Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Středa • 30.11.2022 - 04:21:38   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Internet a IPTV | Články
 

Ze Smetanovy Lhoty do Dortmundu. Voyo uvede celovečerní dokument Jan Koller: Příběh obyčejného kluka

  Autor: TV Nova , e-mail: info@nova.cz Přidané: 14.10.2022


Příběh o tom, že pohádky se dějí, pokud vám nechybí motivace k následování svých snů. Celovečerní dokument scenáristy a režiséra Petra Větrovského mapuje neuvěřitelnou cestu fotbalisty Jana Kollera – neškoleného talentu, který se z fotbalového amatéra vypracoval v profesionála vyhrávajícího tituly s předními evropskými kluby. Na Voyo dokument vstupuje v neděli, 16. října 2022.


Dokument prostřednictvím vyprávění rodinných příslušníků, kamarádů, spoluhráčů i protivníků mapuje profesní i soukromý život vytáhlého fotbalového útočníka přezdívaného Dino. Připomíná zásadní momenty a úspěchy jeho mimořádné sportovní kariéry, ve kterou zpočátku věřil jen málokdo. Celé dětství až po začátek plnoletosti nastupoval Jan Koller pouze za amatérské kluby na vesnické úrovni, především za Smetanovu Lhotu v Jižních Čechách.

„Myslím si, že ta vesnice měla největší zásluhu na tom, že jsem začal hrát fotbal,“ říká v dokumentu Jan Koller. Díky náhodě se později dostal do rezervního mužstva Sparty Praha a následně se probojoval i do kabiny prvního mužstva, plné tehdejších hvězd a reprezentantů. Postupně se prosadil i do základní sestavy slavného pražského klubu a začal střílet své první ligové góly.

Poté zamířil do Belgického Lockerenu, odkud přestoupil do nejslavnějšího belgického a královského klubu Anderlecht Brusel, kterému pomohl ke dvěma ligovým titulům. Naprostého kariérního vrcholu dosáhl následně v barvách Borussie Dortmund, s níž vyhrál Bundesligu a góly střílel i na mistrovství Evropy i světa. Jeho příběh je příběhem člověka, který se nevzdal, přestože mu zpočátku nikdo nevěřil, a je motivací pro každého chlapce, který třeba dnes začíná s fotbalem v malém vesnickém klubu.

Snímek Jan Koller: Příběh obyčejného kluka je po filmu Attila, jenž se věnuje životní cestě slovenského zápasníka MMA Attily Végha, již druhým celovečerním dokumentem režiséra a scenáristy Petra Větrovského. Kromě ústřední postavy v dokumentu promlouvají i Kollerovi kluboví a reprezentační spoluhráči, např. Pavel Nedvěd, Tomáš Rosický, Horst Siegl a další světoví hráči jako jsou Mario Götze, Mats Hummels, Roman Weidenfeller, Sebastian Kehl nebo Tomasz Radzinski.

Dokument Jan Koller: Příběh obyčejného kluka vstupuje na Voyo v neděli 16. října 2022.
režie: Petr Větrovský
scénář: Petr Větrovský
kamera: Jiří Markvart
hrají: Jan Koller, Zuzana Sophia Petzold, Petr Koller st., Petr Koller, Kateřina Kollerová, Hedvika Kollerová, Pavel Nedvěd, Tomáš Rosický, Petr Čech, Karel Poborský, Zdeněk Grygera, Roman Vonášek, Jozef Chovanec, Karel Brückner, Pavel Paska, Vladimír Šmicer, Petr Lexa


Tomáš Mareš, PR koordinátor, TV Nova, 14. 10. 2022


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
04.10.2022 • Aplikace iVysílání je dostupná pro další operační systém chytrých televizorů
13.09.2022 • 10 zemí, kde Češi během své dovolené nejčastěji sledují internetovou televizi
28.07.2022 • CoComelon – fenomén který učaroval dětem, pohltil i rodiče. Na Voyo oblíbené postavičky poprvé promluví i česky
15.07.2022 • Tituly z nabídky Voyo je možné sledovat i bez připojení k internetu
13.07.2022 • TV Nova rozšiřuje SocialTV a posouvá možnosti pod červeným tlačítkem
12.07.2022 • Prvý Voyo Špeciál v podobe stand-up comedy komičky Simony Salátovej

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist