Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Sobota • 18.05.2024 - 14:47:49   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

Tajemství britských hradů a zámků na TV Spektrum

  Autor: KNKTR/AMC , e-mail: info@knktr.cz Přidané: 03.03.2023


Nemálo z vás se v dětství toužilo ocitnout v pohádkovém zámku, který mu patří. Mít vlastní služebnictvo a vysoké postavení. Ale členové královské rodiny by vám jistě dokázali vyprávět o nesčetných nevýhodách a omezeních, které s sebou jejich původ přináší. A o kterých se v pohádkách nemluví.


Ale ani to nám nebrání v tom, abychom se na chvíli zasnili a ocitli se alespoň prostřednictvím televizní obrazovky na některém z britských hradů a zámků. Můžete to zkusit od 3. března v seriálu Tajemství britských hradů každý všední den v 18 hodin na televizi Spektrum.


Významný průvodce

Když se rozhodnete navštívit zoologickou zahradu, nejlepším průvodcem je jistě ošetřovatel zvířat, který vám poví ty největší podrobnosti z jejich života, že? Proto vás po britských hradech a zámcích nemůže provést nikdo jiný než historik, a to ještě rodilý Brit. Dan Jones, britský historik, moderátor, novinář a autor několika historických knih, vás ve dvanáctidílném seriálu zavede na největší hrady ve Velké Británii. Nebude to nudná přednáška o faktech a číslech, ale Dan vás zaujme dramatickými příběhy a poutavými rozhovory, které vás rázem pohltí historií. Navštívíte nejkrásnější místa v Anglii, Walesu, Skotsku a Severním Irsku a dozvíte se o nejslavnějších panovnících, kteří na hradech žili, co dělali nebo jaké bitvy v jejich okolí svedli. Stranou nezůstane ani život poddaných, který do značné míry utvářel stav hradů, jak byly zachovány pro budoucí generace. V seriálu uvidíte nejnavštěvovanější hrady Velké Británie, jako jsou Doverský hrad, Tower of London, Warwick, Caernarfon, Stirling a Carrickfergus, ale také Edinburský hrad, Cardiff, York, Lancaster, Leeds a Arundel.


Historické zajímavosti

Každý hrad či zámek v sobě nese trochu tajemna. Například Edinburský hrad byl místem, kde se upalovaly čarodějnice a věznili váleční zajatci. Při návštěvě hradu Warwick zažijete strašidelné živé představení a uvidíte obří katapult. Hrad Caernarfon byl postaven na popud Eduarda I., který měl zálibu ve výstavbě velkolepých staveb. K tomuto hradu má však zvláštní vztah, protože se zde narodil jeho syn Eduard II, který se později stal anglickým králem. A to je jen několik zajímavostí. V této napínavé sérii, jejímiž hlavními hrdiny jsou králové a královny, rebelové, padouši, ale i obyčejní lidé, se dozvíte mnohem více o tisícileté britské historii ukryté na hradech. Necháte se unést romantikou královských dvorů a dozvíte se o intrikách a vzpourách, které se spřádaly v jejich tajných chodbách.

Pokud vás fascinuje svět hradů a zámků a chcete se dozvědět informace nejen z historie, ale i ze současnosti, sledujte od 3. března každý všední den v 18 hodin na TV Spektrum seriál Tajemství britských hradů.


O AMC Networks International – Central and Northern Europe

AMC Networks International - Central and Northern Europe je součástí AMC Networks International, jednou z předních mezinárodních společností na poli televizního vysílání a distribuce tematických televizních stanic, které se soustřeďují na střední a východní Evropu. Současně portfolio AMCNI - Central and Northern Europe nabízí televizní stanice ve čtyřech žánrech: sportovní: Sport1, Sport2, SportM, dětské: Minimax, JimJam; zábavně-vzdělávací: Spektrum, TV Paprika, Spektrum Home a filmové: AMC a Film +. Obsah tematických stanic je vytvářen pro místní diváky a trhy v různých jazycích. Je dostupný v celé řadě platforem, včetně HD služeb a nabízí verze pro mobilní telefony.

AMC Networks International (AMCNI) je globální divize AMC Networks a je dodavatelem uznávaných zábavných pořadů pro předplatitele ve více než 130 zemích. AMCNI zahrnuje globální značky a také populární stanice s lokálním významem a různorodým žánrovým zaměřením. Více informací naleznete na www.amcnetworksinternational.com


Veronika Ježková, Account Manager, KNKTR, 2. 3. 2023


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
03.03.2023 • Odhalte pravdu o životě a fungování Vikingů na Viasat History
01.03.2023 • Očekává se bitva velké trojky. Začíná nová sezona FORMULE 1
24.02.2023 • Víkend plný světové cyklistiky včetně Omloop Het Nieuwsblad
23.02.2023 • Největší fotbalové derby světa na Sport1 a Sport2 hned dvakrát! Španělský královský pohár se chystá na semifinálová El Clásica
15.02.2023 • Už celé století nás fascinuje egyptský faraon Tutanchamon
12.02.2023 • Dva dokumentární týdny na Prima ZOOM

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist