Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Úterý • 26.09.2023 - 20:51:28   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

Discovery a Eurosport odvysílaly rekordní olympijské hry

  Autor: Media:list/Eurosport , e-mail: info@media-list.cz Přidané: 24.02.2022


Společnost Discovery zaznamenala rekordní sledovanost Zimních olympijských her, doprovázenou zvýšeným zájmem diváků o její digitální platformy. Streamovací platforma discovery+ se ve srovnání s Pchjongčchangem 2018 těšila výrazně vyšší návštěvnosti i nárůstu počtu nových předplatitelů.


Zimní olympijské hry Beijing 2022 skončily v neděli 20. února a souhrnná čísla potvrzují silné výsledky napříč celou Evropou. Počet nových předplatitelů streamovací služby discovery+ se ve srovnání s minulými Zimními olympijskými hrami zvýšil o téměř 50 %.

Platformy Eurosportu navštívilo více než 156 milionů Evropanů, kteří zde sledovali přes jednu miliardu minut obsahu. To je 19krát více než při posledních Zimních olympijských hrách. Streamovací službu discovery+ a platformy Eurosportu*, včetně Eurosport Playeru, využívalo během her 8krát více diváků. Uživatelé sledovali více než dvojnásobné množství obsahu a průměrný čas strávený na platformě přesáhl 7 hodin na diváka. Stejný trend byl zaznamenán i u lineárního televizního vysílání – průměrný divák strávil jeho sledováním v průměru o 24 % déle než během Pchjongčchangu 2018. Internetové stránky Eurosport.com a jeho národní mutace navštívil v průběhu her více než dvojnásobný počet uživatelů oproti posledním hrám.

V návaznosti na silný první týden zůstala průměrná lineární sledovanost stanic Eurosportu vysoká a odpovídala tak minulým zimním hrám – navzdory dvojcifernému snížení celkové sledovanosti televizního média oproti roku 2018. Na skandinávských trzích měly volně vysílané stanice Discovery i ve druhém týdnu významný podíl na celkové televizní sledovanosti – konkrétně 88 % v Norsku, 83 % ve Švédsku a 82 % ve Finsku. Kanály Eurosportu zaznamenaly výrazný nárůst i na mnoha dalších klíčových trzích, včetně Polska (+36 %), Rumunska (+23 %) a Itálie (+250 %). Sledovanost rostla v kategorii volného i placeného vysílání.

"Zimní olympijské hry byly pro discovery+ a všechny naše platformy v Evropě velmi úspěšné. Discovery nadále potvrzuje své globální postavení v oblasti streamingu a zároveň si udržuje silnou přítomnost v rámci klasického lineárního vysílání. V obou případech výrazně překonává aktuální tržní průměr,“ konstatuje Jean-Briac Perrette, prezident a generální ředitel společnosti Discovery Streaming & International.

„Více než polovina diváků sledujících olympijské hry věnovala pozornost i originálnímu obsahu jiných stanic z portfolia Discovery. To dokazuje atraktivitu naší nabídky, která tak názorně dokázala, že je schopná nadále generovat zájem nových předplatitelů,“ dodává.

"Olympijské hry jsou ukázkovým příkladem toho, jak Discovery dokáže zvyšovat sledovanost i zájem o největší globální sportovní eventy. Využíváme široké nabídky digitálních platforem, maximalizujeme jejich dosah a dáváme divákům možnost sledovat vše tam, kde se jim to zrovna nejvíc hodí. Vlajkovou lodí je sice discovery+, nicméně předplatitelé mají na výběr i ze všech volně vysílaných kanálů, stanic Eurosportu i digitálních a sociálních platforem. Všechny nabízejí živé přenosy, nejnovější zpravodajství, originální videa i další obsah na vyžádání,“ říká Andrew Georgiou, prezident sportovní divize společnosti Discovery.

"Nic z toho by nebylo možné bez kvality příběhů, které přinášíme. Naše expertní a redakční týmy poskytovaly během her zasvěcené sportovní analýzy a podařilo se jim pokrýt všechno, co stálo za vidění. Možnosti našich platforem, za současného využití nejnovějších televizních technologií, nám umožnily vyprávět ty nejlepší příběhy co nejpoutavějším způsobem," uzavírá.

Společnost Discovery vysílala Zimní olympijské hry v Beijingu 2022 na 50 evropských trzích**, což zahrnovalo 11 národních produkcí a pokrytí v 19 jazycích. Potvrdila tak svou pověst Domova olympijských her v Evropě, a to za pomoci streamovací platformy discovery+, televizních stanic Eurosportu i aplikace Eurosport Player.


Pozn.

*Zimní olympijské hry v Beijingu 2022 bylo možné sledovat na discovery+ v Dánsku, Finsku, Itálii, Nizozemsku, Norsku, Švédsku a Spojeném království. Na všech ostatních evropských trzích, kromě Ruska, byl Beijing 2022 k dispozici na digitálních službách Eurosportu.

**Kromě Ruska.


O společnosti Discovery

Discovery, Inc. (Nasdaq: DISCA, DISCB, DISCK) je globální lídr v zábavě inspirované reálným životem, který poskytuje služby zájmově orientovaným divákům po celém světě a nabízí jim obsah, který inspiruje, informuje a baví. Discovery dodává každý rok více než 8 000 hodin originálního programu a vede v kategorii velice oblíbených obsahových žánrů ve světě. Discovery je dostupný ve 220 zemích a teritoriích a téměř v 50 jazycích, je inovátorem platforem a k divákům se dostává na všech typech obrazovek, včetně produktů TV Everywhere, jako je např. portfolio aplikací GO; direct-to-consumer streamovací služby, např. discovery+, Food Network Kitchen a MotorTrend OnDemand; digital-first a společenský obsah od Group Nine Media a strategická aliance s PGA TOUR pro vytvoření mezinárodního domova pro golf. Portfolio prémiových značek společnosti Discovery zahrnuje Discovery Channel, HGTV, Food Network, TLC, Investigation Discovery, Travel Channel, MotorTrend, Animal Planet a Science Channel a patří k nim i OWN: Oprah Winfrey Network v USA, Discovery Kids v Latinské Americe a Eurosport, přední poskytovatel kvalitních, lokálně oblíbených sportů a Home of the Olympic Games across Europe.


Na fotografii jsou zachyceni tito experti:

Zadní řada (zleva doprava): Tom Stiansen (alpské lyžování), Norsko; Katarzyna Wozniak (rychlobruslení), Polsko; Kjetil Strandbraten (skoky na lyžích), Norsko; Peter Forsberg (lední hokej), Švédsko; Justyna Kowalczyk (běžecké lyžování), Polsko; Fulvio Valbusa (běžecké lyžování), Itálie; Martin Fourcade (biatlon), Francie; Martin Schmitt (skoky na lyžích), Německo; Billy Morgan (snowboarding), Spojené království.

Přední řada (zleva doprava): Anniina Rajahuhta (lední hokej), Finsko; Marina Anissina (krasobruslení), Francie; Radzi Chinyanganya (přednášející), mezinárodní; Orla Chennaoui (přednášející), mezinárodní; Teemu Selanne (lední hokej), Finsko; Jean-Pierre Vidal (alpské lyžování), Francie; Reshmin Chowdhury (přednášející), mezinárodní; Kimmo Timonen (lední hokej), Finsko; Amy Williams (skeleton), Spojené království.


Michaela Celárková, Media:list, 23. 2. 2022


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
25.02.2022 • Crans-Montana: Zopakuje Ester Ledecká loňské druhé místo?
18.02.2022 • Únorová inspirace na TV Paprika
15.02.2022 • Utkání Sparta - Partizan Bělehrad exkluzivně odvysílá Sport1
14.02.2022 • Sledovanost Beijingu 2022 na Eurosportu v prvním týdnu překonala celková čísla z Pchjongčchangu
11.02.2022 • Finále Super Bowl živě: předzápasové studio i český komentář
10.02.2022 • Formule E v Mexico City – jeden z vrcholů roku elektrického šampionátu

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist