Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pátek • 19.08.2022 - 03:30:39   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

Svůj svět dokumentů najdete na Prima ZOOM

  Autor: TV Prima/satCentrum , e-mail: info@iprima.cz Přidané: 29.11.2021


Zábava, poznání, vzrušení z neznáma, chuť dálek, dotyk přírody, a vždy ještě něco navíc přináší Prima ZOOM ve 48. týdnu. Dokumentární skvosty pro vás: do historie nás vezme snímek Napoleon: Začátek konce; poznáte Fascinující řeky; odstartujeme další oblíbenou sérii Kapří monstra IV; vydáme se Po stopách duchů XIV; poznáte tři zajímavé dámy – Trimátky a ještě více unikátních snímků na Prima ZOOM.


Prima ZOOM – svět ještě více zblízka:

30. 11., 20.00 hod. – Napoleon: Začátek konce

Dne 16. června 1813 se setkali mocní muži v Drážďanech, aby projednali budoucnost války a míru v Evropě. Napoleon Bonaparte vyjednával s diplomatem Metternichem, nejbližším rádcem rakouského císaře. Osudové střetnutí dvou nejmocnějších osobností své doby znamenalo pro Napoleona začátek konce. Protože odmítnul Metternichův návrh, Napoleon ztratil příležitost vystavět základy budoucí Evropy. Co se stalo a jak k tomu došlo? Historický celovečerní film Napoleon: Začátek konce rekonstruuje klíčovou událost evropských dějin a zachycuje pád Napoleona Bonaparte krok po kroku.


1. 12., 20.00 hod. – Tajemství opičího ostrova (Matčin příběh)

Na starodávném místě hluboko uprostřed džungle na Šrí Lance stojí rozlehlé ruiny a rozvaliny. Mezi nimi se prohání tři druhy primátů: hulan rudolící, makak bandar a langur. Jejich teritorium je jedním obrovským hřištěm, a zároveň dokonalým místem, kde je možné odhalit veškerá tajemství opičího ostrova. Stejně jako lidé – i opice žijí v rodinách, kmenech a komunitách. Také opice mají příbuzné, přátele a nepřátele a ke komunikaci s nimi využívají bohatý repertoár nejrůznějších gest. Dokonce projevují starost, náklonnost, vášeň. Dokážou spolupracovat v týmu. Nebo jsou chamtivé, žárlivé i agresivní. Opice jsou zkrátka fascinující a velice inteligentní zvířata s vlastními pozoruhodnými příběhy. Nenechte si je ujít!


1. 12., 21.00 hod. – Tajemné kouzlo bažin (Říše mlhy)

Tajuplné, přízračné a děsivé. A přesto strašidelně krásné. Nevlídná bažinatá krajina a její romantický charakter odjakživa poháněly naši divokou představivost. Otevřená vřesoviště, která v zimě zůstávají úplně holá, v létě pokrývají úžasné koberce z bílých chomáčků suchopýru úzkolistého. Po nich se prohánějí medvědi a vlci, mezi kterými třepotají křídly pestrobarevní motýli. Tetřívek obecný se snaží přehlušit trilkování bekasiny větší. Bažiny, močály, vřesoviště, mokřady a blata jsou všude po celé Evropě. Každý už o nich aspoň slyšel. Ale jen málo z nás o nich něco ví. Odhalte Tajemné kouzlo bažin. Stejnojmenný snímek zachycuje tiché půvaby překrásné krajiny i její prchavé obyvatele ve všech detailech.


2. 12., 20.00 hod. – Vzdušní válečníci (F-15)

Okřídlený bojovník, který už 26 let neprohrál. Zachránce životů, který je z jedné poloviny letadlo, a z druhé vrtulník. A útočná helikoptéra, které nepřátelé říkají Černá smrt. To jsou američtí bezkonkurenční králové oblohy: stíhačka F-15 Eagle, letoun V-22 Osprey a vrtulník AH-64 Apache. Příběhy o tom, jak vznikly a uspěly v misích po celém světě, jsou stejně pozoruhodné jako neuvěřitelné. Sledujte jejich turbulentní let na záběrech z ostrého bojového nasazení a příběhy špičkových pilotů i podpůrných týmů, díky kterým tito Vzdušní válečníci kralují nad oblaky.


3. 12., 20.00 hod. – Fascinující řeky (Amazonka)

Největší řeky světa pramení v těžko přístupných místech a ústí ve světových mořích. Jejich voda protéká jedinečnou trasou vyhloubenou světovými kontinenty, napájející dávné civilizace, propojující život po celém světě – z pohoří a pouští Nilu, přes města a tajuplné bažiny Mississippi, až po kouřící hladiny a neznámé světy tropické Amazonie. Největší řeky jsou krví planety Země. Přírodovědná minisérie z produkce televize BBC zachycuje dechberoucí záběry zvířat i krajiny, a díky ní ožívá příroda na březích fascinujících světových řek přímo před našima očima.


3. 12., 21.00 hod. – Kapří monstra IV (Chorvatsko)

Ve čtvrté řadě strhujícího přírodovědného seriálu Kapří monstra se moderátor a rybář Ali Hamidi vydává do slovinské divočiny, na chorvatské pobřeží, zdolává vysokohorské Alpy a nakonec zamíří do Francie. Aliho a jeho kamarády přitom nemůže nic zastavit. Jsou to totiž vášniví rybáři, kteří jsou více než ochotní obětovat všechno – dokonce i vlastní končetiny nebo holý život, aby rozdrtili dosavadní rekordy. Tváří v tvář nečekaným nebezpečím loví největší kapří monstra. A je to náramně napínavá zábava.


3. 12., 23.00 hod. – Po stopách duchů XIV (Golden: město duchů)

Tým z mrazivého dobrodružného seriálu Po stopách duchů prozkoumává nejstrašidelnější místa světa. V už čtrnácté sérii oblíbeného televizního hitu vyrazí do hostince v Oklahomě, jehož majitel prý prováděl tajné satanistické rituály na místním hřbitově. Zaměří se na místo dvojnásobné vraždy v jedné losangeleské čtvrti, kde se jim podaří zaznamenat děsivé důkazy o nadpřirozených aktivitách, a nakonec odtud musí proti vlastní vůli odejít. Podívají se také do opuštěného vězení v Oklahomě, které mělo být sídlem organizace zapletené do vražd a terorismu. A v Novém Mexiku se dostanou na místa zamořená smrtí a duchy. To vše, a ještě mnohem více, uvidíte v nejnovějších epizodách seriálu Po stopách duchů, tedy jestli si na to troufnete.


4. 12., 20.00 hod. – Trimátky (1. část)

Před více než padesáti lety se Jane Goodallová, Dian Fosseyová a Birute Galdikasová odvážily na osamělou výpravu daleko do buše. Odříznuty od okolního světa žily ve společnosti našich nejbližších předků – hominidů. Během několika následujících dekád se zapsaly do dějin, prožily osobní tragédie a inspirovaly novou generaci mladých žen, které kráčely v jejich stopách do hlubin deštných pralesů zkoumat původ člověka a zachránit mizející svět. Trimátky je dobrodružný přírodovědný film pro celou rodinu. Odehrává se v exotickém prostředí, jeho hlavními hrdinkami jsou neohrožené objevitelky a jejich komparsem se stala majestátní vznešená zvířata. Je to příběh o dvou generacích žen: o mladých průkopnicích Jane Goodallové, Dian Fosseyové a Birute Galdikasové, které před více než půl stoletím vyrazily do džungle. A o následující generaci, jež se zatajeným dechem četla jejich články a okouzlena tím, co se z nich dozvěděla, následovala jejich příkladu. Nejenže Trimátky změnily základy vědy o primátech, zároveň ale pomohly překonat hranice a rozšířit možnosti působení ženských vědkyň v nejrůznějších oborech. Vydejte se do hlubokých džunglí na úpatí pohoří v Ugandě, Kongu a Borneu. Vychutnejte si prvotřídní blízké záběry opů natočené nejlepšími světovými kameramani a odhalte tajemství významného výzkumu vývoje člověka.


4. 12., 21.00 hod. – Svět kolibříků

Světoznámý moderátor a přírodovědec David Attenborough nám ukáže pozoruhodný svět kolibříků, zachycený v dechberoucích zpomalených záběrech. Všechno, co se týká tohoto fascinujícího druhu malých ptáků, je vyloženě nej nebo „aspoň“ extrémní. Kolibříci mají nejrychlejší metabolismus, tlukot srdce a také nejrychleji pohybují křídly. Vyvinuli se tak, aby se mohli krmit z kvetoucích rostlin, ale stali se důležitou součástí celého ekosystému. Jak se páří, starají o mláďata a jak vlastně žijí? Svět kolibříků je cenami ověnčený přírodovědný film, ve kterém se společně s Davidem Attenboroughem podíváme na maličké ptáky v letu tak jako nikdy předtím. Ať už je máme za vzdušné akrobaty, létající drahokamy nebo pestrobarevné duhové parťáky mnoha rostlin, jedno je jasné: kolibříci patří k nejpozoruhodnějším zvířatům na světě.


Poznávejte svět s Prima ZOOM!


www.prima-zoom.cz – unikátní on-line magazín: základní info, program, aktuality, fotografie, zajímavé články, a ještě něco navíc.


Filip Budák, Externí konzultant odd. Marketingu a PR pro FTV Prima, 28. 11. 2021

  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
01.12.2021 • Adrenalinové premiéry na CBS Reality
21.11.2021 • Který dokument si vyberete na Prima ZOOM ve 47. týdnu?
17.11.2021 • Zapálená, oddaná, milosrdná… Prostě lékařka, jak má být! Doktorka Mercy otevře dveře své ordinace i vám
12.11.2021 • Exkluzivní zápasy slovenské reprezentace živě na Sport1 a Sport2 až do roku 2028
10.11.2021 • Úspěšný seriál o nejslavnějším veterinářovi Jamesovi Herriotovi pokračuje!
09.11.2021 • Seriál Stavební selhání na kanálu Viasat Explore

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist