Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 25.09.2022 - 01:07:56   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Program | Články
 

Veľké novinky v druhej sérii obľúbenej šou RTVS Pečie celé Slovensko

  Autor: RTVS , e-mail: info@rtvs.sk Přidané: 07.09.2022


Táto jeseň bude na Jednotke opäť patriť pečeniu. V pripravovanej druhej sérii veľkolepej šou Pečie celé Slovensko predstaví svoje pekárske a cukrárske umenie opäť tucet amatérskych pekárok a pekárov, ktorí budú súťažiť o titul Majster pekár. Počas jedenástich týždňov budú diváci sledovať ich inšpiratívne pekárske a cukrárske výkony v jednotlivých výzvach.


Diváci sa od 2. októbra na Jednotke môžu tešiť nielen na jedenásť nových epizód, ale tiež na jedinečnú atmosféru, ktorú dokreslí aj úplne vynovený pekársky stan v areáli kaštieľa Theresia Chateau v Bernolákove, kde natáčanie prebiehalo.

Keď RTVS minulý rok odštartovala svoju jesennú novinku - šou Pečie celé Slovensko, spustilo sa na Slovensku doslova pekárske šialenstvo. Celosvetovo obľúbená šou si získala srdcia slovenských divákov a lákala k obrazovkám každú nedeľu vyše pol milióna ľudí. Aj druhá séria, ktorá príde na televízne obrazovky Jednotky už v nedeľu 2. októbra, pozve divákov do rozprávkových priestorov kaštieľa a záhrad v Bernolákove a môžu sa opäť tešiť nielen na skvelé koláče a dezerty, ale aj na unikátny vizuálny zážitok.

Už pre prvú sériu si tvorcovia zvolili kaštieľ Theresia Chateau neďaleko Bratislavy. Kaštieľ v Bernolákove si dal postaviť príslušník grófskej vetvy Esterházyovcov, chorvátsky bán a krajinný sudca Jozef Esterházy. Podľa pôvodného nápisu na jeho strednej veži bol ukončený v roku 1722, stavebné práce sa začali ale už o desaťročie skôr a pokračovali podľa zachovaných vyúčtovaní až do konca dvadsiatych rokov. V 18. storočí bol kaštieľ už v plnej kráse a nakoľko sa nachádzal v blízkosti Viedne a Bratislavy, stal sa jedným veľmi dôležitým dejiskom dvorského života. Kancelár František Esterházy (1715-1785) tu privítal aj kráľovskú rodinu pri viacerých príležitostiach.

Práve v záhradách kaštieľa bol postavený stan s kompletným kuchynským zázemím pre súťažiacich. Natáčanie aj v tomto roku prebiehalo nielen v stane, ale v interiéroch a exteriéroch kaštieľa, ktorý dotvára priam rozprávkovú atmosféru. Celý pekársky stan však prešiel veľkou vizuálnou premenou a v druhej sérii obľúbenej šou čaká na divákov naozaj unikátny vizuálny zážitok. Dizajn stanu opäť pripravil architekt Dano Šichman a interiér zmenil od základov. Nové farby, dekorácie a množstvo rozkvitnutých čerešňových stromov zaplnilo nielen samotný stan, ale aj exteriér.

„Našim cieľom bolo vytvoriť opäť prostredie, v ktorom sa budú súťažiaci cítiť príjemne, a ktoré bude zároveň nové a opäť divákov zaujme a vtiahne do jedinečnej atmosféry v samotnom stane. Kládli sme veľký dôraz aj na najmenšie detaily a verím, že finálny vizuálny zážitok ešte predčí prvú sériu,“ hovorí režisér Jeffo Minařík.

Veľkou novinkou okrem vizuálu bude aj počet súťažných epizód, ktorých bude tento rok až 11 a nebude chýbať ani vianočný špeciál, v ktorom svoje pekárske umenie predvedú aj známe tváre z televíznych obrazoviek.

Všetky informácie o pripravovanej šou nájdu diváci aj na webe www.pecieceleslovensko.sk.


PR Rozhlas a televízia Slovenska


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
09.09.2022 • Show Jana Krause – 14. 9. 2022
08.09.2022 • Postupujúce skladby Košického zlatého pokladu 2022 sú známe
07.09.2022 • Čtyři nominace na Prix Europa - o „evropské Oscary“ se uchází minisérie Podezření i vzdělávací projekty ČT
05.09.2022 • Voyo začalo natáčať nový komediálny seriál Sex O‘Clock o sexuálnom dospievaní tínedžerov a ich prvých intímnych zážitkoch
03.09.2022 • Rádio Devín pokračuje v oslavách 50. výročia spoločným vysielaním s Rádiom Vltava aj špeciálnym galavečerom
02.09.2022 • Show Jana Krause – 7. 9. 2022

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist