Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Úterý • 17.05.2022 - 04:15:04   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Program | Články
 

Najsladšia šou Pečie celé Slovensko spoznala víťaza! RTVS má však pre divákov pripravené ešte dve prekvapenia

  Autor: RTVS , e-mail: info@rtvs.sk Přidané: 14.12.2021


V nedeľu spoznali diváci víťaza prvej série jesennej šou RTVS Pečie celé Slovensko. Prvým slovenským majstrom amatérskych pekárov a cukrárov na Slovensku sa stal Miroslav Macuľa, ktorého všetci poznajú pod prezývkou Miňo. Slávnostné finále prilákalo k obrazovkám Jednotky rekordný počet divákov – sledovalo ho takmer 600-tisíc ľudí.


Víťazom prvej série šou Pečie celé Slovensko sa stal sympatický mladý muž - veselý Miro Macuľa z Beňuša všetci volajú Miňo. „Moje dojmy boli veľmi zmiešané. Najskôr som tomu nechcel uveriť. Až potom, keď som počul svoje meno, som bol prekvapený. Ja si z toho takmer nič nepamätám. Bol som v úplnom šoku a všetko sa mi premietlo v hlave. Ako som sa prihlásil a spomenul som si na starkú. Vďaka nej som sa dostal k pečeniu a aj vďaka nej som mohol aj zvíťaziť. Boli to pocity radosti, smútku,” prezradil víťaz prvej série šou Pečie celé Slovensko.

Miňo vyštudoval hotelovú akadémiu a absolvoval aj barmanský kurz. Jeho najväčšou vášňou je však pečenie. Základy získal od svojej babičky a mamy. Veľa tiež čerpá práve z tradičných babkiných receptov, ktoré ozvláštňuje svojou kreativitou. Miňo je samouk a pečenie je pre neho umenie aj veda. Je to spojenie presných postupov s veľkou dávkou kreativity. Pečie predovšetkým pre zábavu a pre svojich blízkych. Často obdarúva svojimi zákuskami aj susedov a jeho snom je otvorenie cukrárskej výroby s kaviarňou, čo sa mu s titulom prvého slovenského Majstra amatérskych pekárov a cukrárov určite podarí.


RTVS pripravila pre divákov ešte dve špeciálne epizódy

Víťaz prvej série šou je síce už známy, diváci sa tento rok môžu tešiť ešte na dve špeciálne epizódy obľúbenej šou. Už túto nedeľu 19. decembra o 20.30 h na Jednotke predvedú svoje pekárske umenie v špeciálnom vianočnom duchu známe tváre z RTVS – Adela Vinczeová, Dano Dangl, Janette Štefánková, Ľubomír Bajaník, Štefan Štec a Andrea Bučko. Popasujú sa tradičným receptom na vianočku a svoju kreativitu predvedú pri pečení medovníkového domčeka.

Na Silvestra svoj pekársky a cukrársky talent predvedú Marianna Ďurianová, Petra Polnišová, Alena Heribanová, Titusz Tóbisz, Sväťo Malachovský a Martin Valihora. Tí upečú opitého Izidora a v kreatívnej výzve poodhalia svoje novoročné predsavzatia v sladkom prevedení.


Na budúci rok môžete svoju lásku k pečeniu predviesť aj vy

RTVS už ohlásila druhú sériu úspešnej a obľúbenej šou na budúci rok. Svoje miesto vo finálovej dvanástke si však môžete uchmatnúť už teraz. Výzva pre registráciu súťažiacich, ktorí chcú predviesť svoje pekárske umenie a ukázať lásku k pečeniu je spustená. Amatérske pekárky, pekári, cukrárky a cukrári majú šancu začať cestu za svojím sladkým snom na stránke www.pecieceleslovensko.sk vyplnením registračného dotazníka. Do súťaže sa môžu prihlásiť všetci milovníci pekárstva a cukrárstva starší ako 15 rokov, ktorí sa tomuto remeslu nevenujú profesionálne.


Bratislava, 13. december 2021, Rozhlas a televízia Slovenska


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
17.12.2021 • TV Nova představuje nový kriminální seriál Odznak Vysočina
15.12.2021 • RTVS počas Vianoc odvysiela finále výpravnej minisérie Mária Terézia
13.12.2021 • Legendární katedrála Notre-Dame na Prima ZOOM
12.12.2021 • Show Jana Krause – 15. 12. 2021
12.12.2021 • Takmer zomrel, ale dostal druhú šancu - TV Markíza prinesie nový seriál podľa skutočných udalostí
11.12.2021 • RTVS prináša novú mobilnú aplikáciu v modernom dizajne

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist