Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pátek • 09.12.2022 - 22:40:05   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

Eurosport se připravuje na Beijing 2022

  Autor: Media:list/Eurosport , e-mail: info@media-list.cz Přidané: 24.01.2022


Eurosport zajistí produkci i distribuci Zimních olympijských her Beijing 2022 pro 50 národních trhů, interaktivní studio Eurosport Cube bude vstupenkou do plnohodnotného audiovizuálního světa. Diváci se tak jeho prostřednictvím dostanou do středu dění v pekingském horském středisku, které hostí letošní hry


Andrew Georgiou: „Divákům nabídneme početnou sestavu odborníků, špičkové technologie i profesionální přístup. Díky streamovací platformě discovery+ si navíc budou moci zážitky z her připomínat nejen v jejich průběhu, ale i dlouho po jejich skončení.“ Sportovní televizní stanice Eurosport je považována za evropský Domov olympijských her. Společnost dnes oznámila novinky pro Zimní olympijské hry Beijing 2022, kterými chce pokrytí letošních her posunout ještě o další technologickou metu výš.

Do slavnostního zahájení her zbývá už jen něco málo přes týden. Eurosport a jeho mateřská společnost Discovery nyní přichází s produkčními vylepšeními, která se týkají především už neodmyslitelné součásti televizního vysílání – interaktivního studia Eurosport Cube. Cílí přitom na ještě inovativnější využití dostupných technologií za účelem detailního vyprávění sportovních příběhů. Stanice tak chce zprostředkovat intenzivnější zážitky fanouškům po celé Evropě*. Ti mohou Zimní olympijské hry Beijing 2022 sledovat skrze dostupné platformy Discovery, včetně discovery+ (pouze na vybraných trzích**), stanice Eurosportu a aplikace Eurosport Player.


Zpravodajství v Beijingu 2022 v číslech

• Vysílání a streamování na 50 národních trzích a v 19 jazycích.
• 1 200 hodin přímých přenosů připravených pro diváky na lineárních a digitálních platformách Discovery, včetně discovery+, Eurosportu a Eurosport Playeru.
• 107 expertů a moderátorů zimních sportů s celkovým počtem 80 olympijských medailí.
• 13 701 komentátorských relací.
• 3 254 km optických kabelů použitých při vysílání, což je dost na zpáteční cestu mezi Beijingem a Tokiem.

„Podruhé během šesti měsíců se diváci Eurosportu dočkají olympijské nabídky událostí, včetně předních sportovních talentů na obrazovkách, expertních analýz, inovací a zábavy na jediném místě, kde mohou sledovat všechny olympijské hry – na discovery+ a Eurosportu,“ konstatuje Andrew Georgiou, prezident sportu pro Discovery. „V Tokiu jsme ukázali, že dokážeme přinést výjimečné a spolehlivé zpravodajství z olympijských her, a to i uprostřed pandemie. Naše jedinečná sestava odborníků pro Beijing 2022 spolu se špičkovými technologiemi a komplexním umístěním všech přímých přenosů na discovery+ vytvoří zábavný obsah, který bude diváky bavit jak v průběhu her, tak i dlouho po nich. K dispozici budou nové příběhy, poznatky a zajímavosti, díky kterým fanouškům přiblížíme pekingské dění tak jako nikdy předtím,“ dodává.


Eurosport v čele inovací

Studio Eurosport Cube bude opět pokračovat v posouvání technologických hranic v oblasti vysílání a vývoje zpravodajských studií. Cube vytváří celý virtuální svět, který se vymyká všem standardům dosud používaných sportovních studií. Jde o rozsáhlé filmové zimní středisko, které nabízí široké možnosti prezentace a sportovní analýzy.
Tato architektonická a filmová vize vznikala 12 měsíců. Vytvoří věrohodnější svět pro moderátory ve studiu, kteří budou moci skutečně vidět všechny virtuální prvky v prostoru, a díky tomu bude i zážitek pro diváka doma reálnější.

Ve studiu se budou vznášet na míru vytvoření avataři, kteří budou věrně připomínat sportovce z konkrétních zimních disciplín, takže odborníci z týmu Eurosportu se kolem nich budou moci procházet a detailněji než kdykoli předtím analyzovat drobné pohyby a výkony sportovců. Prostor studia navíc zabydlí avataři v pozadí, kteří dodají prostředí atmosféru a život. Po středisku je bude dokonce přepravovat funkční lyžařský vlek. Spojením řady různých avatarů a zimních prostředí může Eurosport Cube vytvořit tisíce různých kombinací, které budou ilustrovat způsob vyprávění příběhů zimních sportů.


Síla sportovních příběhů na olympijských hrách

Neodmyslitelnou součástí olympijských her je vyprávění sportovních příběhů, které dělají olympijské hry tak jedinečnou událostí. Na platformách discovery+ a Eurosportu se fanoušci her již brzy vydají na cestu do Pekingu, kde budou mít unikátní přístup k příběhům o obětech spojených s privilegiem účasti na olympijských hrách a seznámí se i s dosud nevyprávěnými příběhy některých olympijských ikon.

One Last Push, původní pořad stanice Eurosport, se vydává do zákulisí s legendou letních olympijských her Gregem Rutherfordem, který se uchází o to, aby mohl reprezentovat tým Velké Británie na čtyřbobu v Pekingu 2022, a stanice Eurosport je po celou dobu u toho, jak se v průběhu pořadu vyvíjí „tým Deen“, vedený pilotem Laminem Deenem. Hodinový dokument bude mít na Eurosportu premiéru v celé Evropě (kromě Velké Británie) 1. února v 19:00 SEČ a na discovery+ ve Velké Británii 2. února.

Dokumentární film A Brilliant Curling Story od Olympic Channel, který produkovaly společnosti Frank Marshall a Mandalay Sports Media, podrobně přibližuje, jak se navzdory nedostatku finančních prostředků pět žen ze Skotska spojilo, aby získaly olympijskou slávu a srdce celého národa. Film A Brilliant Curling Story bude mít premiéru na discovery+ ve Spojeném království, Norsku, Švédsku, Dánsku, Finsku a Itálii 24. ledna a v celé síti Eurosportu bude poprvé odvysílán 31. ledna.

Přístup Eurosportu k vyprávění lokálních příběhů podtrhuje uvedení pořadů, které nadchnou a zaujmou místní sportovní fanoušky. V rámci příprav na Peking 2022 se Eurosport v hokejem poblázněném Finsku vydá do zákulisí národního hokejového týmu, který zintenzivňuje přípravu na hry v pořadu Leijonat kohti Pekingiä 2022 (Lví cesta do Beijingu 2022). Desetidílný dokument začíná na volně vysílajícím kanálu Discovery TV5 24. ledna. Francouzský Eurosport mezitím odvysílá celovečerní dokument o freestylovém lyžaři Kevinu Rollandovi. Dokument Resilience vypráví příběh o nehodě, která se Rollandovi málem stala osudnou, a zachycuje emotivní okamžik, kdy se poprvé setkal se svým novorozeným dítětem.

Eurosport nabídne v rámci příprav na Peking 2022 fanouškům možnost zblízka poznat některé sportovce, včetně Dorothey Wiererové, Andreho Hoeflicha a Charlotte Kallaové, kteří usilují o olympijskou slávu v dokumentu Athletes to Watch, presented by Bridgestone (10 epizod). Během samotných her bude kromě přímých přenosů na platformách discovery+ a stanicích Eurosportu denně vysílán digitální pořad Beijing Today***, sponzorovaný společností Bridgestone, který bude fanouškům přinášet nejnovější reakce a analýzy z průběhu dne.

"Ambice Eurosportu pro Beijing 2022 nemají obdoby. S discovery+ jsme jediným místem, kde mohou diváci sledovat všechny olympijské disciplíny. Představíme všech 109 událostí, což je nejvíce v historii olympijských her – a to od městských sportovišť v Beijingu až po horské oblasti Yanging a Zhangjiakou. Eurosport pokryje všechny regiony, sportoviště a události pro diváky v celé Evropě,“ uvádí Scott Young, senior viceprezident pro obsah a produkci společnosti Discovery.

"Studio Eurosport Cube bylo pro Beijing 2022 zcela přepracováno a rozšířeno a stane se dokonalým nástrojem pro vyprávění příběhů olympijských her. Jde o formu zpravodajství, která stojí v čele inovací ve vysílání. Díky kombinaci filmové a herní technologie tak přináší revoluci v prezentaci a analýze sportu. Cílem studia je pomáhat našemu talentovanému týmu odborníků, moderátorů a producentů vyprávět ty nejlepší příběhy tím nejpoutavějším způsobem,“ líčí Scott Young.

"Kromě našeho vlastního týmu přizveme do našeho vysílání i přátele a rodinu sportovců, aby se stali ústřední součástí našeho zpravodajství. Tato iniciativa společnosti OBS má našim divákům doma zprostředkovat v rámci olympijského zpravodajství hlubší zážitek z her. Eurosport poskytne fanouškům možnost být svědky spojení sportovců se svými blízkými doma, kteří s nimi nemohli odcestovat. Jsme plně připraveni zachytit vášeň soutěží a příběh každého sportovce,“ dodal.


Sestava odborníků poskytujících expertní analýzu

Tým Eurosportu pro Peking 2022 představuje 107 odborníků a moderátorů zimních sportů, kteří mají na svém kontě dohromady 80 olympijských medailí, z toho 26 zlatých. Se zkušenostmi z dohromady 215 účastí na zimních olympijských hrách tento tým nabídne milionům fanoušků jedinečné know-how a vhled do problematiky. Obsah bude dostupný na platformách discovery+**, Eurosport a v aplikaci Eurosport Player.

Studio Eurosport Cube pro přenosy ze Zimních olympijských her Beijing 2022 bylo navrženo s podporou vážených partnerů, mezi něž patří BK Design Projects, FRAY Studio a Girraphic.

* Discovery bude vysílat Beijing 2022 v celé Evropě kromě Ruska.
** Beijing 2022 bude možné sledovat na discovery+ v Dánsku, Finsku, Itálii, Nizozemsku, Norsku, Švédsku a Velké Británii. Na všech ostatních evropských trzích s výjimkou Ruska budou Zimní olympijské hry Beijing 2022 dostupné v digitálních službách Eurosportu. Televizní přenosy Eurosportu jsou k dispozici ve všech teritoriích.
*** Denní digitální pořad Beijing Today bude k dispozici ke sledování na digitálních platformách společnosti Discovery ve Francii, Německu, Itálii, Polsku, Španělsku a Spojeném království.Michaela Celárková, Media:list, 24. 1. 2022


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
25.01.2022 • MET: Live In HD - Přímý přenos Verdiho opery Rigoletto
16.01.2022 • Dva týdny dokumentárního putování na Prima ZOOM
14.01.2022 • Všechny čtyři grandslamy uvidíme v roce 2022 na Eurosportu - Australian Open již od 17. ledna
10.01.2022 • Záhady kolem bermudského trojúhelníku nepřestávají udivovat
10.01.2022 • Geniální Prima ZOOM podívaná
07.01.2022 • V neděli startuje druhý turnaj snookerové trojkoruny – Masters

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist