Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Sobota • 02.07.2022 - 00:34:18   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

Odstartujte červen s Prima ZOOM

  Autor: TV Prima/satCentrum , e-mail: info@iprima.cz Přidané: 30.05.2022


Prima ZOOM vás bude bavit i obohacovat. Dokumentární skvosty pro vás: čeká nás Honba za Měsícem; odtajníme Záhady mayských metropolí; vydáme se Po stopách nemrtvých; dáme si dávku adrenalinu – Alcatraz: Velká vězeňská vzpoura; budeme pořádně poznávat obávané a fascinující zvíře – Žralok a ještě více unikátních snímků na Prima ZOOM.


Prima ZOOM – svět ještě více zblízka!

30. 5., 22.00 hod. – Honba za Měsícem (Vzhůru do vesmíru – 1. část)

Honba za Měsícem je seriál, který přináší nový pohled na závod o to, kdo první přistane na nejbližším vesmírném sousedovi naší planety. Zapomeňte na obvyklé mýty, kterými je dnes přistání na Měsíci opředeno. Tohle je vzrušující pohled určený pro nové generace. Historický dokument přibližuje vesmírný věk jako fascinující období vědeckých vynálezů, politických pletich, úžasné mediální podívané, vizionářských podnětů a hluboce osobních dramat. Nenechte si ujít vizuální hostinu dříve přehlížených a polozapomenutých archivních materiálů, které většinou nebyly dosud zveřejněny. Těšte se na různorodé hrdiny, kteří sehráli hlavní role během důležitých událostí lidských dějin. Nechybí mezi nimi astronauti Buzz Aldrin, Frank Borman a Bill Anders nebo syn bývalého sovětského premiéra a přední raketový vědec Sergej Chruščev. Ani pětadvacetiletá geniální matematička Poppy Northcutt, která se proslavila jako první žena, jež pronikla do nitra do té doby výhradně mužského klubu Řízení misí v NASA. A Ed Dwight, pilot amerického letectva, vybraný administrativou prezidenta Kennedyho, aby se stal prvním černým astronautem USA.


31. 5., 20.00 hod. – Záhady mayských metropolí (Tajemství Tikalu)

Tajemná mayská civilizace plete historikům hlavu už několik století. Mayové byli nebývale schopní matematikové, astronomové i stavitelé. Zdálo se, že všechno, co po nich zbylo, jsou jen trosky velkých pyramid. Ale nedávné vykopávky toho odhalily mnohem více: ztracené citadely v guatemalské džungli v okolí Tikalu, posvátný závrt v Chichén Itzá nebo podzemní síť tunelů objevená v Teotihuacánu. Jak tito lidé starověku dokázali vytvořit tak ambiciózní stavby a jaký měly tyto stavby vůbec účel? S pomocí pokročilých nových moderních technologií se pokusíme odpovědět na všechny tyto otázky a odhalit tajemství dávnověku i těchto kamenných megastaveb. V seriálu Záhady mayských metropolí ožívají Mayové, jejich bozi i jejich dávno ztracené záhady.


31. 5., 21.00 hod. – Po stopách nemrtvých

Nadpřirozená stvoření fascinují lidstvo už celá tisíciletí. Naši předkové se skutečně báli mrtvých. Bližší pohled pod zem nám to rychle potvrdí: mrtvoly zatížené kameny, svázané, pohřbené se zvony nebo bez hlavy – morbidní důkazy se různí. Tento mrazivý film vyrazil Po stopách nemrtvých a na pomoc si k tomu přizval zkušené archeology. Dokonce i dnes přetrvává pověrčivost a existují lidé, kteří věří mýtům a pověstem o živých mrtvých, a dokonce i ve Velké Británii. Podle posledních průzkumů věří více Angličanů na duchy než v Boha. Společně s kulturní antropoložkou Deborah Hyde a neurovědcem Jasonem Braithwaitem vyrazíme na lov duchů na hradě Muncaster a pokusíme se najít vědecká vysvětlení pro všechny nadpřirozené jevy, ke kterým tady dochází.


1. 6., 20.00 hod. – Síla života I (Nový Zéland)

Připravte se na výpravu do zvláštních světů v nitru jiných světů, ve kterých se zdá, že Matka příroda vyhodila pravidla oknem. Dokumentární seriál Síla života zve diváky do podivuhodné říše zvířat. Uvidíte, jak kouzlo evoluce společně s dalšími přírodními silami postupně „vymodelovaly“ některé z nejvýstřednějších zástupců zvířecí říše na světě. Každá vzrušující epizoda prozrazuje, jak se tato neuvěřitelná stvoření přizpůsobila životu v neklidném tektonickém období a do dnešních dnů pokračují ve svém neobvyklém způsobu života v Austrálii, na Novém Zélandu, v Brazílii, Africe, na Madagaskaru nebo v Japonsku.


1. 6., 21.00 hod. – Peru: Divoké bojiště (Život na pobřeží)

Okouzlující přírodovědná minisérie zkoumá neuvěřitelnou rozmanitost Peru a tři různorodé stránky této exotické jihoamerické země: bujný deštný prales, majestátní vrcholy And a mystické pobřežní pouště. Na každou z těchto tří podmanivých tváří Peru se podíváme zblízka a prozkoumáme ji do nejmenších detailů. Přitom se zaměříme na střety a souboje o přežití, které tady neustále probíhají mezi místními zvířecími obyvateli. Deštný prales je domovem vyder obrovských, pomalých lenochodů nebo pestrobarevných makaků. Na rozeklaném pobřeží žijí tučňáci, kormoráni, lachtani i huňatí tuleni, kteří vzájemně soupeří o veškerou dostupnou obživu. Mlhou zahalené pastviny a úpatí horského pohoří Andy se staly dějištěm zápasů mezi medvědy, lamami guanako, tapíry a pumami, kteří bojují o potravu i nadvládu nad územím. Vydejte se společně s námi přímo na divoké bojiště Peru.


1. 6., 22.00 hod. – Alcatraz: Velká vězeňská vzpoura (1. část)

Rozhodli se uprchnout za každou cenu – historický seriál Alcatraz: Velká vězeňská vzpoura přináší rozhovory se strážnými i vězni, kteří přežili jeden z největších a nejkrvavějších útěků z vězení. Píše se rok 1946 a pět zoufalých trestanců se rozhodlo uprchnout z nejdrsnějšího a nejpřísněji střeženého vězení v Americe. Jejich geniální plán zahrnuje násilí a krádež člunu, kterým chtějí zamířit vstříc vytoužené svobodě. Ale všechno začíná tím, že mozek celého podniku Bernard Coy hladoví tak dlouho, dokud není natolik vychrtlý, že se dokáže protáhnout mezi mřížemi ve zbrojnici. Jenže jakmile se podaří přemoci nic netušící stráže, v celé věznici propuká nekontrolovatelný chaos. Během následujících dvou dní se ze Skály, jak se věznici Alcatraz přezdívá, stává dějiště dramatického a velice krvavého střetnutí.


2. 6., 21.00 hod. – Bitva u Midway: Skutečný příběh

Jedna z největších námořních bitev je zároveň rozhodující událostí druhé světové války. Bitva u Midway změnila způsob válčení a umožnila Spojeným státům americkým a jejich spojencům zvítězit v Pacifiku. Tento vzrušující historický film zachycuje skutečný příběh o tom, jak se Bitva u Midway opravdu odehrála. Dvě námořní armády se střetávají v ničivé válce na vlnách Tichého oceánu. A přímo uprostřed mezi nimi leží ostrov, který vypadá jako pouhá malá tečka na mapě. Jmenuje se Midway. A bitva o to, kdo bude nadále kontrolovat jeho území, se stane rozhodující událostí druhé světové války. Naloďte se na palubu obřích letadlových lodí! Sledujte, jak americké námořnictvo tlačí armádní techniku, vybavení i vlastní muže na pokraj možností. Nasedněte do rychlých stíhaček ve společnosti pilotů, kteří se museli naučit, jak uniknout živí ze smrtících leteckých soubojů jediným možným způsobem: tím, že se střemhlav vrhnou do bojů a postaví se tváří v tvář ostré palbě. A seznamte se s hrdinným americkým pilotem, kterému se osm let pečlivého tréninku smrsklo na několik strašlivých sekund života. Nenechte si ujít zrušující snímek Bitva u Midway: Skutečný příběh.


2. 6., 22.00 hod. – Legendy divočiny (1. díl)

Pátrali po černých panterech v Austrálii a vyřešili záhadu šplhajících krokodýlů. Staří dobří kamarádi z dětství, kterými jsou zkušený průvodce divočinou Damian Duffy a ostřílený fotograf a lovec bouřek Matt Hoffman, se tentokrát stávají hlavními hrdiny nového seriálů. Legendy divočiny jsou vzrušující podívanou z prostředí divoké a nezkrocené přírody. Damian a Matt odvážně pronikají hluboko do nitra nejnebezpečnějších lokalit světa a přitom pokračují v odhalování největších tajemství přírody. Z celého světa přicházejí zprávy o zvláštních útocích zvířat na člověka, nových a dosud neznámých vrcholových predátorech, kteří mění přirozený řád přírody, i pozorování tajuplných tvorů. Napínavý a vzrušující seriál zachycuje dva odborníky a kamarády z dětství, kteří odhalují ty největší a nejúžasnější záhady přírody. Zkušený průvodce Damian Duffy a ostřílený fotograf a lovec bouřek Matt Hoffman se nezaleknou žádného nebezpečí. Společně pronikají do srdce divočiny a hluboko do nitra nejnebezpečnějších lokalit na světě. Od Aljašky po Papua Novou Guineu pátrají po odpovědích na nejmrazivější přírodní tajemství.


2. 6., 23.00 hod. – Příběhy středomořského lesa (Jarní vyprávění)

Věděli jste, že na naší planetě jsou jenom dvě mírná pásma, ve kterých může proběhnout jarní období? To, co většina z nás bere jako obyčejný běh událostí, je ve skutečnosti velký přírodní zázrak. Jaro je znovuzrozením života v nejkrásnější podobě. Zažijte ho v prostředí překrásných středomořských lesů, které patří k biologicky nejbohatším a nejrozmanitějším oblastem světa. Do hlubokých hvozdů zavítáme i v dalším dílu. Jsou totiž dokonalým domovem pro velké, ale poněkud plaché zvíře – divokého kance. Na podzim se příroda okolo nich najednou mění. Kdo se jí nedokáže přizpůsobit, zahyne. Sledujte, co se stane, když dorazí skuteční dravci: vlci. Nenechte si ujít jedinečné příběhy z nitra lesů; příběhy o životě a smrti, o přežití, a dokonce o lásce a nenávisti.


3. 6., 20.00 hod. – Žralok (1/2)

V produkci proslulé a vyhlášené televizní společnosti BBC vznikl velkolepá přírodovědný dokument, ve kterém uvidíte více než třicet různých druhů žraloků. Sledujte, jak loví, vyrůstají i jak se navzájem dvoří. Nahlédněte do jejich delikátních společenských životů. A odhalte, jakým nebezpečím musí čelit. Dva díly odhalují nejrůznější žraloky ze všech koutů světa. Tito největší dravci oceánů loví mnoha různými způsoby. Žraloci černocípí nahánějí kořist ve smečkách, wobbegong střapatý přepadává ze zálohy, žralok malohlavý číhá pod arktickým ledem a žralok lagunový je naopak mistrem lovu uprostřed noci. Dramatické a mrazivé scény velkého bílého žraloka a toho, jak loví huňaté tuleně u jihoafrických břehů, samozřejmě nemůžou chybět! Ale tato přírodovědná minisérie by nebyla kompletní, kdyby se nezaměřila také na komplikovaný způsob, jakým si žraloci hledají partnera k páření, nebo na jejich výjimečné schopnosti navigace. Nemějte strach a nechte se okouzlit žraloky v plné kráse. Mezinárodní tým expertů se vás pokusí přesvědčit, že tito zubatí predátoři ve skutečnosti nejsou tak špatní jako jejich pověst.


3. 6., 23.00 hod. – Hon na Hitlera: Poslední kapitola (1. část)

Ve snímku Hon na Hitlera, který zachycuje pátrání Boba Baera, bylo nad vší pochybnost prokázáno, že Adolf Hitler mohl po druhé světové válce úspěšně uniknout z poraženého nacistického Německa. A že se mohl ukrýt kdesi v Jižní Americe. Ale během Baerova vyšetřování došlo k ještě jednomu, mnohem překvapivějšímu odhalení: našly se šokující důkazy o tom, že na jihoamerické půdě začala vznikat čtvrtá říše, jež měla jediný hlavní cíl – provést ničivý útok na Spojené státy americké. V tomto speciálním dvoudílném filmu se Bob znovu vrací zpátky, aby prozkoumal skutečný rozsah plánů na Hitlerovu čtvrtou říši. A také aby zjistil, jakým způsobem nacisté po druhé světové válce pronikli do Ameriky a jak jí škodili. Odtajněné dokumenty odhalily, že ještě před koncem války si nacisté stanovili plán o třech krocích. Snažili se připravit si podmínky pro vznik čtvrté říše na území Jižní Ameriky. Rozhodli se založit buňky tajných spících agentů, převést velké množství peněz a vystavět strategickou týlovou základnu. Od uzavření vyšetřování zachyceného v tomto dokumentu vyšly na světlo světa další nové informace. Podle nich byly jednotlivé fáze nacistického plánu dokonce ještě rozvinutější, než jsme se dosud domnívali. V roce 2020 byly uvolněny dokumenty, které prozrazují, že po druhé světové válce žilo v Jižní Americe asi 12 tisíc nacistů s přístupem ke švýcarským bankovním účtům. Složky britské špionážní služby MI5 zase odhalují, že někteří nacističtí špióni v Americe zůstali neodhaleni. Bob se odhodlaně probírá všemi novými poznatky, zkoumá je do nejmenších detailů a zároveň se vrací k hlavním předchozím zjištěním. Poslední kapitola Honu na Hitlera konečně prozradí, jak blízko se nacisté skutečně dostali k smrtícímu útoku na Spojené státy americké.


4. 6., 20.00 hod. – Zrozeni za bouře (Konec polární noci)

Přírodovědný seriál Zrozeni z bouře se odehrává v divokém prostředí severního Atlantiku. Právě tady se vydry, polární lišky, tuleni, sobi, papuchalkové a kosatky protloukají nepříznivými podmínkami. Zařizují doupata, hledají partnery k páření a vychovávají mladé. Rychle, než se znovu vrátí zimní temnota. Seznamte se s těmi, kteří se zrodili z bouře.


4. 6., 21.00 – Uvnitř lesa: Období zázraků (Jaro)

Čtyřdílná přírodovědná série Uvnitř lesa: Období zázraků je velkolepou poctou lesu Kielder – největší zalesněné ploše v celé Anglii. Toto okouzlující a čarokrásné prostředí navštívíme v průběhu všech čtyř ročních období. Při pohledu na bohaté jarní koberce rozkvetlých hyacintů nebo i pestrobarevné hromady spadaného podzimního listí je okamžitě jasné, že sledujeme velkolepou oslavu dechberoucí krajiny, vzácných zvířat a fascinujících hrdinů, kteří tady žijí a pracují. Každá epizoda je věnována jinému ročnímu období. Nechte se pozvat na utkání tváří v tvář s drzými vydrami, plachými srnci nebo migrujícími orlovci. A zatímco budeme zkoumat místní starověké usedlosti i legendy, seznámíme se s odkazem myslivectví a odhalíme poetické krásy proměnlivé přírody.


Poznávejte svět s Prima ZOOM!


www.prima-zoom.cz – unikátní on-line magazín: základní info, program, aktuality, fotografie, zajímavé články, a ještě něco navíc.


nové premiérové bloky 20.00–22.00 22.00–24.00

Pondělí Cestování Vesmír
Úterý Historie Zvířata
Středa Příroda Extrémy
Čtvrtek Války Příroda
Pátek Příroda Záhady
Sobota Extra Historie
Neděle Dobrodružství Věda a technika


Filip Budák, Externí konzultant odd. Marketingu a PR pro FTV Prima, 30. 5. 2022


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
28.05.2022 • Seriál Těžaři z Mud Mountain od 30. 5. na Viasat Explore
22.05.2022 • Dopřejte si nejlepší dokumentární polévku na Prima ZOOM
20.05.2022 • French Open 2022 opět v UHD HDR z družice Astra 1L
18.05.2022 • MET: Live In HD - opera Gaetana Donizettiho Lucie z Lammermooru v sobotu 21. 5. 2022
17.05.2022 • Discovery Sports posiluje divácký zážitek z Roland-Garros
15.05.2022 • Vzhůru za dobrodružstvím na Prima ZOOM!

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist