Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pondělí • 20.05.2024 - 11:50:36   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

Pojďte poznávat svět na Prima ZOOM!

  Autor: TV Prima/satCentrum , e-mail: info@iprima.cz Přidané: 16.10.2022


Prima ZOOM vám ukáže, co jinde nenajdete a k čemu byste se dostali jen velmi obtížně – navíc zábavně a chytře! Dokumentární skvosty pro vás: ukážeme vám, jaké to je Daleko na severu; odstartujeme skvělý seriál BBC – Serengeti; budeme pět Ódu na přírodu; zaujme vás snímek O kravách a lidech; užijete si Veverky: Ve skrytu dubů a ještě více unikátních snímků na Prima ZOOM.


Prima ZOOM – svět ještě více zblízka!

20. 10., 22.00 hod. – Daleko na severu (Polární den)

V polárních oblastech se střídá věčné světlo s nekonečnou temnotou. Pro místní divoká zvířata a rostliny to znamená obrovský existenční problém. Polární oblasti proto patří k nejextrémnějším typům životního prostředí na naší planetě. Zimní noci za hranicí severního polárního kruhu trvají několik měsíců. Během nich se zdánlivě zastaví veškerý život, který ustoupí mrazivě chladným větrům bičujícím pustou krajinu. Ale pozorný pohled odhalí, že i toto nehostinné místo je domovem pozoruhodně odolných zvířat a rostlin, které se přizpůsobily, aby přežily, nebo dokonce vzkvétaly i v takto těžkých podmínkách. Aby přečkaly neustálou temnotu, osvojily si skutečně unikátní způsoby. A naučily se naplno využít polární den od prvních chvil, kdy slunce stoupne nad horizont a pokryje krajinu teplým, dlouhotrvajícím světlem. Dvoudílný přírodovědný film Daleko na severu zachycuje jak polární noc, tak polární den. Kráčí ve stopách zvířat, které vedou drsnou krajinou plnou extrémních protikladů a okouzlujících krás.


21. 10., 20.00 hod. – Evropské vodní cesty (Východní Německo)

V pětidílném seriálu se projedeme po vodních cestách napříč Evropou a poznáme i přírodu na jejich březích. Začneme ve východním Německu, vydáme se na francouzské toky, projedeme sever Itálie, proplujeme Belgii a Nizozemsko a zakončíme v Polsku.


22. 10., 20.00 – Serengeti (Osud)

Přírodovědný seriál z produkce televize BBC sleduje život exotických zvířat v průběhu celého jednoho roku. Nechybí dechberoucí záběry překrásné africké přírody ani dramatické okamžiky zachycené z bezprostřední blízkosti. Láska a tragédie, žárlivost i souboje, neštěstí a velkolepé životní trumfy se odehrávají v srdci legendárního Serengeti. Přestože v africké Serengeti nastaly časy hojnosti a potravy je dostatek, série neočekávaných událostí postaví jednu rodinu proti druhé a těžce dopadne na vzájemné vztahy. Statečná lvice a milující matka čtyř mláďat Kali porušila nepsaná pravidla rodinného života tím, že porodila lvíčata samci, jenž nepatří do smečky. Když se pokusí vrátit domů, její zrada vychází najevo a je donucena odejít do vyhnanství. Ale její příběh není jediným dramatem, které se odehrává v překrásných přírodních kulisách: vášnivý samec paviána Bakari propadá hluboké žárlivosti, když si jeho vyvolenou odvede silnější vůdce tlupy. Mladá hyena Zalika přichází během zuřivého útoku toulavých lvů o matku a musí se postavit do čela rodiny. Dospívající sloní samec Tambo pochybuje o vlastní roli i pozici, když se po porodu mladšího sourozence cítí odstrčený stranou. Životy všech těchto hrdinů jsou nečekaně převráceny vzhůru nohama. Emoce zuří. Jak to dopadne?


22. 10., 21.00 hod. – Óda na přírodu (Hory, vřesoviště a lesy)

Óda na přírodu je okouzlující výprava po vlnách a krajinách střední Evropy od vrcholků Alp až po pobřeží i hlubiny Severního a Baltského moře. Vychutnejte si pohled na zapařené lesy, třpytivá vřesoviště, a ještě mnohem více. Snímek plný výjimečných záběrů představuje přírodu v její plné kráse a zkoumá její zákoutí i jejich obyvatele.


23. 10., 23.00 hod. – Tajemství dopravního muzea II (1. díl)

Poutavý seriál nahlíží do zákulisí muzea v anglickém městě Brooklands, kde šikovní dobrovolníci s nadšením pracují na záchraně historických skvostů z různých odvětví techniky. Pokochejte se pohledem na klasické závodní automobily, motocykly nebo i letadla, která tady v muzeu našla láskyplný domov. Nenechte si ujít příjezd nepřehlédnutelného vozu McLaren Senna GTR, lekci řízení historického dvoupatrového autobusu, stavbu věrné repliky závodního auta z roku 1925 nebo znovu oživený nadzvukový letoun Concorde.


26. 10., 21.00 hod. – O kravách a lidech

Zajímalo vás někdy, jak se hovězí dostane do burgeru? Na světě je 1,4 miliardy dobytku a toto je jejich příběh: lidé si vybrali nejlepší kusy mezi mocnými a neohroženými zvířaty a vyšlechtili dokonalou krávu. Stala se výsledkem 10 500 let partnerství člověka a zvířete, díky kterému se krávy staly jedním z nejdůležitějších a nejrozšířenějších zvířat na Zemi. Ale tajemství úspěchu se ukrývá mezi jejich divokými bratranci od bizonů po buvoly – vždyť špičkové hovězí pochází z divokého skotu! Divoký skot byl lidmi tak vášnivě loven, až prapradědeček všech krav pratur bohužel vyhynul. Samotné krávy byly mezitím rozmnožovány v hromadných chovech a rozváženy do všech koutů světa. V dnešní době je každoročně vyprodukováno asi půl milionu tun hovězího. Bez těchto úžasných zvířat bychom také neměli mléko, sýry, jogurty, hovězí burgry, ale třeba ani boty.


27. 10., 23.00 hod. – Veverky: Ve skrytu dubů

Roztomilé a okouzlující íránské veverky se ukrývají ve stínu dubových lesů na hranici s Irákem. A připravují se na nebezpečí, která jim přináší bouřlivé počasí, hladoví dravci i nenechaví lidé. Sledujte překrásně natočený přírodovědný dokument, ve kterém se malé hbité veverky odvážně potýkají s velkými nebezpečenstvími. Musejí se vyrovnávat s extrémními změnami ročních období, ale i lovícími dravci nebo čím dal častější lidskou aktivitou.


Poznávejte svět s Prima ZOOM!


www.prima-zoom.cz – unikátní on-line magazín: základní info, program, aktuality, fotografie, zajímavé články, a ještě něco navíc.


nové premiérové bloky 20.00–22.00 22.00–24.00

Pondělí Cestování Vesmír
Úterý Historie Zvířata
Středa Příroda Extrémy
Čtvrtek Války Příroda
Pátek Příroda Záhady
Sobota Extra Historie
Neděle Dobrodružství Věda a technika


Filip Budák, Externí konzultant odd. Marketingu a PR pro FTV Prima, 15. 10. 2022


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
17.10.2022 • Nejdražší auta historie? Německá „Kobra“, pocta slavnému konstruktérovi i „jachta“ se slunečníkem
14.10.2022 • Red Bull už jednou dosáhl na hranici vesmíru. Warner Bros. Discovery po letech odvypráví celý příběh
13.10.2022 • MS v dráhové cyklistice a UCI Track Champions League
12.10.2022 • Megastavba století, nová Alžbětinská dráha v Londýně na Viasat Explore
10.10.2022 • Vydejte se do světa dobrodružství na Prima ZOOM
05.10.2022 • Viasat History: Kdo odhalil nejkomplikovanější šifry a kódy světa?

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist