Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Čtvrtek • 23.03.2023 - 14:45:02   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Z domova | Články
 

Tajemné detektivní drama Úsvit v režii Matěje Chlupáčka s Eliškou Křenkovou je dotočeno

  Autor: 2media , e-mail: info@2media.cz Přidané: 23.09.2022


Natáčení nového filmu Úsvit režiséra a producenta Matěje Chlupáčka skončilo 15. září. V hale u Slaného, ve které se prý stavěla i Petřínská rozhledna, postavili filmaři model celého města Svit v poměru 1:7. Třímetrový model budovy Společenského domu, cihlové rodinné domy baťovského stylu vysoké jeden metr, hotel, ubytovna pro studující děvčata…


„Ani bych nedoufal, že se nám v českých podmínkách podaří postavit celou dekoraci města, kterou můžeme kombinovat s hranými pasážemi. Jsem naprosto nadšený z toho, jak je miniatura nádherně udělaná. Končíme natáčení. Všichni jsme tak trochu naměkko. Shodou okolností jsme také dnes dostříhali první verzi filmu,“ vysvětluje režisér Matěj Chlupáček.
Ve slovenském Svitu se celý film odehrává. Scenárista Miro Šifra zasadil děj do roku 1937. Do Svitu přijíždí těhotná lékařka (Eliška Křenková) se svým manželem (Miloslav König), ředitelem továrny. Ten má spolu s dalšími „baťovskými“ lidmi postavit nové město po vzoru Zlína. Jejich plán ale naruší tajemný nález v areálu továrny…

„Jsem dojatá a klidná zároveň. Právě jsme měli možnost vidět celý film a mám velkou radost, že všechno stojí pohromadě tak, jak jsme si to představovali. Spousta záběrů z města vznikala kombinací green screenu a částečných staveb, muselo to být pro herce dost obtížné, ale hrají naprosto famózně,“ konstatuje producentka filmu Maja Hamplová.

„Jsme na posledním natáčecím dnu a jsem dojatá. Chce se mi brečet. Bylo to tak krásné natáčení. Bylo to až rodinné, ačkoli štáb byl velký. Panoval tam vzájemný respekt a všichni svou práci dělali na sto procent. Moc vzpomínám třeba na natáčení v Tatrách. Třeba poslední den jsme točili romantické záběry Heleny s Aloisem. Nádherně svítilo sluníčko a když končil den, nebe se zatáhlo, přišla bouřka a my jsme točili Helenino zhroucení. Takových magických momentů bylo při natáčení mnoho,“ vzpomíná Eliška Křenková, jejíž postava Heleny prošla během filmu značným vývojem.

„Byl to hodně kreativní tvůrčí proces. Mám pocit, že jsme opravdu spolupracovali. Během natáčení jsme například v mojí postavě našli mnohem víc humoru a skrytých barev její povahy. Je to velmi komplexní postava, která má samozřejmě své přednosti i neduhy. A protože máme s Matějem podobný smysl pro humor, každou legrácku, kterou jsem vymyslela, nakonec do výsledného tvaru zapojil,“ doplňuje Eliška.

V dramatickém příběhu s kriminální zápletkou a v dobových kulisách si kromě Elišky Křenkové zahráli Miloslav König, Milan Ondrík, Marián Mitaš, Luboš Veselý, Martha Issová, Ladislav Hampl ad. Natáčelo se od května do září letošního roku v několika lokacích – u Lysé nad Labem, v Dřísech, ve Zlíně a v Tatrách. Premiéra je plánovaná na podzim 2023.

Úsvit je druhým celovečerním filmem Matěje Chlupáčka, který v roce 2013 debutoval snímkem Bez doteku jako vůbec nejmladší evropský režisér. Matěj Chlupáček je zkušeným producentem (Hany, Polednice, Stínohra, TV série Terapie, Iveta atd.) a seriálovým režisérem, s Viktorem Taušem spolurežíroval úspěšný a oceňovaný projekt Zrádci. Svůj nový film definoval jako detektivku s hlavní ženskou postavou, která není policistou nebo vyšetřovatelem, ale zatímco všichni ostatní si vytvoří závěry podle toho, co se komu hodí, ona jediná chce vypátrat pravdu.

Za filmem Úsvit stojí tým zkušených českých i zahraničních profesionálů. „Autorem hudby je skladatel Simon Goff, držitel ceny Grammy za seriál Černobyl, film barví Natasha Leonnet, která ´obarvila´ oscarový La La Land nebo drama The First Man, a také Pavel Hrdlička, střihač oceněný několika Českými lvy. Za kameru se postavil Martin Douba,“ rekapituluje producentka Maja Hamplová.


Úsvit

Scénář: Miro Šifra
Režie: Matěj Chlupáček
Hrají: Eliška Křenková, Miloslav König, Milan Ondrík, Marián Mitaš, Luboš Veselý, Martha Issová, Ladislav Hampl ad.
Producenti: Maja Hamplová, Matěj Chlupáček / Barletta
Koproducent SK: Rasťo Šesták / D.N.A. Production
Kamera: Martin Douba
Architekt: Henrich Boráros
Hudba: Simon Goff
Střih: Pavel Hrdlička
Zvuk: Pavel Rejholec
Casting: Maja Hamplová


Simona Andělová, Account manager, 2media.cz, 20. 9. 2022


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
25.09.2022 • Cena za dabing pre JOJ Group
15.09.2022 • Tisková zpráva z 14. zasedání RRTV, konaného dne 13. 9. 2022
01.09.2022 • Tisková zpráva z 13. zasedání RRTV, konaného dne 30. 8. 2022
11.08.2022 • Tisková zpráva z 12. zasedání Rady, konaného dne 9. 8. 2022
09.08.2022 • Táňa Pauhofová je Výnimočná Nikol. TV Markíza prináša nový komediálny krimiseriál
03.08.2022 • Podzimní program na Primě bude zalitý pálavským sluncem, hořkým pivem i dobrými zprávami

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist