Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Středa • 28.09.2022 - 21:28:41   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

Dva týdny dokumentárních parádiček na Prima ZOOM

  Autor: TV Prima/satCentrum , e-mail: info@iprima.cz Přidané: 07.11.2021


Pojďte si užívat světa díky Prima ZOOM. Dokumentární skvosty pro vás: poznáte, jací jsou Neuvěřitelní tvorové zvířecí říše; čeká vás Den D: Poslední svědectví; navštívíme Divoké srdce Evropy; vypravíme se na Grónsko: V záři ledu; odstartujeme další řadu oblíbeného seriálu Norské domy snů V a ještě více unikátních snímků na Prima ZOOM.


Prima ZOOM – svět ještě více zblízka!

9. 11., 23.00 – Londýnská zoo: Mimořádný rok (1. díl)

Neobvyklý, jedinečným způsobem natočený přírodovědný seriál vznikl během celostátní karantény ve Velké Británii. Jeho tvůrci získali exkluzivní přístup do uzavřené zoologické zahrady v Londýně, kam se sice nedostali žádní návštěvníci, ale ošetřovatelé i tak museli dál a bez přestání pečovat o více než 500 zvířat. Ať už to byli tygři nebo žirafy, opice či surikaty, jedno je jisté: také zvířata zažila zvláštní rok.


10. 11., 20.00 – Neuvěřitelní tvorové zvířecí říše (1. díl)

Kříženec mezi tygrem a lvem. 25kilový mlok. Krakatice velká jako auto. Jak se těmto neuvěřitelným zvířatům žije a může se jim vůbec dařit? Na tyto otázky odpovídá tento seriál. Jedinečná stvoření, včetně obřích pavouků sklípkanů, loví, bojují a všelijak skotačí před kamerami. Zkušení vědci navštívili různé kouty Jižní Ameriky od Venezuely po Brazílii, aby před vašimi zraky odhalili, jak tato neuvěřitelná stvoření divočiny mohou vůbec existovat i co je jejich tajemstvím.


10. 11., 23.00 – Dálnice A2 IV (1. díl)

Bundesautobahn 2 je jednou z nejrušnějších, nejnebezpečnějších a zdaleka nejdůležitějších dálnic v celé Evropě. Mnozí lidé na ni neúnavně pracují dnem i nocí. A ještě více po ní jezdí na cestách po kontinentu. Co se stane, když má řidič náklaďáku potíže s převezením obřího mobilního domu a jeho cesta trvá dlouhých 600 kilometrů až do Berlína? Jak se policie vypořádá s řidičem, který má na autě špatné registrační značky? Co když se v provozu objeví motocyklový gang? Nebo armáda, jež nezadržitelně míří k místu, kde bez přestávky pracují silničáři? Tyto a podobné, ještě napínavější situace se odehrávají na německé dálnici Bundesautobahn 2 a také v tomto jedinečném strhujícím dokumentárním seriálu.


11. 11., 20.00 – Den D: Poslední svědectví 1/2

Skoro osmdesát let po vylodění kanadských, britských a amerických jednotek na pobřeží Normandie se díky nově nalezeným archivním záběrům, dramatickým rekonstrukcím a dojemným rozhovorům znovu vrhneme do bitvy, kterou Winston Churchill nazval „nejsložitější a nejtěžší operací, jež kdy byla realizována“. Den D: Poslední svědectví je napínavý dokumentární film o druhé světové válce. Přináší 360stupňový pohled na rozhodující invazi spojeneckých jednotek na území ovládané nacisty. Uvidíte 6. červen 1944 z perspektivy britského námořníka, jenž pokládal podvodní nálože k prolomení nacistického opevnění, ale i Kanaďanů, Američanů, bojovníků francouzského odboje nebo německých obránců. Nenechte si ujít inspirativní svědectví o obětech i statečnosti v boji za osvobození Evropy od nacistické nadvlády.


11. 11., 22.00 – Přežití v divočině II (Život malých tvorů)

Přírodovědný seriál Přežití v divočině se vrací. Vydáme se do úplně nových míst, kde panují extrémní životní podmínky a kde budeme mít jedinečnou příležitost prozkoumat chování tvorů z různých koutů podivuhodné říše zvířat. V životě divokých zvířat jde jenom o jedno: o přežití! Aby mohla překonat i ty největší a nejtěžší překážky, které jim matka příroda připravila, vyvinula se u jednotlivých zvířecích druhů jedinečná stavba těla. Zvířata se také naučila neuvěřitelné triky a techniky, aby neskončila jako pouhé žalostné zdechliny. Navíc se ukazuje, že i když přežít je v divočině těžké, inteligence to může aspoň trošku ulehčit. Zkrátka, když se okolní svět vytasí s extrémními výzvami, objeví i některé skutečně nečekané druhy, které si s nimi poradí.


12. 11., 21.00 – Mezi dvěma oceány (Africký zlatý les)

Celý ekosystém u okraje západního pobřeží jižní Afriky závisí na studeném mořském proudu Benguela. Neobejde se bez něj ani zlatý prales mořských chaluh na rozeklaných útesech vyčnívajících z mělčin, které jsou pro zdejší ekosystém klíčové.


13. 11., 20.00 – Divoké srdce Evropy

V srdci hustě obydlené Evropy má příroda dovoleno znovu si zabrat kus starého kontinentu jenom pro sebe. Přírodní park Horní Bavorský les, prapůvodní hvozd, vyrůstá z kdysi komerčně využívaných lesů. Je to jedinečný ekosystém a vítané útočiště biodiverzity, které nezatěžují zásahy člověka. „Nechte přírodu přírodou“ – před padesáti lety vyvolala tato vize pozdvižení. Ale dnes přijíždějí do bavorských lesů lidé z celého světa, aby se něco přiučili a aby se na vlastní oči přesvědčili, že divoká příroda může mít prostor dokonce i v moderní Evropě. Vydejte se do ní i vy prostřednictvím celovečerního snímku Divoké srdce Evropy.


14. 11., 21.00 – Ocelová srdce VI (1. díl)

Prakticky nic rezavého, a k tomu za bezkonkurenční cenu? Vypadá to, že Michael Manousakis našel na internetu veterána, který má pozoruhodnou sběratelskou hodnotu. Aby taky ne, když narazit na Willys MB v dobrém stavu není jen tak. Jenže otázkou zůstává, jestli otlučený džíp z druhé světové války vypadá i ve skutečnosti stejně jako na webu. Šéf Ocelových srdcí se o tom milerád přesvědčí přímo na dvoře firmy Morlock Motors, kde osobně podrobí veterána přísné revizi. Jako by to nestačilo, na začátku šesté řady oblíbeného a úspěšného zábavného seriálu se ve Westerwaldu nečekaně objeví také dva obchodníci až z exotické Indie. Zcestovalí návštěvníci si s sebou přivezli automobilové součástky v kufrech. Jak to dopadne? Nenechte si ujít nové epizody Ocelových srdcí.


17. 11., 21.00 – Grónsko: V záři ledu

Grónsko je největším ostrovem světa. Je to také pevnina nejblíže k severnímu pólu. 80 % této země pokrývá vrstva ledu, která na některých místech dosahuje tloušťky až 3 km. Ale většina jejích obyvatel žije v dechberoucí krajině západního pobřeží, která se dokázala z ledového sevření vymanit. Místní obyvatelé jsou převážně Inuité, kteří se po tisíce let živili tím, co jim poskytla příroda. Jenže jejich tradiční způsob života se nevyhnutelně mění. Velké nebezpečí přináší nejen modernizace společnosti, ale i globální oteplování způsobené člověkem. Tento arktický přírodní ráj je přitom pro naši planetu nesmírně důležitý. Pohlédněte na něj očima místních a odhalte autentické Grónsko.


18. 11., 23.00 – 24 hodin v divočině III (Bojiště velkých koček)

Prožijte dalších 24 hodin v divočině v pokračování dobrodružného seriálu. Tentokrát zavítáme do království velkých koček, kde jsou gepardi, leopardi, jaguáři, lvi a servalové králi lovu a vládnou ostatním zvířatům z vrcholu potravního řetězce. Vydáme se na rozpálené písky, kde klokani, sloni a surikaty bojují o život s neúprosným nepřítelem: prostředím, ve kterém žijí. Podíváme se také na kamenité bitevní pole ve Skalnatých horách, kde zvířata zatínají zuby ve snaze uhájit loviště, zatímco se jim do kostí zakusují ledové větry. Dokumentární seriál 24 hodin v divočině je jedinečnou podívanou z různých koutů světa, která zvířatům odpočítává čas od rána do večera.


20. 11., 20.00 – Rok v sibiřské divočině

Na Sibiři dokážou přežít jen ta neodolnější zvířata. V průběhu jediného těžkého roku se polární medvědi, sobi, jeřábi mandžuští, lososi, ale i lasice musejí vyrovnat s dlouhou neúprosnou zimou a rychle využít kratinký záchvěv jara. Od ledem pokrytých pobřeží na severu, přes kilometry pusté tundry, až do hloubi lesní tajgy. Tato nezlomná zvířata statečně stojí tváří v tvář nepředstavitelně těžkým výzvám. Podaří se jim vybojovat život?


20. 11., 21.00 – Masai Mara: Hra o život

Sledujte velkou migraci zvířat v Africe tak jako nikdy předtím. Řeka Mara se stává nejen nejlépe nastraženou pastí na migrující zvířata, ale také jevištěm velkolepé podívané. Když se zásoby jídla v Serengeti povážlivě tenčí, Masai Mara se stává skutečným rájem všech dravců. Během velkého, dlouhého a náročného každoročního putování z jihu na sever musejí stáda pakoňů, gazel, zeber a antilop překonat rafinovaně nastraženou přirozenou past. Řeka Mara v africké Keni je plná nejen krokodýlů, ale i dalších predátorů, hladově číhajících na jejích březích. Podívejte se, jak se připravují na dlouho očekávanou hostinu. Jedinečné a fascinující záběry ve vysokém rozlišení vznikaly nad i pod hladinou nebezpečných vod řeky Mary.


21. 11., 20.00 – Norské domy snů V (1. díl)

Norsko je zemí dechberoucích scenérií. Co jiného postavit v tak překrásné přírodní krajině než opravdový dům snů? Tým sympatických zkušených designérů a zručných řemeslníků postupuje přesně podle přání a představ náročných klientů. Díky jejich láskyplné péči se staré oprýskané barabizny krok za krokem mění na nejen krásné, ale i důmyslně promyšlené funkční domy. Atmosféra tradičního venkovského života, drsná, ale půvabná příroda, napínavé přestavby a fascinující rekonstrukce, to všechno uvidíte v už pátém pokračování nejúspěšnějšího a nejzábavnějšího severského lifestylového pořadu Norské domy snů. To si prostě nemůžete nechat ujít.


Poznávejte svět s Prima ZOOM!


www.prima-zoom.cz – unikátní on-line magazín: základní info, program, aktuality, fotografie, zajímavé články, a ještě něco navíc.


Filip Budák, Externí konzultant odd. Marketingu a PR pro FTV Prima, 7. 11. 2021

  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
09.11.2021 • Seriál Stavební selhání na kanálu Viasat Explore
05.11.2021 • Dokument Skrytá Indie ukáže krásy této tajemné země
04.11.2021 • Discovery nabídne komplexní pokrytí inaugurační UCI Track Champions League
31.10.2021 • Listopadová várka dokumentů na Prima ZOOM
29.10.2021 • Bezkonkurenční cyklokrosová nabídka Eurosportu
28.10.2021 • Expedice: Návrat do budoucnosti na Dicovery Channel

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist