Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 14.07.2024 - 11:47:13   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

Nejdražší auta historie? Německá „Kobra“, pocta slavnému konstruktérovi i „jachta“ se slunečníkem

  Autor: Media:list/Discovery , e-mail: info@media-list.cz Přidané: 17.10.2022


Lidé jsou schopni utratit nemalé peníze za ledasco. Třeba za automobily. Slavný prodejce aut RD Whittington o tom ví své. Jeho zákazníci neváhají vytáhnout ze svých peněženek miliony amerických dolarů, což můžete vidět v pořadu Auta za milion dolarů (Milion Dolar Wheel), který každou středu ve 20 hodin vysílá Discovery Channel.


Víte ovšem, které modely se mohou pyšnit nálepkou nejdražších automobilů na světě? Vybrali jsme tři, jejichž celková hodnota dosahuje téměř 50 milionů amerických dolarů.


Mercedes-Benz Maybach Exelero – 8 milionů dolarů

Chudý mezi bohatými. Tak se dá s trochou nadsázky mluvit o voze Mercedes-Benz Maybach Exelero. Ojedinělý model slavné německé automobilky z roku 2004 vznikl původně na objednávku společnosti Goodyear, která jej využila pro testování svých nových pneumatik. Vysoce výkonné sportovní kupé, které se pyšní dvanáctiválcem se dvěma turbodmychadly, disponuje výkonem 690 koní a dosahuje maximální rychlosti kolem 350 km/h, však nakonec udělalo velkou díru do světa. Proslavilo se nejen ve slavném německém seriálu Kobra 11, ale především svou cenou, která z něj (zatím) dělá nejdražší model značky Mercedes-Benz v historii. Před několika lety zaplatil jeden ze zájemců za Exelero úctyhodných 8 milionů dolarů.


Bugatti La Voiture Noire – 13,4 milionů dolarů

Pocta pro Jeana Bugattiho. Právě na počest syna zakladatele slavné francouzské značky byl vyroben automobil Bugatti La Voiture Noire – v překladu „černý vůz“. Na světlo světa se z dílen dostal v loňském roce a se svou cenou 13,4 milionu dolarů se okamžitě stal nejdražším vozem Bugatti v dějinách. Není se čemu divit. Jedná se o moderní interpretaci osobního vozu Jeana Bugattiho Type 57 SC Atlantic z období druhé světové války s totožným osmilitrovým motorem se čtyřmi turbodmychadly o výkonem 1 479 koní. Dosud utajený majitel, který si nechal automobil vyrobit na zakázku, ho navíc obohatil o celou řadu dalších specifických doplňků. Zadní část masky tak mimo jiné zdobí světelný štítek, který dokonce hláskuje název značky.


Rolls-Royce Boat Tail – 28 milionů dolarů

Opravdový klenot mezi automobily. Rolls-Royce letos představil nový model Boat Tail, který je nástupcem modelu Sweptail, který v roce 2017 ohromil svět. Dominantou zadní části unikátního kabrioletu, který byl vyroben na zakázku, jsou dvě víčka připomínající po otevření jachtu. Nechybí ani koutek s lednicí na šampaňské a zabudovaným slunečníkem. Ačkoliv Rolls-Royce oficiálně u těchto zakázkových modelů neoznamuje cenu, proslýchá se, že nový Boat Tail vyšel majitele na neuvěřitelných 28 milionu dolarů.


O Warner Bros. Discovery

Warner Bros. Discovery (NASDAQ: WBD) je přední světová mediální a zábavní společnost, která vytváří a distribuuje nejrozmanitější a nejkomplexnější portfolio obsahu a značek v televizi, filmu a streamingu na světě. Společnost Warner Bros. Discovery, která je dostupná ve více než 220 zemích a teritoriích a v 50 jazycích, inspiruje, informuje a baví diváky po celém světě prostřednictvím svých ikonických značek a produktů, včetně Discovery Channel, discovery+, CNN, DC, Eurosport, HBO, HBO Max, HGTV, Food Network, Investigation Discovery, TLC, Magnolia Network, TNT, TBS, truTV, Travel Channel, MotorTrend, Animal Planet, Science Channel, Warner Bros. Pictures, Warner Bros. Television, Warner Bros. Games, New Line Cinema, Cartoon Network, Adult Swim, Turner Classic Movies, Discovery en Español, Hogar d HGTV a dalších. Další informace naleznete na adrese www.wbd.com.


Karel Smetana, PR Specialist, Media:list; foto: Shutterstock.com, 15. 10. 2022


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
16.10.2022 • Pojďte poznávat svět na Prima ZOOM!
14.10.2022 • Red Bull už jednou dosáhl na hranici vesmíru. Warner Bros. Discovery po letech odvypráví celý příběh
13.10.2022 • MS v dráhové cyklistice a UCI Track Champions League
12.10.2022 • Megastavba století, nová Alžbětinská dráha v Londýně na Viasat Explore
10.10.2022 • Vydejte se do světa dobrodružství na Prima ZOOM
05.10.2022 • Viasat History: Kdo odhalil nejkomplikovanější šifry a kódy světa?

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist