Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 14.07.2024 - 12:05:45   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Z domova | Články
 

Začiatok júna plný aktivít na podporu udržateľnosti? TV Markíza predstavuje Zelený týždeň

  Autor: TV Markíza , e-mail: info@markiza.sk Přidané: 02.06.2023


Televízia Markíza pripravila od pondelka 5. júna do soboty 10. júna 2023 celotýždňovú iniciatívu s názvom Zelený týždeň, počas ktorého sa každý deň zameria na jednu oblasť každodenného života - od stravovania, cez módu, energetiku, až po odpadové hospodárstvo. Tento týždeň plný inšpiratívnych akcií a informácií má za cieľ upozorniť na dôležitosť ochrany životného prostredia. TV Markíza každý deň zapojí svojich zamestnancov do tematických aktivít.


Cieľom je okrem iného aj inšpirovať divákov a verejnosť k správaniu sa v prospech udržateľnosti, a to nielen prostredníctvom vysielania v Teleráne, Reflexe, reportážach v Televíznych novinách, tematických filmov na staniciach Markíza, Doma a Dajto, či na Voyo, kde budú po celý týždeň dva špeciálne karusely s filmami s touto tematikou.

„Cieľom Zeleného týždňa je priniesť tému udržateľnosti a ekológie bližšie našim divákom a ukázať im, že každodenné rozhodnutia môžu prispieť k prospešnej budúcnosti pre nás všetkých. Ako mienkotvorná mediálna spoločnosť si uvedomujeme našu zodpovednosť, aby sme divákom prinášali nielen zábavu, ale aj dôležité témy, ktoré ovplyvňujú našu spoločnosť a životné prostredie,” povedal Matthias Settele, generálny riaditeľ skupiny Markíza.


Zelený týždeň sa začne v pondelok, ktorý bude venovaný udržateľnejšiemu stravovaniu. V Teleráne s naším Green Markíza tímom otvoríme komunitnú záhradu, variť sa bude vege jedlo a v Teleráne aj Reflexe rozoberieme tému bezodpadovej/bezobalovej kuchyne. Televízia Dajto o 20:30 hod. ponúkne akčný film Tajný agent so Stevenom Seagalom v hlavnej úlohe.

V utorok bude témou udržateľná móda, ktorá podporuje recyklovanie oblečenia, upcyklovanie a minimalizmus. Interne organizujeme zbierku šatstva a výmenu oblečenia medzi zamestnancami. Zelený týždeň sa bude sústrediť aj na vplyv módneho priemyslu na životné prostredie. Diváci stanice Dajto si o 20:30 hod. budú môcť pozrieť katastrofický film V oku tornáda.

Streda bude venovaná energiám, vode a deťom. Diváci sa dozvedia o šetrení energiami, udržateľnej architektúre, či ekologických čistiacich produktoch. Na Dajto dostane o 20:30 hod. priestor dobrodružný film Interstellar.

Štvrtok prinesie zameranie na udržateľnú dopravu. Zamestnanci budú vyzvaní na využitie alternatívnych spôsobov prepravy do práce, teda na bicykli alebo prostredníctvom MHD. Dlhodobým cieľom je motivovať zamestnancov, aby počas celého roka ponúkali odvoz do práce kolegom zo svojho okolia. Zo Senca bude do Záhorskej Bystrice bicyklovať aj náš obľúbený moderátor Tomáš Juríček. Večer o 20:30 hod. si diváci na Dajto budú môcť vychutnať dobrodružný film týždňa Geostorm: Globálne nebezpečenstvo.

Piatok bude venovaný téme znečisteného životného prostredia. Diváci si budú môcť pozrieť reportáže o znečistených vodách na Slovensku. Markizáci sa budú celý deň venovať podujatiu firemného dobrovoľníctva „Naše Mesto“ s cieľom podporiť lokálnu komunitu. Green ambasádor Viktor Vincze bude viesť vzdelávaciu eko-besiedku pre deti zo spomínaného občianskeho združenia. Televízia Dajto prinesie o 20:30 hod. výnimočný dokumentárny film Nepríjemná pravda o problémoch globálneho otepľovania, v ktorým sprevádza bývalý americký viceprezident Al Gore. Následne o 22:30 hod. naň nadviaže jeho pokračovanie s názvom Nepríjemná pravda 2, ktoré bolo nakrútené po viac než desiatich rokoch.

V sobotu budú k dispozícii ďalšie programy a filmy o životnom prostredí, určené pre deti. TV Markíza ponúkne ráno o 07:30 hod. rodinný film Happy Feet a o 14:10 hod. rodinnú komédiu Medveď Yogi. Na stanici Doma je o 20:30 hod. pripravený skutočný príbeh Erin Brockovichová, za ktorej stvárnenie si Julia Roberts vyslúžila Oscara. A diváci Dajto si môžu o 20:30 hod. pozrieť hviezdne obsadený triler Smrtiaca epidémia. V nedeľu o 20:30 hod. odvysiela Doma skutočný príbeh Flint: Otrávené mesto s hviezdnou Queen Latifah v hlavnej úlohe.

Po celý týždeň môžu diváci sledovať bližšie informácie aj na televíznom portáli Markiza.sk v špeciálnej sekcii Zelený týždeň, na spravodajskom portáli TVnoviny.sk, ale tiež na sociálnych sieťach, kde budú publikované rôzne zaujímavé videá s tvárami Markízy o ich prístupe k životnému prostrediu.

TV Markíza verí, že každý malý krok smerom k udržateľnosti má potenciál na veľký dopad. Zelený týždeň je jednou z mnohých iniciatív, ktoré TV Markíza organizuje ako súčasť svojho prístupu k udržateľnosti.


Lukáš Kočišek, PR manažér, MARKÍZA - SLOVAKIA, PR oddelenie skupiny Markíza, 2. 6. 2023  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
31.05.2023 • Pohádky i nálož akce v červnu na Skylinku
30.05.2023 • V ČT se setkají zástupci světového biatlonu a zahraničních vysílatelů. Na programu je nadcházející biatlonové mistrovství, které bude ČT vyrábět
26.05.2023 • Tisková zpráva z 9. zasedání RRTV, konaného dne 23. 5. 2023
24.05.2023 • Čas odvekého súboja medzi temnotou a svetlom sa priblížil. Prvá pôvodná fantasy miniséria s názvom Vedma prichádza už v júni
20.05.2023 • MS v hokeji 2023: Zápas Slovenska so Švajčiarskom sledovalo na :Športe vyše 900-tisíc divákov
20.05.2023 • V pražském Obecním domě se sešli ředitelé České televize a Českého rozhlasu

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist