Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Čtvrtek • 25.07.2024 - 14:42:52   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

Finálové podniky MMČR v závodech automobilů na okruzích, Belgian GT a ALMS ve vysílání SPORT 5

  Autor: PR Press SPORT 5 , e-mail: info@sport5.cz Přidané: 27.10.2008


V prvním listopadovém týdnu přinese SPORT 5 záznamy posledních a rozhodujících závodů šampionátů MMČR v závodech automobilů na okruzích, Belgian GT a ALMS. Fanoušky závodů automobilů do vrchu jistě potěší zařazení sestřihu vsetínského závodu Berg-Trophy International a příznivci amerického typu závodění si přijdou na své při přímém přenosu předposledního závodu NASCAR Sprint Cup Series.


Televize SPORT 5 rozšiřuje spektrum vysílaných motoristických disciplín o závody automobilů do vrchu. Ve svém programu v pondělí 3. listopadu v 15:25 hodin tak nabídne sestřih závodu Berg-Trophy International ze Vsetína. V mezinárodní části tohoto seriálu závodů automobilů do vrchu startovalo v letošní sezóně celkem 308 jezdců z České republiky, Polska, Slovenska, Maďarska, Austrálie a USA, a kdybychom sečetli účastníky ze všech regionálních částí, dostali bychom se na počet úctyhodných 429 jezdců. Vsetínskému závodu, podobně jako celému letošnímu seriálu, kraloval Miloš Zmeškal s vozem Dallara 399 F3. Sestřih závodu je v programu SPORT 5 zařazen na pondělí 3. listopadu od 15:25 hodin.

Poslední dva závody šampionátu Belgian GT se odehrály za slunného podzimního počasí před zaplněnými tribunami v rámci závodního víkendu FIA GT na okruhu v belgickém Zolderu. Zajímavým závodům překvapivě udávaly tempo vozy Mosler MT900, které ve druhém závodě obsadily kompletní stupně vítězů, zatímco v prvním závodě dva nejvyšší stupně. Přitom absolutními suverény víkendu se stala dvojice Kumpen – Longin, která na Mosleru zvítězila v obou závodech. Nicméně z titulu se po klání na okruhu v Zolderu radovala dvojice Bouvy – Coens. Záznam třináctého a čtrnáctého závodu z Zolderu sledujte na SPORT 5 v úterý 4. listopadu ve 20:20 hodin.

Brněnský Epilog uzavírá sezónu MMČR v závodech automobilů na okruzích. Zatímco v MČR sprintů je již rozhodnuto a mistrem se stal Tomáš Kostka s Audi, o celkové vítězství v MMČR v královské Divizi 4 se v Brně utkají Tomáš Kostka (Audi), Tomáš Enge a Antonín Charouz (oba Mercedes-Benz C-Klasse). O titul se bude při Epilogu bojovat i v MČR ve vytrvalostních závodech a poslední souboj svede trojice Antonín Charouz, Tomáš Enge a Stefan Mücke s Mercedes-Benz proti dvojici Milan Maděryč a Tomáš Kostka s Audi. Záznam rozhodujícího klání uvede SPORT 5 ve středu 5. listopadu v 18:25 hodin.

Finále šampionátu American Le Mans Series (ALMS) se odehrálo na kalifornském okruhu Laguna Seca v Monterey, dlouhém 3,6 kilometru. Audi tady úspěšně zakončilo sezónu 2008 dalším doublem na stupních vítězů. Suveréni letošní sezóny Lucas Luhr s Marcem Wernerem vybojovali těsné vítězství před týmovými kolegy Christijanem Albersem a Emanuelem Pirrem. Poslední tři roky tak Audi R10 TDI zůstává na okruhu Laguna Seca, který většinou více vyhovuje lehčím speciálům LMP2, neporazitelným vozem – v letech 2006 a 2007 mu vítězství zajistili Rinaldo Capello a Allan McNish. Záznam posledního závodu ALMS letošní sezóny přinese SPORT 5 ve středu 5. listopadu v 19:00 hodin.

V 45. kalendářním týdnu, resp. 9. listopadu se na okruhu v arizonském Phoenixu odehraje předposlední podnik americké NASCAR Sprint Cup Series. Po dvaatřiceti odjetých podnicích nyní průběžné pořadí série vede Jimmie Johnson před druhým Gregem Bifflem a třetím Carlem Edwardsem. Přímý přenos 35. závodu NASCAR Sprint Cup Series sledujte na SPORT 5 v neděli 9. listopadu ve 21:55 hodin.

Ani v týdnu od 3. do 9. listopadu nebudou v programu SPORT 5 chybět pravidelné magazíny Motorvision (úterý 4. listopadu od 18:10 hodin) a Automag (čtvrtek 6. listopadu od 19:40 hodin). Hostem diskusního pořadu O čem se mluví bude ve čtvrtek 6. listopadu od 18:10 hodin automobilový závodník Tomáš Enge, který se letos mimo jiné představil ve čtyřiadvacetihodinových závodech v Le Mans, Nürburgring či Spa, s vozem Aston Martin absolvoval kompletní seriál Le Mans Series a čeští fanoušci jej s vozem Mercedes-Benz C-Klasse pravidelně vídali také v rámci MMČR v závodech automobilů na okruzích.

V úterý 4. listopadu přinese SPORT 5 reportáž z 6. Mezinárodního veletrhu motocyklů z německého Kolína nad Rýnem. Své místo v programu SPORT 5 našla od 19:00 hodin.


Kódovaný program SPORT 5 je distribuován na novém transponderu satelitu ASTRA 1E, na orbitální pozici 23,5 st. vých., frq. 11,876 H, SR 27500, FEC ¾ a přístup k němu je možný přes karty Trade and Technology v České republice a Sky Link na Slovensku. SPORT 5 je také přístupný abonentům UPC na kabelových sítích v ČR, v sítích Moravianet operátora SELF servis Brno, dále v sítích operátorů MATTES AD ve Frýdku-Místku, HDD Praha, Kabel servis Praha, J.Ouda v Klášterci nad Ohří, PODA Ostrava, STARNET České Budějovice a Planet A Praha.


PR Press SPORT 5, Zuzana Havelková, BPA sport marketing a.s.


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
30.10.2008 • Žijeme digitalizací SPECIÁL 31. října 2008 na ČT1 od 18.25 hodin [ 1 ]
29.10.2008 • NHL na NOVA Sport v listopadu 2008
26.10.2008 • ATP Masters Series na stanici NOVA Sport
25.10.2008 • Nový seriál na TV Paprika! Pivní agent: Jan Rosák
14.10.2008 • Sestřih dramatické bitvy v Petit Le Mans lahůdkou ve vysílání SPORT 5
10.10.2008 • Osm přímých přenosů z Hockenheimu ve vysílání SPORT 5

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist