských utkání konaných v následujících sedmi letech.

„Podle uzavřené dohody s majitelem evropských televizních práv bude moci Česká televize vysílat turnaje UEFA EURO 2024 a 2028. Právě díky tomu dokážeme českému divákovi nabídnout to nejzajímavější z evropského fotbalu, a to včetně kvalifikačních zápasů. Získání nové licence rozšiřuje široké portfolio sportovních disciplín, které přinášíme tuzemským fanouškům,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Zisk vysílacích práv na nejzajímavější zápasy není samozřejmý, Česká televize se musela účastnit vypsaného tendru a svůj zájem před mezinárodní komisí obhájit. „Sportovní práva jsou poslední roky problémem všech veřejnoprávních vysilatelů. Enormní divácký zájem otevírá významné možnosti pro prezentace reklamních a sponzorských partnerů, což ze sportovních práv činí cenný obchodní artikl, který v posledních letech získávají díky svým finančním možnostem stále častěji velké nadnárodní společnosti a nikoli vysílatelé veřejné služby. Přesto Česká televize usiluje o to, aby diváci o vysílání zásadních sportovních událostí ve volně šířeném vysílání nepřišli,“ komentuje situaci Petr Dvořák, který se problematikou a vyjednáváním sportovních práv zabývá i jako viceprezident Evropské vysílací unie.

Kromě práv na mistrovství Evropy získala Česká televize možnost vysílat i další tři cykly Ligy národů UEFA. „Pro následující tři ročníky jsme získali možnost našim divákům přinést zápasy české fotbalové reprezentace z Ligy národů UEFA. Doplňujeme tak portfolio již získaných práv na vysílání z mistrovství světa ve fotbalu 2022 a Evropskou ligu UEFA i Evropskou konferenční ligu UEFA, které můžeme zatím vysílat do roku 2024,“ upřesňuje výkonný ředitel ČT sport Jiří Ponikelský.

Česká televize ziskem těchto vysílacích práv navazuje na úspěšná vysílání z předchozích kvalifikací i turnajů fotbalových mistrovství Evropy i Ligy národů UEFA. A právě přímý přenos z Milána z finále druhého ročníku fotbalové Ligy národů UEFA Španělsko-Francie nabídne sportovní kanál České televize už tuto neděli od 20:35 hodin.


Karolína Blinková, tisková mluvčí, Česká televize, 8. 10.2021


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
11.10.2021 • Veľkolepá šou Tvoja MINI tvár znie povedome sa vracia s celou samostatnou sériou a hviezdnou porotou
09.10.2021 • Show Jana Krause – 13. 10. 2021
05.10.2021 • Česko Slovensko má talent – další finalista!
04.10.2021 • Superdebatu České televize doprovodí poprvé v historii předvolebních diskuzí v Česku umělá inteligence
04.10.2021 • Skupina Markíza bola trhovým lídrom v drvivej väčšine septembrových dní
02.10.2021 • Orchester ľudových nástrojov Slovenského rozhlasu jubiluje

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist